Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ettől lennék “rossz gyerek”?

Ettől lennék “rossz gyerek”?

Figyelt kérdés

Röviden: anyuval beszélgettünk egyszer, pár éve, amikor szóba került, hogy öcsém mennyire lelkesen ápolta szegény beteg macskáját az utolsó heteiben, és milyen jó tudni, hogy talán őt (anyánkat) se hagyná magára legalább az öcsém.

Kérdeztem mire gondol, mire kibökte, hogy öcsém biztosan szívesen ápolja majd, mert rajtam meg látja, hogy nem fogom.

Ebben igaza van, tényleg nem fogom. Nagyon szeretem, a legjobb otthonba fizetem be ha rajtam múlik, de én senkit nem fogok pelenkázgatni (igen gyerekem se lesz), főleg nem a saját mentális épségem árán. Láttam, mi az elvárt női sors nálunk, dédik, mama, mama tesója, gyakorlatilag mindig az idősebb generáció rárohad a fiatalabbra, ahol akár 5-7-10 év eltelik gyámoltalan idősek pesztrálásával, nem kímélve időt, pénzt, házasságot, gyermekeket. Ezeket végig nézve döntöttem úgy, hogy ebben nem veszek részt, és ha én úgy látom, hogy gondot okoznak a mindennapok, ezer örömmel fogok bevonulni egy megfelelő idősek otthonába.


Szóval, ha elintézem a legjobb helyet, ahol szakszerű (!) segítség áll rendelkezésre, sokat látogatom, igyekszem MINŐSÉGI időt tölteni a szülőmmel, az mind kevesebbet ér, mintha hajlandó lennék csapot papot elhajítva pelenkázni meg etetgetni? (Esetleg mindezt azért, mert a szülő felnőtt fejjel úgy döntött, létrehoz egy magatehetetlen lényt akit muszáj volt eljuttatni a felnőtt korig így vagy úgy?)



2021. okt. 27. 00:42
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem jól teszed. Én is kiraknám apámat ha lehetne, de sajnos jogilag nem tehetem meg, a haszonélvezeti miatt. Egyébként egy irigy, nárcisztikus tahó. Elvárná hogy gondoskodjak róla a haláláig (mert ő szenvedett velem xy évet, ezt a pofámba vágta), én erre mondtam neki hogy nem kértem az életet. Iszik, nem szedi a gyógyszereit, mégis él mint marci hevesen. Már nagyon unom, csak a probléma van vele. Én is azt hittem hamar elpatkol, de 85 éves és "semmi baja". Az egyetemi felvételimre ezt reagálta: Azért reménykedtem hogy nem vesznek fel...


Ezek után nyugodt szívvel írom, menekülj az ilyen embertől, ne gondoskodj róla, felejtsd majd el idővel. Soha nem lenne köszönet a fáradozásaidból, csak a szemrehányás lenne.

2021. okt. 27. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
14%
7, a kérdésből teljesen egyértelműen kiderül, hogy anyuka nem tervez otthont, csak a gyerek.
2021. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
90%

Attól, hogy öcsi néhány szépen gondozott egy macskát, nem jelenti, hogy anyukát is fogja. Egy macskát jóval egyszerűbb ellátni egy felnőtt embernél, pláne, hogy csak pár hétig, aztán (csúnyán, de) ennyi volt, nincs tovább.


