Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy nagyszülők lettek, ha nem vagyunk beszélőviszonyban sem?

Figyelt kérdés

Pár éve már egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot anyukámmal, talán ha évente egyszer apával messengeren váltunk pár szót, de az is kb a semmi kategória. Viszont heteken belül érkezik a baba, és még nem tudom, hogy mondjam el nekik. Van egy testvérem, ő nagyon hiányzik, jó kapcsolatunk volt, viszont mikor én eljöttem ő még elég kicsi volt, mostanra pedig nem tudom miket mondhatott neki anya, nem merem felkeresni külön őt, nehogy az legyen, hogy ellenük akarom uszítani (mikor én voltam kicsi ugyan ezt eljátszotta egy másik rokonunkkal, akivel ő nem beszélt, velem viszont egy darabig próbálta tartani a kapcsolatot… )

A terhességemről sem tettem nekik külön bejelentést, úgy gondoltam ha eddig nem voltak mellettem ne emiatt ugorjanak a nyakamba, viszont nem “titkolhatom” hogy unokájuk született, és szeretném megtenni részemről a lépéseket, hogy a család része legyen a szemükben. Ezzel szemben a magam részéről viszont továbbra is tartanám a távolságot, nem véletlen nem beszélünk..

Valakinek esetleg ötlet tanács vagy bármi? :)



2021. okt. 29. 01:17
1 2 3 4 5 6
 51/55 anonim ***** válasza:
89%

Én 15 éve nem beszélek anyámmal. Azt sem tudja, hogy megházasodtam. Az unokájáról feltételezem tud attól az 1-2 rokontól, akikkel közösen tartjuk a kapcsolatot. Én sosem jelentettem be neki, hogy lesz. Ő meg sosem érdeklődött. Bár lehet nem tud róla, különösen nem is izgat. :D


Ha ennyire rühelled az anyádat, nem értem miért kéne neki bármit is bejelenteni. Én pl nem akartam, hogy a gyerekemnek köze legyen egy ilyen személyhez. Apám meg világ életében alkoholista volt, a közelébe nem engedném a gyereket. A feleségemet is csak 1x engedtem, meg is lett belőle a balhé, azóta távol tartom az igazi családomat azoktól, akikkel (úgy ahogy) felnőttem.


Arról nem is beszélve, hogy anyósom anyám helyett anyám, sokkal jobban szeretem mint bárki mást az előző "családomból".


Szóval változatlanul nem értem, hogy ha ennyire rossz a viszony, vajon miért akarnád a tudtukra adni, hogy lesz egy unokájuk.

2021. okt. 29. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/55 anonim ***** válasza:
97%
A szavaidból azt veszem ki, hogy mindketten nagyon túlreagáltatok egy szituációt, és megy a nonverbális kötélhúzás, hogy ki a gonosz. Ebből nem lesz nagyszülő-unoka kapcsolat.
2021. okt. 29. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/55 anonim ***** válasza:
88%

Kérdező, sajnálom, hogy ilyen helyzetbe kerültél! Én mindenféleképpen felkeresnék egy szakembert, akivel megbeszélem ezeket a dolgokat, mert láthatóan anyád nem partner, apád sem igazán töri érted magát.


Szerintem a gyereked attól sérülne jobban, ha két ilyen mérgező embert erőltetnél rájuk, akiket nagyszülőknek kell hívnia-pl. anyám erőltette a szüleire, hogy viselkedjenek "klasszikus nagyszülőkként", aminek maradjunk annyiban, hogy nem lett jó vége-. Lehet, fényképet se küldenék.

2021. okt. 29. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/55 anonim ***** válasza:
90%

Az a kérdés, hogy valójában TE mit akarsz?

Szeretnél békülni?

Mert ha igen, akkor a gyerek érkezése lehet az ehhez vezető út.

Persze nem úgy, hogy

"nesztek itt az unoka, de én látni sem akarlak benneteket!",

mert ezt te is tudod, hogy abszurd marhaság és valójában magadat is becsapod.

De ha valóban és komolyan úgy gondoltad, hogy megszakítasz minden köteléket, akkor a gyereked születéséhez sincs közük, zárd le a múltat végérvényesen!

2021. okt. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/55 anonim ***** válasza:
100%
Na mi lett végül?
2022. ápr. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!