Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy mondjam el a szüleimnek,...

Hogy mondjam el a szüleimnek, hogy nagyszülők lettek, ha nem vagyunk beszélőviszonyban sem?

Figyelt kérdés

Pár éve már egyáltalán nem tartjuk a kapcsolatot anyukámmal, talán ha évente egyszer apával messengeren váltunk pár szót, de az is kb a semmi kategória. Viszont heteken belül érkezik a baba, és még nem tudom, hogy mondjam el nekik. Van egy testvérem, ő nagyon hiányzik, jó kapcsolatunk volt, viszont mikor én eljöttem ő még elég kicsi volt, mostanra pedig nem tudom miket mondhatott neki anya, nem merem felkeresni külön őt, nehogy az legyen, hogy ellenük akarom uszítani (mikor én voltam kicsi ugyan ezt eljátszotta egy másik rokonunkkal, akivel ő nem beszélt, velem viszont egy darabig próbálta tartani a kapcsolatot… )

A terhességemről sem tettem nekik külön bejelentést, úgy gondoltam ha eddig nem voltak mellettem ne emiatt ugorjanak a nyakamba, viszont nem “titkolhatom” hogy unokájuk született, és szeretném megtenni részemről a lépéseket, hogy a család része legyen a szemükben. Ezzel szemben a magam részéről viszont továbbra is tartanám a távolságot, nem véletlen nem beszélünk..

Valakinek esetleg ötlet tanács vagy bármi? :)



2021. okt. 29. 01:17
1 2 3 4 5 6
 21/55 anonymousreview60 ***** válasza:
87%

Zavar van a fejedben kérdező! A kérdés értelmetlen.

Ha valakit a szülei kitagadtak, akkor sem rá nincs igényük, sem az unokára morális alapjuk. Ha nem akarod, hogy téged látogassanak, mert valami, akkor nyilvánvalóan a gyerekedet sem akarod, hogy látogassák.

Megüzened Messengeren és kész, ha az jó érzés neked. Ha nem, akkor nem üzensz.

2021. okt. 29. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/55 anonim ***** válasza:
100%
Én annyit tennék, hogy megirnám nekik és kész. Hogy érdekli őket és reagálnak rá vagy sem, az már az ő dolguk. A " kötelességed" megtetted.
2021. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/55 anonim ***** válasza:
96%

Nem értem. Ha a szüleid szerinted nem elég jók ahhoz, hogy veled tartsák a kapcsolatot, akkor szerinted a gyerekedhez jók lesznek? Magadnak nem kívánod őket, de a gyerekednek igen?

Ha véletlenül felvennék vele valamikor később a kapcsolatot, akkor nem akarnák ellened uszítani a saját gyereked is? Nem lenne feszültség abból, ha bejelentenék, hogy meglátogatják a kicsit? Nem gyűlölöd már előre a gondolatát is?

Miért akarod bokán rúgni magad egy ilyen cselekedettel?

2021. okt. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/55 anonim ***** válasza:
95%
Ha eddig nem keresték, kitagadták akkor hiába is reménykedett( szerintem )hogy fognak keresni vagy érdeklődni, megértelek hogy szeretnéd velük közölni de szerintem igazuk van azoknak akik azt írták hogy ha te nem vagy jó nekik a gyerek se legyen
2021. okt. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/55 anonim ***** válasza:
95%
Tökre nem értelek. Ha kitagadtak, mit érdekel téged hogy mit szólnának a gyerekhez? De amúgy megsúgom a csalódások végett, le sem fogják szarni. A kapcsolattartást meg így hogy képzeled? Oda viszed a gyereket, süketnémán odaadod, vagy bekötöd a szemed míg megnézik vagy mi? Saját magadat köpnéd szembe az egésszel.
2021. okt. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/55 anonim ***** válasza:
81%
Nem mondanám el nekik. A saját leendő gyerekem életét nem akarnám megkeseríteni mérgező nagyszülőkkel.
2021. okt. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/55 anonim ***** válasza:
56%

Mi a fenét lehet válaszolni, amikor nem írsz minimális részletet sem?

Ha KITAGADTAK, akkor veled volt a probléma - ami nagyon nem mindegy, hogy micsoda - és nem neked velük.

Azért egy szülőnek ehhez a lépéshez nem kevés kell, valljuk be!

El nem tudom képzelni, hogy a gyerekemmel eljussak erre a pontra, pedig az enyémnek is vannak és voltak cifra dolgai. Viszont, ha valamiért el kellene jussak idáig, akkor az unoka sem érdekelne, még csak információs szinten sem.

2021. okt. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/55 anonim ***** válasza:
16%
Miert tagadtak ki , ez a kerdes! Akkor tudunk valaszolni ha oszinten leirod , hogy hogyan jutottatok idaig!
2021. okt. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/55 anonim ***** válasza:
25%

Volt itt egy csaj 1-2 éve, aki folyton azon vergődött, hogy kitagadták és nem bocsájtanak meg neki (immáron századjára!)

Nála az volt az ok, hogy rendszeresen verte az anyját.

Te vagy ez Kérdező?

2021. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/55 anonim ***** válasza:
77%

Én meg sem írnám nekik.

Ne akarj már házhoz menni a lófaxért.

2021. okt. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!