Írom ezt úgy, hogy volt már macskám, egy idős rohadékkal kényszerültem 10 évig egy fedél alatt élni, akit részben én is gondoztam haláláig, és szociális gondozó és ápoló végzettségem van, annyi időssel és családi problémával találkoztam már, mint égen a csillag. Apámon láttam, mennyire kikészült, főleg az utolsó években, ez nem csak a saját hangulatát, az ő életét qrta szét, hanem az enyémet is, tekintve, hogy csak én voltam a közelében. Mivel a lakás az én nevemen van, és nem úgy tűnik, hogy lesz párkapcsolatom, addig itthon lakok, így ha apámnak szüksége lesz rá, segítem őt, de azt ő maga mondta, hogyha nem tudja magát ellátni, otthonba vonul, mert jutott elég belőle, hogy milyen xar dolog. Pedig imádom apámat, és ő is engem, egyáltalán nem arról van szó, hogy ne szeretném és csak púp lenne a hátamon, csak hát van az a bizonyos határ, amit korán megismertünk mindketten. Egyébként van a házban egy idős házaspár, két lányuk van, főleg az idősebb szokott napi szinten jönni munka előtt és/vagy után. Konkrétan ránézek a nőre és látom, mennyire kivan a nemlétező töke, szeretet ide, szeretet oda. Kedves édesanyátok nem hiszem, hogy úgy tervezi, ellubickol otthon néhány hetet, aztán meghal, hanem évekig szeretne élni. Mindenki, aki gondoz, gondozott otthon idős embert, tudja, hogy (nagyrészt legalábbis) nem az idős hibája, ez ezzel jár, megöregedett, azonban ez nem jelenti azt, hogy a képzett vagy képzetlen gondozó nyugodtan, nagy boldogan fogja végigcsinálni.

2021. okt. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
89%

13-as, ezt nem lehet szívvel-lélekkel csinálni, repesni a boldogságtól. Apám volt hogy azon kiakadt, mert nem azt a kenyeret hoztam amit szeret. Megmondtam neki, hogy akkor dögöljön éhen, vagy hívjon taxit és mehet a boltba. Persze kussolt. Megfenyegetett azzal is, hogy a kést belém szúrja, ha nem hozok neki piát. Mondtam neki, hogy én meg hívom a rendőrséget, ez felér egy fenyegetéssel is. 11#.


Az ilyeneket otthonba tenni és viszontlátás.

2021. okt. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
14%
Ettől nem vagy rossz, de ha nem gondozod, és nincs ki más gondozza, akkor ne legyen állatod (meg ha növényeid is vannak és azokat se gondozzod, akkor azok se legyenek neked).
2021. okt. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
93%

9!


Nem csak azt jelenti, de ne zavarjon.


12!


Anyuka azt tervez, amit akar. Addig, amíg nem a kérdező nyakára tervez. Ő otthon akar maradni? Tegye. Ápolásra szorul? Oldja meg. Nem a kérdező dolga ápolni.

2021. okt. 27. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
94%
Én már azt sem értem, hogy egy 50-60 éves egyén miért gondolkodik úgy, hogy majd öregkorára egy lerobbant roncs lesz, akit gondozni, és pelenkázni kell....
2021. okt. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
97%

17!


46 éves vagyok és már 10 evvel ezelőtt is el volt döntve, hogy ha szükséges lesz, otthonba megyek. Nem Magyarorszagon élek, itt bármikor lehet idősek otthonába regisztralni és 65 éves kortól beköltözni. Nincs azzal semmij gond, ha az ember előre tervez és felkészül minden eshetőségre. Sőt, ez a normális.

2021. okt. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
95%
18 Látom nem érted amit írtam. Nem azt írtam, hogy ne legyen valaki előrelátó. A baj azzal van, hogy sokaknak meg sem fordul a fejében, hogy egy jó állapotú, korához képest "fitt" idős ember lesz. Miközben az én 90 feletti dédnagyanyám simán elkapálgatott a kertben, és teljesen önálló volt.
2021. okt. 27. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Év elején nagymamám elég alaposan összetörte magát, műtötték is, aztán otthonba került mert nem tudjuk gondozni. 24 órás felügyeletet igényel, amit mi nem tudunk biztosítani, mert dolgozni is kell valakinek (mama nyugdíja meg konkrétan lóf*sz) így nem volt más választásunk. Közben a közelebbi rokonok nagyrésze felszívódott, még egy telefont se ejtenek meg hogy mizu van (de anno mindegyik jött a mamaához ha pénz kellett) a maradék meg leszól hogy miért nem hozzuk haza, beraktuk hogy ne kelljen vele foglalkozni stb. Undorító az egész.

Az otthonban szakszerű ápolást kap, vannak programok, normális étkezés és mindig van társasága, mi meg rendszeresen látogatjuk.

2021. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!