Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnád úgy szeretni az anyádat...

Tudnád úgy szeretni az anyádat, hogy nem törődik sem apád emlékével, sem a te fájdalmaddal?

Figyelt kérdés
Az apukám hosszú szenvedés után ment el gégerákban 2020 júliusában. Az anyám ápolta, de nem nagyon látszott, hogy megviselné, sem apát sem engem nem vígasztalt, nem beszélgetett velem apa betegségéről.Júliusban eltemettük apát, neki pedig novemberben már új pasija lett, idén áprilisban hozzá is ment. Apa halála után alig 3 hónappal már arról szólt minden, hogy ők milyen boldogok együtt, aztán hónapokig minden az esküvőjükről szólt, mintha néhány hónappal korábban nem is történt volna tragédia ebben a házban. Most pedig anya terhes várják a gyereküket és az egész rokonság, ismerősök mindenki úgy gartulálgat és örül velük, mintha apa nem is létezett volna, még azok is a régebbi barátaink is, aki tavaly még apa halálos ágyánál sírtak. Senkit nem érdekel az én gyászom, főleg anyát nem, ő csak az új gyerekével van elfoglalva. És még ma sem kísér el a temetőbe apához, Mindenszentek napján. Azt mondta tegnap, hogy ő már a szombaton kivitte a virágokat a temetőbe, és apa sírjára is tett. Gyertyát nem is égetett, mert nem volt rá ideje, ma meg fáradt és sokan lesznek kint a temetőn, ezért nem jön velem. Apa halála óta egyre jobban haragszom rá, a pasiját az elejétől fogva utálom. Mit kéne csinálnom, hogy kibírjam velük ezt a nyálas életet?

2021. nov. 1. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
29%
Amit érzel az teljesen helytálló és igazad is van. Írták előttem, hogy édesapád anno nagyon mélyre nyúlt, illetve lehet az ifjú is szerepet játszott míg a távozó élt. Maga a környezet viszont valószínűleg suttog (képmutatás).
2021. nov. 1. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 A kérdező kommentje:
Apa biztosan nem örül annak, hogy anya se se *zarja az emlékét és meg se gyászolta, máris mással alapít családot. Apa nem ezt érdemli tőle. Az új gyerekét pedig már most utálom, sosem fogom testvéremként elfogadni. Ebben a környezetben is tudom feldolgozni, mert senki nincs aki megértene, senkit nem érdekel apa halála.
2021. nov. 1. 12:20
 23/62 anonim ***** válasza:
71%

#22


"Az új gyerekét pedig már most utálom, sosem fogom testvéremként elfogadni."


A te dolgod, döntésed, hogy hogyan mérgezed az életed, hiszen mindenki a saját életének a kovácsa.

Ha egyáltalán bűnbakot keresünk ebben a történetben, akkor a még meg sem született, ártatlan picike a legkevésbé hibás bármiben is!

Neked meg Kislány, erősen ajánlott egy pszichológus!

2021. nov. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 A kérdező kommentje:
Én fiú vagyok, nem lány.
2021. nov. 1. 12:31
 25/62 anonim ***** válasza:
59%

#24

Akkor még rosszabb! Az elhunyt apád nevében, féltékenységből gyűlölködsz!

2021. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
39%

Fölösleges belekeverni a kérdező szülei közti korkülönbséget, és találgatni a házasságkötésük körülményeiről. A tény az, hogy a kislány anyja pár hónappal a férje halála után már összeállt valakivel, egy év sem telt el és férjhez ment, gyereke lesz. Ne csodálkozzunk, hogy a kislány ezt nem tudja megemészteni. Hagyjuk az álszent dumát, hogy örüljön az anyja boldogságának meg a "kistesónak". Blabla. A helyében egyikünk sem örülne. Kérdező, megértem a fájdalmadat és a csalódásodat. Sajnos, mivel kiskorú vagy, kénytelen vagy együtt élni velük. Próbáld meg, amennyire ezt családon belül csak lehet, kerülni őket, és a kapcsolattartásban csak a legszükségesebbre szorítkozni. Ápold apukád emlékét, és készülj arra az időre, amikor nagykorú leszel. Ne temetkezz el a bánatban, az nem segít, apukád sem kívánná ezt tőled. Fiatal vagy, tervezd a jövődet.

N

2021. nov. 1. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
51%
Írta, hogy fiú a neme és nem lány😉.
2021. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
73%
Jaj bocsi, nem tudtam, hogy fiú vagy! Ettől még minden érvényes, amit írtam. 26-os vagyok.
2021. nov. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
83%
Nem mondanám, hogy senkit nem érdekel, de csak a te világod forgott körülötte. Olvass utána a gyász szakaszainak. Te épp a düh-ben vagy. Dühös vagy mindenkire, ez enyhülni fog idővel. Anyukád ezeken a szakaszokon valószínűleg már túl van. Tudom, hogy szerinted korai volt túllépnie a gyászon, de adj egy esélyt arra, hogy normális család lesztek. Ez sem kell azonnal, de ne zárd ki a lehetőséget.
2021. nov. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
87%
Nagyon sajnálom, ami apukáddal történt, részvétem! Én is anya vagyok, úgy szólok hozzád, mint anya. Szerintem azt nem vetheted anyukád szemére, hogy nem gyászolja meg apukádat, mert nem tudhatod, hogy milyen volt a házasságuk. Sajnos lehet, sőt, valószínű, hogy a házasságuk már tönkre ment. Anyukád kötelességből ápolta apukádat. Nem hazudott olyan érzelmeket, amik már nem voltak meg benne. Ezért ne ítéld el, és azért sem, mert éli az életét és boldog akár lenni. Viszont nagyon szomorú, hogy veled nem beszélgetett arról, amin keresztülmész, nem vigasztal, stb. Ezt anyaként nem tudom megérteni, és jó lenne megbeszélni vele. Az is jó lenne, ha pszichológushoz vagy gyászterapeutához tudnál fordulni, kibeszélni az érzéseidet. Szerintem az is jó, hogy ide kiírtad. Viszont a meg nem született kicsire ne vetítsd ki a keserűségedet, ő nem tehet semmiről. Sok erőt neked, és tanácsolom, hogy keress szakszerű segítséget!
2021. nov. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!