Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy nagyszülők lettek, ha nem vagyunk beszélőviszonyban sem?

Figyelt kérdés

Pár éve már egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot anyukámmal, talán ha évente egyszer apával messengeren váltunk pár szót, de az is kb a semmi kategória. Viszont heteken belül érkezik a baba, és még nem tudom, hogy mondjam el nekik. Van egy testvérem, ő nagyon hiányzik, jó kapcsolatunk volt, viszont mikor én eljöttem ő még elég kicsi volt, mostanra pedig nem tudom miket mondhatott neki anya, nem merem felkeresni külön őt, nehogy az legyen, hogy ellenük akarom uszítani (mikor én voltam kicsi ugyan ezt eljátszotta egy másik rokonunkkal, akivel ő nem beszélt, velem viszont egy darabig próbálta tartani a kapcsolatot… )

A terhességemről sem tettem nekik külön bejelentést, úgy gondoltam ha eddig nem voltak mellettem ne emiatt ugorjanak a nyakamba, viszont nem “titkolhatom” hogy unokájuk született, és szeretném megtenni részemről a lépéseket, hogy a család része legyen a szemükben. Ezzel szemben a magam részéről viszont továbbra is tartanám a távolságot, nem véletlen nem beszélünk..

Valakinek esetleg ötlet tanács vagy bármi? :)



2021. okt. 29. 01:17
1 2 3 4 5 6
 41/55 anonim ***** válasza:
17%

40!


Valóban. De egy felnőttnek nem kell otthon élnie. Kétélű ám a dolog.

2021. okt. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/55 anonim ***** válasza:
84%
#41 Nem kell otthon élnie, de ha otthon él, az nem azt jelenti, hogy a szülő kénye-kedve szerint mindent előírhat neki.
2021. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/55 anonim ***** válasza:
83%
(pontosabban: előírhat, de érthető módon ellenállással fog találkozni a felnőtt gyereke részéről)
2021. okt. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/55 anonim ***** válasza:
94%

Jaj, nehogy már a kérdező legyen idióta, mert 19 évesen a kontrollmániás anyja nem bírja elfogadni, hogy elmegy néha ide-oda a barátaival, mint a normális emberek.


Igazából tuti emiatt romlott meg a kapcsolat, a kontrollmánia miatt, én se beszélek az ilyen anyámmal. Mondjuk, nem is jutott soha eszembe, hogy közölnöm kéne, hogy unokája született.

2021. okt. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/55 anonim ***** válasza:
6%

42!


De, előírhat neki kb bármit. Ahogy a főbérlőd előírhat akármit, a társasházi közösség, a főnököd, stb. Max ha nem tetszik, nem bérled ki a lakást, nem költözöl abba a társasházba, nem mész oda dolgozni.

2021. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/55 anonim ***** válasza:
8%

44!


Jaja, nem ő az idióta, végül is nem ő volt az, aki nem ment haza. Ja, mégis.

2021. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/55 Savlekotő ***** válasza:
100%
Igen elő írhatják de utána nem kellene csodálkozniuk hogy a 10 en 20 on 30 éves otthon élő rokon hazudozik mint a vízesés minden légvételről egy randiról párkapcsolatról,a gondolataikról is stb.. Sokan nem értik hogy egy 16 évesnek is kell normális szociális élet nem h egy felnőttnek ,különben nem fog tudni kapcsolatokat kialakítani,vagy hazudozás árán éli az életét,vagy egyszerűen lelép és vissza se néz a börtönre,19 évesen teljesen normális ha nem anyukával akar lenni 0 24 ben ez azokat a nőket zavarja akiknek nincs a gyerekeiken kívül semmijük és le akarják csak uralni őket..
2021. okt. 29. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/55 anonim ***** válasza:
89%

Savlekoto!


Nyilvánvaló, de ettől még megtérhetik és még is teszik amint látod.

Mondjuk még mindig nem értem, ha így gondolkodnak egymásról és így vislekednek, mi a jó égnek kellene tudniuk ah unokáról

2021. okt. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/55 Savlekotő ***** válasza:
100%
Mert a kérdező ez nem tette magában még helyre,Leírtabb fentebb,és egy olyan dologra vágyik ami sose lesz,mert nem is volt.- Inkább szakember kéne hogy a születendő gyerekén később ne csattanjon a saját szüleivel való viszonya.. Mert sajnos sok esetben a szándékosan v tudat alatt a gyerekeiken verik le a saját traumáikat sokan.
2021. okt. 29. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/55 anonim ***** válasza:
16%
Tehát az történt, hogy mondott valamit meggondolatlanul, te pedig szaván fogtad. Nem hitte, hogy tényleg megteszed, és annyira bedühödött, hogy letiltott, most meg már a méltósága megőrzése miatt se akarna visszafogadni. Ebből az lenne, kérdező, hogy az évek óta gyülemlő dühét rád öntené. Van erre szükséged mindenórás terhesen? Nem hinném. Ha megszületett a kicsi, írd meg apádnak, küldj képet is és írd le, hogy ha szeretnék megismerni a kicsit, és hajlandók békülni, akkor látogassanak meg.
2021. okt. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!