Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy nagyszülők lettek, ha nem vagyunk beszélőviszonyban sem?

Figyelt kérdés

Pár éve már egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot anyukámmal, talán ha évente egyszer apával messengeren váltunk pár szót, de az is kb a semmi kategória. Viszont heteken belül érkezik a baba, és még nem tudom, hogy mondjam el nekik. Van egy testvérem, ő nagyon hiányzik, jó kapcsolatunk volt, viszont mikor én eljöttem ő még elég kicsi volt, mostanra pedig nem tudom miket mondhatott neki anya, nem merem felkeresni külön őt, nehogy az legyen, hogy ellenük akarom uszítani (mikor én voltam kicsi ugyan ezt eljátszotta egy másik rokonunkkal, akivel ő nem beszélt, velem viszont egy darabig próbálta tartani a kapcsolatot… )

A terhességemről sem tettem nekik külön bejelentést, úgy gondoltam ha eddig nem voltak mellettem ne emiatt ugorjanak a nyakamba, viszont nem “titkolhatom” hogy unokájuk született, és szeretném megtenni részemről a lépéseket, hogy a család része legyen a szemükben. Ezzel szemben a magam részéről viszont továbbra is tartanám a távolságot, nem véletlen nem beszélünk..

Valakinek esetleg ötlet tanács vagy bármi? :)



2021. okt. 29. 01:17
1 2 3 4 5 6
 31/55 anonim ***** válasza:
27%

Kérdező, többen írták itt, hogy miért tagadtak ki.

Ha jót akarsz magadnak, le ne írd. Csak a szarpaszírozás menne feleslegesen, a kérdésedre megkaptad a választ, nem kell kiteregetni a szennyest, mert 5-6 hozzászólás után már téged fog mindenki szidni.

2021. okt. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/55 anonim ***** válasza:
15%

#31

Mivel a kitagadásnak szigorú kritériumai vannak, nyilván van elképzelésünk, ami alapján nem járna Kossuth díj a Kérdezőnek!

Pl. az örökhagyó sérelmére elkövetett bűncselekmény, életére tör, fizikai bántalmazás és hasonló nyalánkságok.

2021. okt. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/55 anonim ***** válasza:
11%

Ha anyukád ilyen mocskolódós, szarkeverős fajta, akkor borítékolt a csalódás. Nekem is az jönne le, hogy pénzt akarsz, és anyukád sztem nem fogja kihagyni a ziccert, hogy kb. élete végéig ezt harsogja a környezetének. Megtalálná az önigazolást, hogy neki volt igaza és kúsznál vissza.

Nem akkor vagy korrekt, ha a gyerekedre ráengeded azt a terhet, ami alatt te magad is megroppantál. Sem a nagymamai szeretet (muhaha), sem az ajándékok, a párezer Ft-os műanyag játékok nem hiányoznak majd a kisbabád életéből. Te viszont érzelmileg lerobbansz és jól megszivatod a gyerekedet.

2021. okt. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/55 anonim ***** válasza:
92%
Sehogy!
2021. okt. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/55 anonim ***** válasza:
92%

Én nem mondanám el nekik...

A gyerekednek nem ártasz vele. Hidd el, nekem jobb lett volna a te gyereked helyében, mert ritka mérgező nagyszüleim voltak... Semmi hátrányt nem fog a gyerek szenvedni emiatt. Nem is értem, hogy gondolod, hogy a gyereked kivétel lenne.

2021. okt. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/55 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Valaki azt írta ne írjam le miért nem beszélünk már, viszont nem érzem, hogy szégyellnem kell ezen bármit tehát akit annyira érdekelt, tessék;


Nem én vagyok aki verte az anyját, sőt a hangon nem mertem rá felemelni soha, semmilyen bűntényt nem követtem el egész életemben, nem tudom az okát megmondani miért történt így, nyilván sokat vitáztunk egy időben, leginkább azon, hogy szeretnék többet kimaradni otthonról, nyáron, aminek egyszer az lett a vége, hogy akkor haza se kell menjek.

19 voltam akkor és volt hova mennem, nem rajtuk élősködtem, korábban úgy beszéltük meg, hogy amíg sulizok addig maradok. Én pedig nem mentem haza akkor aznap. Nyilván makacsságból is. Azóta ő se keres engem én se őt. Mindenhonnan letiltott, és nem keresett többet. Nem tudom azt várta e, hogy majd haza megyek bocsánatot kérek, és minden megy tovább mint korábban, viszont én hamar rájöttem, hogy jobb nélküle, és nyilván fájt, hogy nem is érdekli mi van velem, ez alakult át bennem egy kisebb haraggá/utálattá az irányában.

Igazából amióta élek az összes rokonunkkal ezt csinálta, az ő testvérével, nagyszüleimmel stb, egyelőre én voltam az utolsó a sorban.

Remélem kielégítő választ tudtam adni.


Hajlok affelé, hogy tényleg ne is említsem nekik, valóban ez tűnik logikusnak, nem akarnám, hogy pár év jópofizás után újra átéljem/átéljük ezt..

2021. okt. 29. 13:23
 37/55 Savlekotő ***** válasza:
95%
Sose értem ezeket,ha végre megszabadultatok és vki valakik nélkül jobb,fel légeztetek,minden megy a maga útján, miért akarjátok újra lejátszani,halott sose volt családokat feltámasztani,össze ismertetni idegeneket,sőt a gyerekedet is bevonnád,és ő is sérülne itt,mert te is traumatizálva vagy amit nem engedtél még el nem dolgoztad fel,nem beszélted ki,ez ki érződik,de ne menj vissza olyan közegbe sose ahonnan egyszer már elmenekültél,főleg ne tegyél ki ilyen közegnek egy gyereket hogy ő is megtapasztalja ..
2021. okt. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/55 anonim ***** válasza:
15%
Tehát konkrétan mindketten idióták voltatok. Te a tipikus ki ha én nem, nagykorú vagyok, azt csinálok amit akarok hozzáállásoddal, ő meg az én házamban az van amit én akarokkal. Simán meg lehetett volna oldani a dolgokat azonnal,vagy napokkal később. De évekig xartatok ra. Teljesen felesleges mar erolkodnod.
2021. okt. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/55 anonim ***** válasza:
38%
A gyerek mindig vagyik a szulo szeretetere! Kerdezo , ennek fenyeben en nem vennem fel a kapcsolatot veluk ! Az van , hogy amire te vagysz , a csaladi idil ...stb ,azt ok nem tudjak neked megadni ! Probald meg ezt elengedni ! Amugy nagyon sajnalom , hogy igy bantak veled! Es nem azert erdekelt , hogy miert szakadt meg a kapcsolat kozottetek , hogy bantsalak, csak azert mert szukseges az itt valaszoloknak tudniuk!
2021. okt. 29. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/55 anonim ***** válasza:
82%

"Tehát konkrétan mindketten idióták voltatok. Te a tipikus ki ha én nem, nagykorú vagyok, azt csinálok amit akarok hozzáállásoddal"

Ez nem idiótaság. Egy felnőttnek ne az anyja mondja meg, hova menjen és hova ne.

2021. okt. 29. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!