Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Akik szerint nem tartozik a...

Akik szerint nem tartozik a szülőre a gyereke mássága, az mégis hogy gondolja ezt? Hogyan tartsa meg magának a gyerek a tényt, ha ő a saját neméhez vonzódik?

Figyelt kérdés

Sok hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy meleg vagyok jellegű kérdés alatt látom, hogy az a válasz, hogy sehogy, mert nem rájuk tartozik, hogy mit csinál az aktuális kérdező az ágyban a párjával.

Pedig amúgy az, hogy valaki meleg, nem abból áll, hogy csak szexelnek. Meg úgy egyáltalán, nem ebből áll egy bármilyen párkapcsolat. Most pl egy csaj se úgy mutatja be otthon a pasiját, hogy "Anyu, Apu, ő Béla, nagyon jó az ágyban, nem lankad neki két perc után, és ilyen és ilyen pózokba szoktuk csinálni." Mert nyilván ez a része nem tartozik a szülőre ilyen részletességgel, pláne egy bizonyos kor felett. Meg ugye nem is ebből áll egy kapcsolat, bármilyen neműek is a felek.

De egyszer csak aktuális a pár bemutatása, előtte meg csak tudatni kéne, hogy az ember lánya nem Pétert, hanem Petrát viszi haza. Vagy ha nem mutat be párt, akkor is jönnek a kérdések, hogy alakul-e valakivel. Esetleg lehet hazudni, hogy ellenkező nemű pár van, de akkor is jönnek a kérdések, hogy gyerek mikor lesz, mikor mutatod be, eljegyzés, esküvő, stb. Ilyeneket azért az ember egy ismerőssel való pár perces beszélgetés alatt is simán megvitat, hetero kapcsolat esetén, nem még a szüleivel. Igazából az ilyen témák elkerülhetetlenek, akkor is ha valaki a saját neméhez vonzódik.


Szóval aki szerint, ha valaki homoszexuális, azt nem kell otthon elmondani, nem kell párt bemutatni, az hogy képzeli el ennek a kivitelezését? Titkolózással? Esetleg kettős élettel? Egyáltalán hogy megoldható nem elmondani egy olyan dologit, ami a gyerek mindennapi életében jelen van?



2021. okt. 26. 20:01
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
8%

Komolyan kérdezem, ennyire érthetetlen amit írok? Bármikor bemutathatja a párját. Mindegy hogy Jozsi vagy Juli. Bármikor megemlítheti, hogy figyi anyu, a Jozsi/Juli meg én járunk. Ez a lényeg. Nem kell hozzá se kisestélyi, se vacsora, pont elég mondjuk vacsora közben megjegyezni. Azh a baj, hogy akkora feneket kerítetek ennek, mintha tudomisen a világ sorsa múlna rajta.

A komoly kapcsolat bemutatását meg nyilván nem akkorra gondoltam, amikor már ah esküvői meghívót adná át.

Nálunk Jani van, ő be lett mutatva, ahogy az előző Jani is. Elmeselte anno, hogy van barátja, aki idősebb és nem épp konzervatív kinézetű, így aztán nem lepődtem meg és nem hoztam se magamat, se a srácot kellemetlen helyzetbe amikor ott állt a nem kicsit tetovált, enyhen alternatívan öltözött Jani.

2021. okt. 27. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
87%

Az én családomban mondjuk szintén ez volt a reakció, hogy ne beszéljek róla. Én felnőttként alig-alig tartom velük a kapcsolatot, nem kell az örökség és ha megengedhetik maguknak, tőlem mehetnek nyugdíjas otthonba, az ő életük, oldják meg.


A legtöbb szülő nem veszi figyelembe, hogy ez mivel is jár.

Olyan szerintem a világon nincs, hogy egyik oldalról "ne tudjak róla, legyél normális" a másik oldalról meg a gyerek szolgalelkűen továbbra is tejbetök fejjel jópofizik amikor a szülőknek épp pózolhatnéka lenne.

Lehet van egy-egy ilyen öngyűlölő meleg, de bennem ettől több tartás van.

2021. okt. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!