Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ettől lennék “rossz gyerek”?

Ettől lennék “rossz gyerek”?

Figyelt kérdés

Röviden: anyuval beszélgettünk egyszer, pár éve, amikor szóba került, hogy öcsém mennyire lelkesen ápolta szegény beteg macskáját az utolsó heteiben, és milyen jó tudni, hogy talán őt (anyánkat) se hagyná magára legalább az öcsém.

Kérdeztem mire gondol, mire kibökte, hogy öcsém biztosan szívesen ápolja majd, mert rajtam meg látja, hogy nem fogom.

Ebben igaza van, tényleg nem fogom. Nagyon szeretem, a legjobb otthonba fizetem be ha rajtam múlik, de én senkit nem fogok pelenkázgatni (igen gyerekem se lesz), főleg nem a saját mentális épségem árán. Láttam, mi az elvárt női sors nálunk, dédik, mama, mama tesója, gyakorlatilag mindig az idősebb generáció rárohad a fiatalabbra, ahol akár 5-7-10 év eltelik gyámoltalan idősek pesztrálásával, nem kímélve időt, pénzt, házasságot, gyermekeket. Ezeket végig nézve döntöttem úgy, hogy ebben nem veszek részt, és ha én úgy látom, hogy gondot okoznak a mindennapok, ezer örömmel fogok bevonulni egy megfelelő idősek otthonába.


Szóval, ha elintézem a legjobb helyet, ahol szakszerű (!) segítség áll rendelkezésre, sokat látogatom, igyekszem MINŐSÉGI időt tölteni a szülőmmel, az mind kevesebbet ér, mintha hajlandó lennék csapot papot elhajítva pelenkázni meg etetgetni? (Esetleg mindezt azért, mert a szülő felnőtt fejjel úgy döntött, létrehoz egy magatehetetlen lényt akit muszáj volt eljuttatni a felnőtt korig így vagy úgy?)



2021. okt. 27. 00:42
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
89%

30!


HE???? Az a normális hozzáállás, ha a rosszra készül fel az ember. Vagy te pl egy nap alatt elköltöd a fizetésed, merthát mi van, ha másnap nyersz a lottón? Épeszű ember tervez. Nem arra, hogy 100 éves lesz és megnyeri a triatlont, hanem arra, hogy öregszik és ha tökéletesen egészséges marad is egy idő után fizikaiig képtelen lesz bizonyos dolgokat megoldani.


Van egy 92 éves szomszedasszonyom. Fitt, friss, sokáig azt hittem hatvanas nő. Kórustag, úszni jár, jógázni, simán felmászik a létrán ablakit pucolni. Nem ő az átlag. Nem is hozza kell másokat hasonlítani. Nem is a te dednagyanyadhoz. Az atlag beteg, beteges, lerobbant. Nem feltétlenül azért, nert nem fixnél magára. Genetika, életkörülmények.

Neked nem kell előre gondolkodni. Kívánom hogy élj 120 évet egészségesen, fitten, egy perc gondoskodásra se szorulva, de nagyon kérlek fogd már fel, te egy leszel a millióból.

2021. okt. 28. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 anonim ***** válasza:
14%
31 Írtam az előző válaszomban, hogy nem az előrelátással van a probléma. Nem félretett öszegekről van szó. Ennek fényében a 31-es válaszod csak szószaporítás, nincs mire reagálnom.
2021. okt. 28. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 Savlekotő ***** válasza:
100%
Előbb lőném magam fejbe mint hogy a gyerekeim nyakán legyek,és ők pelenkázzanak,a saját életük is tönkre menjen.. A sorsunkat pedig mi alakítjuk,ne dőlj be érzelmi zsarolásoknak.
2021. okt. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!