Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik szerint nem tartozik a...

Akik szerint nem tartozik a szülőre a gyereke mássága, az mégis hogy gondolja ezt? Hogyan tartsa meg magának a gyerek a tényt, ha ő a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés

Sok hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy meleg vagyok jellegű kérdés alatt látom, hogy az a válasz, hogy sehogy, mert nem rájuk tartozik, hogy mit csinál az aktuális kérdező az ágyban a párjával.

Pedig amúgy az, hogy valaki meleg, nem abból áll, hogy csak szexelnek. Meg úgy egyáltalán, nem ebből áll egy bármilyen párkapcsolat. Most pl egy csaj se úgy mutatja be otthon a pasiját, hogy "Anyu, Apu, ő Béla, nagyon jó az ágyban, nem lankad neki két perc után, és ilyen és ilyen pózokba szoktuk csinálni." Mert nyilván ez a része nem tartozik a szülőre ilyen részletességgel, pláne egy bizonyos kor felett. Meg ugye nem is ebből áll egy kapcsolat, bármilyen neműek is a felek.

De egyszer csak aktuális a pár bemutatása, előtte meg csak tudatni kéne, hogy az ember lánya nem Pétert, hanem Petrát viszi haza. Vagy ha nem mutat be párt, akkor is jönnek a kérdések, hogy alakul-e valakivel. Esetleg lehet hazudni, hogy ellenkező nemű pár van, de akkor is jönnek a kérdések, hogy gyerek mikor lesz, mikor mutatod be, eljegyzés, esküvő, stb. Ilyeneket azért az ember egy ismerőssel való pár perces beszélgetés alatt is simán megvitat, hetero kapcsolat esetén, nem még a szüleivel. Igazából az ilyen témák elkerülhetetlenek, akkor is ha valaki a saját neméhez vonzódik.


Szóval aki szerint, ha valaki homoszexuális, azt nem kell otthon elmondani, nem kell párt bemutatni, az hogy képzeli el ennek a kivitelezését? Titkolózással? Esetleg kettős élettel? Egyáltalán hogy megoldható nem elmondani egy olyan dologit, ami a gyerek mindennapi életében jelen van?



2021. okt. 26. 20:01
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
91%

Az értő olvasás neked nem megy, de nem erőltetem, maximum nekifutsz még 2-szer, hátha sikerül. Ha pedig nem, hát nem. Van amit el kell engedni.


"Haté azt állítod, hogy a szemed se rebbenne, ha a gyereked minden előzmény nélkül beállítana mondjuk egy 190 centis kopasz albino fickoval, akinek a homlokán hatalmas betűkkel all a "Fuck everybody" tetkó, rózsaszín stilettot es leopardmintas tapadós overallt visel, akkor magadnak is hazudsz, de nyilván neked így jó."


Csak jelzem, a kérdésben melegekről van szó, nem pedig stílusirányzatot követő emberekről. Azért a kettőt ne mossuk össze. Szerintem meleg sokkal több van, mint az itt leírt mondatodban szereplő leopárdmintás tapadós overall-ban mászkáló egyed.


Természetesen normális ha kíváncsi a szülő, de az nem normális hogy elvárásokat támaszt a gyereke partnerét illetően. És akkor újra leírom amit már írtam korábban is, de mivel nem sikerült megértened (és ezért is bízom benne, hogy talán majd újra nekifutsz), idézőjelezhetünk meg rizsázhatunk itt össze-vissza, egy gyerek pontosan tisztában van azzal, hogy te mint szülő mit vársz el, meg mire húzkodod a szemöldököd. Lehet hogy eljátszod hogy téged ez mennyire nem érdekel, de te magad ecsetelted 2 válasszal feljebb, hogy számodra a 22 éves, FEHÉR fiú az elvárt partner a lányod mellé. Csodálom hogy a zokni színét nem írtad le.


Ez pedig rohadt nagy ellentmondás. Vagy vannak elvárásaim valamivel kapcsolatban, vagy nincsenek. Itt nincs köztes út. Vagy mindegy hogy milyen nemű a gyerekem párja, vagy nem. Ilyet ne írj, hogy ennyi idős legyen meg ilyen legyen a bőrszíne, utána meg hogy de amúgy neked mindegy. Dehogy mindegy. Ha mindegy lett volna, nem írtad volna le a számodra "elvárt" dolgot.


Ha 3 napja nem ettem és mindegy mit eszek, akkor az lehet kenyértől kezdve a tökfőzelékig bármi. Ha meg nem mindegy, akkor azért minden mégsem jöhet... Akkor inkább még éhezem. És nem, ezt sem kell elvinni az extremitás irányába mint az előbb írt leopárdmintás nagyon rossz példád. Csak egyszerű szemléltető példának szántam, hogy mennyire kontraproduktív az amiről te beszélsz.


Szóval értem én, hogy neked ezt nehéz elfogadni és megérteni, másnál viszont ez a normális.

