Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy nagyszülők lettek, ha nem vagyunk beszélőviszonyban sem?

Figyelt kérdés

Pár éve már egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot anyukámmal, talán ha évente egyszer apával messengeren váltunk pár szót, de az is kb a semmi kategória. Viszont heteken belül érkezik a baba, és még nem tudom, hogy mondjam el nekik. Van egy testvérem, ő nagyon hiányzik, jó kapcsolatunk volt, viszont mikor én eljöttem ő még elég kicsi volt, mostanra pedig nem tudom miket mondhatott neki anya, nem merem felkeresni külön őt, nehogy az legyen, hogy ellenük akarom uszítani (mikor én voltam kicsi ugyan ezt eljátszotta egy másik rokonunkkal, akivel ő nem beszélt, velem viszont egy darabig próbálta tartani a kapcsolatot… )

A terhességemről sem tettem nekik külön bejelentést, úgy gondoltam ha eddig nem voltak mellettem ne emiatt ugorjanak a nyakamba, viszont nem “titkolhatom” hogy unokájuk született, és szeretném megtenni részemről a lépéseket, hogy a család része legyen a szemükben. Ezzel szemben a magam részéről viszont továbbra is tartanám a távolságot, nem véletlen nem beszélünk..

Valakinek esetleg ötlet tanács vagy bármi? :)



2021. okt. 29. 01:17
1 2 3 4 5 6
 11/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha ki tagadtak mit feszkozol ezen?hívd fel telefonon anyukád kerdezd meg tőle szeretnének e találkozni a leendő unokajukkal.
2021. okt. 29. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/55 anonim ***** válasza:
100%
Annyi hogy megírod hogy hamarosan szülsz.Mást igazából nem is kell írni.Elég furán veszi ki magát majd hogy a terhességről sem tudtak de nyilván van egy oka annak is.Kivonni nem tudod magad ha úgy döntenek hogy látogatják a kicsit.Minimálisra csökkented a kommunikációt aztán ennyi
2021. okt. 29. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/55 anonim ***** válasza:
60%
Én a szülés után mikor a baba kb 3-6 hónapos akkor küldenek egy képet címmel és kész. Ők nem foglalkoztak veled neked meg tudat alatt hiányoznak.
2021. okt. 29. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/55 anonim ***** válasza:
98%

"....szeretném megtenni részemről a lépéseket, hogy a család része legyen a szemükben. Ezzel szemben a magam részéről viszont továbbra is tartanám a távolságot, nem véletlen nem beszélünk.."


Aha. Próbálom elképzelni a szituációt. Anyád kiugrik a bőréből hirtelen hogy unokája van és tartani akarja vele a kapcsolatot. Hogy oldod meg? A pár hetes gyereket oda adod a szomszédnak, hogy az adja át anyádnak? Hameg nem beszelsz vele es nem véletlenül, akkor miért akarod, hogy a gyerekeddel kapcsolata legyen? Ha olyan xar emberek, akkor a gyerekednek pontosan miért lenne jó, ha kapcsolat lenne köztük?

2021. okt. 29. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/55 Szeretemacsokit válasza:
89%
Szerintem a legegyszerűbb, hogy amit leírtál nekünk, azt megírod apudnak is. Így teljesen tisztán látják a dolgokat és nem gondolnak bele dolgokat a szituációba. Nem kell képet se küldeni nekik, ha látni akarják majd jelentkeznek. Írd meg mikorra várod a kicsit és szeretnéd hogy tudjanak róla mert mégiscsak ők a a nagyszülei a gyereknek és tiltani se fogod őket tőle, de a 2 lépés távolság köztetek megmarad. Nem kell ezt sem túlgondolni sem túlkomplikáni. Néha az egyenes út a legjobb.
2021. okt. 29. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/55 anonim ***** válasza:
82%
Figyelj én megprobàltam hasonló szituban. Szerencsere a gyerekem kicsi volt igy nem értette, hogy a nagyi őt kritizalja. Mert hàrom hetesen lóf.szt se tud.
2021. okt. 29. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/55 anonim ***** válasza:
95%
Kitagadtak, mégis mi a francért kapálózól? Hagyd az egészet a francba, és ne akard őket keresni. Minek? Mert lesz egy gyereked? Oké, és ez semmit nem változtat a kapcsolatotokon.
2021. okt. 29. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/55 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értelek.


Szintén nem tartom a kapcsolatot a családdal, se szülőkkel, se testvérekkel és nem véletlenül. Nem is tervezem. Mérgező, rossz szüleim voltak és nem akarom, hogy az életem részei legyenek, nem akarok velük többet találkozni és azt gondolom, a gyerekeimnek sem származna semmi extra a jelenlétükből és a negatív életszemléletükből.


Mert lehet, hogy őt szeretnék, de mindig azt látná, hogy mi meg utáljuk egymást. Nincs az az Isten, hogy beengedjem őket az életembe mégegyszer.


A lényeg, hogy mikor megszületett a kisbabám, én se közöltem velük, nem is vagyunk ismerősök még neten sem. De amúgy tudom, hogy közös ismerősök révén tudják, azt is tudják, hol

2021. okt. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/55 anonim ***** válasza:
100%

18-as vagyok, véletlenül küldtem el.


Szóval, tudják hol lakunk, hol dolgozunk, ha nagyon szeretnének, kapcsolatba léphetnének velem, felkereshetnének engem vagy az unokájukat, de sosem tették. Mert ő sem fontos nekik annyira, ez az igazság.

2021. okt. 29. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/55 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező valld be! Neked igenis hiányoznak, szeretnél újra normális kapcsolatot ápolni velük, erre jó ürügy a születendő unoka, hogy rajta keresztül majd újra tökéletes legyen a családi idill. Mert ha nem így lenne, magasról tennél rá, hogy ismerik-e az unokájukat, vagy sem.

Ha szeretnél velük békülni, akkor állj eléjük, de ne a gyerekedet használd fel erre.

2021. okt. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!