Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ettől lennék “rossz gyerek”?

Ettől lennék “rossz gyerek”?

Figyelt kérdés

Röviden: anyuval beszélgettünk egyszer, pár éve, amikor szóba került, hogy öcsém mennyire lelkesen ápolta szegény beteg macskáját az utolsó heteiben, és milyen jó tudni, hogy talán őt (anyánkat) se hagyná magára legalább az öcsém.

Kérdeztem mire gondol, mire kibökte, hogy öcsém biztosan szívesen ápolja majd, mert rajtam meg látja, hogy nem fogom.

Ebben igaza van, tényleg nem fogom. Nagyon szeretem, a legjobb otthonba fizetem be ha rajtam múlik, de én senkit nem fogok pelenkázgatni (igen gyerekem se lesz), főleg nem a saját mentális épségem árán. Láttam, mi az elvárt női sors nálunk, dédik, mama, mama tesója, gyakorlatilag mindig az idősebb generáció rárohad a fiatalabbra, ahol akár 5-7-10 év eltelik gyámoltalan idősek pesztrálásával, nem kímélve időt, pénzt, házasságot, gyermekeket. Ezeket végig nézve döntöttem úgy, hogy ebben nem veszek részt, és ha én úgy látom, hogy gondot okoznak a mindennapok, ezer örömmel fogok bevonulni egy megfelelő idősek otthonába.


Szóval, ha elintézem a legjobb helyet, ahol szakszerű (!) segítség áll rendelkezésre, sokat látogatom, igyekszem MINŐSÉGI időt tölteni a szülőmmel, az mind kevesebbet ér, mintha hajlandó lennék csapot papot elhajítva pelenkázni meg etetgetni? (Esetleg mindezt azért, mert a szülő felnőtt fejjel úgy döntött, létrehoz egy magatehetetlen lényt akit muszáj volt eljuttatni a felnőtt korig így vagy úgy?)



2021. okt. 27. 00:42
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
94%
Attól, hogy valaki ápol egy macskát, nem feltetlenül fog ápolni egy embert. Amit anyukád gondol, az hülyeség.
2021. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
44%

Nem lehet tudni, hogy a "nemgondozás" mögött esetleg nincs -e halálfélelem, félelem az elmúlástól.

Sokan bármilyen ráfordítást tesznek anyagilag, csak ne kelljen gondozni, látni a leépülést stb.

2021. okt. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
95%
Ennek a beteg szülő ápolásának egyetlen következménye van: a gyerek nem fogja sírva gyászolni elhunyt szülőjét, hanem boldog lesz, hogy véget ért mindkettejük szenvedése.
2021. okt. 27. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
94%
Nem, aki mást mond, azzal meg ne foglalkozz, mert más f...val könnyen veri a csalánt.
2021. okt. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
94%

22-es, nekem nincs halálfélelmem, mitől kéne legyen (meghalunk, nagy ügy) de eszem ágában nem lesz gondozni apámat.


Hogyne, tudom, milyen, amikor valaki olyasvalakiről kell gondoskodnod, aki a világát nem tudja, kétszer akkora, mint te és a betegsége miatt agresszív is.

2021. okt. 27. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 Malacka1212 válasza:
92%
Szia! Nem vagy rossz gyerek. Én is így látom a dolgokat. Anyám egy nárcisztikus személyiség kicsi korunktól kezdve a mai napig érzelmileg próbál zsarolni engem is, nővéremet is és hugomat is. Sajnos hugom még kiskorú így kénytelen elviselni. Én tuti nem fogom gondozni. Végig néztem hogy bánt a nagymamámmal (anya gondozta) hát undoríto volt a viselkedése. Olyan volt anyám mint az uralkodó... Gondolhatod.. Felőlem mehet otthonba.. De a tesoim szerint is
2021. okt. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
91%

Akkor finomabban leírom, ha már töröltek:

Nem, nem vagy rossz gyerek. Viszont én a pofába vágnám anyámnak, hogy miből gondolja, hogy majd az öcsém nem hagyja ott az összecsokizott pelusban. Meg, hogy ha gondozná is 10 évig, nem-e könnyebbülne meg, ha elhalálozik.

2021. okt. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
91%
Nem vagy rossz emiatt szerintem.
2021. okt. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
91%

19!


A várható életkor jelenleg Magyarországon ~70 ferfiaknal és ~80 nőknél, így azért egy picit is a valosag talaján gondolkodó, értelmes felnőtt ember nem igazan gondol rá, hogy 90 korul végzi. Emelle jön az is, hogy egészségileg sincs a magyar átlag valami jó helyen. 60 felett azért igen ritka, ha nem faj valahol, nincs szivpanasz, magasvérnyomás, hasonlók. Plusz ki az, aki azt tervezgeti, hogy jaj de jo, 90 evesen a kertet fogom apolgatni es lefutok naponta 5000 metert?

2021. okt. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
87%

29 Ez komoly, csak a szavak kiforgatása megy? Hát jó, legyen.

Tehát azt tervezgetni, hogy majd gondozni kell, mert magam alá szarok teljesen normális, de az nem normális, ha azon gondolkozna el valaki, hogyan legyek önálló időskorban is? Szuper hozzáállás, bravó!

Itt fáj, ott fáj, szívproblémák, magas vérnyomás? Na és erről ugyan ki tehet, ha nem maga az ember? Nyilván vannak az emberen is "kopóalkatrészek", amikre hiába minden odafigyelés, egy bizonyos kor után már nem lesz a régi. De könyörgöm, a magyar embernek az életmódjával vannak igen komoly gondok, ami miatt a mai idősek egyre szarabb állapotban vannak. Azért hoztam fel példának a dédnagyanyámat, mert az ő idejében nem az volt az elfogadott, hogy mindenféle előrecsomagolt szart korlátlan mennyiségben felzabájanak, éljenek 10-15-30 kiló túlsúllyal, és szabadidejükben csak a tv előtt tespedjenek. A mai 55-65+-os emberek pedig pontosan a szar életmódjukból adódóan olyan betegesek. Nem gondolkodnak előre, hogy más életmódot kéne folytatni, inkább arra gondolnak, hogy majd csak ápol valaki. Minden esetben azzal jönnek, hogy a rossz fizetés miatt élnek így,mert könnyebb azt mondani. Ez az ami nagyon nem okés. A mostani 30-as, 40-es korosztály jórésze szerintem sokkal fittebb idős lesz, mert sokkal egészségtudatosabban élik az életüket.

2021. okt. 28. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!