2021. okt. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
40%
Nem nyitok vitat, ha nem sikerült felfogni a példám értelmét, az a Te problémád. További jó szórakozást.
2021. okt. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
90%

12


Nem kell vitát nyitni, csak fogadd el hogy a hozzád hasonló szülők miatt nem mesélnek otthon a gyerekek az esetleges másságukról :)


Tudod, az elvárt 22 éves, a fehér…

2021. okt. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
90%

" Tehát önmagában annak, hogy oda áll elem és közli, ő a saját neméhez vonzódik semmi értelmét nem látom.


A másik része a komódi párkapcsolat. Itt valóban szeretnem megismerni a partnerét "


Hogy akarod megismerni a partnerét,ha a neméről sem akarsz tudni?:D

2021. okt. 27. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Én szeretném ha a lányom elmondaná, ha más. Nehéz manapság jól fogalmazni ezzel kapcsolatban, mert a legtöbbünket nem abban a szellemben nevelték, hogy minden elfogadott. De amilyen megértéssel én fordulok ehhez, azt jó volna visszafele is megkapni, ha nem vagy elég tájékozott minden LMBTQ témában....
2021. okt. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Leszbikusként mondom, a meleg gyerek számára az első számú szempont a biztonság.

Ha anyádék nem fogadnának el, akkor totál rendben van, hogy kamuzol, egyengeted az utadat amíg nem vagy rájuk utalva.

Tedd, amit tenned kell a túlélésért, de aztán ha kirepülsz, kitálalsz, akkor akkor már simán ugyanazt az energiát add vissza amit kapsz tőlük.


Ha olyan szinten mérgező a helyzet, hogy meg kell velük szakítani a kapcsolatot, akkor a mentális egészség érdekében lehet ez lesz a megoldás.


A felnőtt gyerekekkel való kapcsolatot nem minden szülő érdemli meg. A gyerekvállalás nem nyugdíj, pusztán azért mert tizen-huszon éven át eltartassz valakit, még nem vásároltál meg semmiféle kapcsolatot velük.

Sok olyan 30-40es felnőttet ismerek akik nem beszélnek a szüleikkel, (mind meleget, mind heterót), mert pl gyerekként verték őket, éheztették őket, a szülő addikt vagy alkoholista.

Miért lenne a gyűlöletbeszéd, verbális abúzus más?

2021. okt. 27. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
19%

14!


Tehát neked csak és kizárólag komoly partnereid voltak és mindét bemutattad otthon.

2021. okt. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

#17


Ennek mi köze ahhoz,hogy melyik nemhez vonzódik?


Azt írtad,hogy h azonos neműhez vonzódik,neked azt miért kellene tudni?

Nem azt írtad,hogy a szexkapcsolatot nem mutassa be neked,hanem arra utaltál,hogy azonos nemű partnerét ne mutassa be.


Erre írtam az első kommentemet,miszerint sokan úgy kezelik ezt a témát,mintha egy meleg valami perverz lenne,aki szexkapcsolatokat tart fenn,és ahhoz semmi köze a szülőnek.


Másrészt ez nem csak a szexről szól,vagy párkapcsolatról,hanem önmagában a gyerek saját identitását titkolja előtted.

Magyarán,ha bármiféle beszélgetés van a családban,abból félreértések lehetnek,vagy hazudozni kell,mert heterónak gondolnak.

Ha nincs coming out,akkor nem is tudsz a gyerekeddel nyíltan beszélni semmiről,mert azt sem tudod ki ő valójában.

2021. okt. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
19%

18!


Nem utaltam ilyenre. Az a Te problémád, ha mást látsz abban, amit írtam. A mondandóm lényege az volt, hohy totál értelmetlennek látom, hogy teszem azt egy szerda délután elém all A lányom és közli, hogy figyi anyu, én a lanyokat/fiukat szeretem. Tok mindegy. Az o élete, a legbensőbb magánügye. Nem várom el iylen kitárulkozást. Nyilván ha el akarja mondani, akkor elmondja, de a világon semmi következménye nincs és nem is számít semmiben. Megegyszer, nem Magyarorszagon élek, ez itt nem akkora dolog, hogy be kelljen jelenteni. Az élet része.

2021. okt. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
77%

#18


Lehet félresiklott a kommunikáció,nem tudom.


Számomra ez jött le belőle,amit írtál.


Mindenesetre nekem fura lenne,ha a gyerekem 30 évesen elém állna,hogy Anya ezt is Józsi és holnap bejegyezett élettársi kapcsolatot kötünk.


Számomra furcsa lenne,hogy a gyerekem idáig nem avatott be a magánéletébe semmilyen szinten,de olyan szinten sem,hogy meleg.

Ez szerintem hatalmas hidegzuhany lehet hirtelen egy szülőnek.


Nyilván biztosan nem az első pasija,akivel komolyra fordulnak a dolgok,hanem előtte voltak más kapcsolatai is,amikbe sosem avatott be.


Nekem ez lenne sokkoló ebben.


Korábban ha jól rémlik te írtad,hogy készítsen fel rá,ha az átlagtól eltérő a partnere,amire számítana az ember.

Hát,pont ezért kell még fiatalon ezt elmondani,hogy ne akkor kelljen majd szülőként szembesülnöd ezzel,amikor élete párját mutatja be neked.

2021. okt. 27. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!