Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnád úgy szeretni az anyádat...

Tudnád úgy szeretni az anyádat, hogy nem törődik sem apád emlékével, sem a te fájdalmaddal?

Figyelt kérdés
Az apukám hosszú szenvedés után ment el gégerákban 2020 júliusában. Az anyám ápolta, de nem nagyon látszott, hogy megviselné, sem apát sem engem nem vígasztalt, nem beszélgetett velem apa betegségéről.Júliusban eltemettük apát, neki pedig novemberben már új pasija lett, idén áprilisban hozzá is ment. Apa halála után alig 3 hónappal már arról szólt minden, hogy ők milyen boldogok együtt, aztán hónapokig minden az esküvőjükről szólt, mintha néhány hónappal korábban nem is történt volna tragédia ebben a házban. Most pedig anya terhes várják a gyereküket és az egész rokonság, ismerősök mindenki úgy gartulálgat és örül velük, mintha apa nem is létezett volna, még azok is a régebbi barátaink is, aki tavaly még apa halálos ágyánál sírtak. Senkit nem érdekel az én gyászom, főleg anyát nem, ő csak az új gyerekével van elfoglalva. És még ma sem kísér el a temetőbe apához, Mindenszentek napján. Azt mondta tegnap, hogy ő már a szombaton kivitte a virágokat a temetőbe, és apa sírjára is tett. Gyertyát nem is égetett, mert nem volt rá ideje, ma meg fáradt és sokan lesznek kint a temetőn, ezért nem jön velem. Apa halála óta egyre jobban haragszom rá, a pasiját az elejétől fogva utálom. Mit kéne csinálnom, hogy kibírjam velük ezt a nyálas életet?

2021. nov. 1. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
74%

A vitába nem szállnék be, de azt meg kell értened kérdező, hogy a gyászt mindenki máshogy dolgozza fel, és egyáltalán nem mindig a halál bekövetkezte után.

Anyád ápolta apádat az utolsó percekig. Ha nem szerette volna, akkor nem tett volna így. Anyud már az ápolás közben átesett a gyászon és a feldolgozáson, mert most őszintén, könnyebb azt elviselni, ha egy szeretett ember békésen elalszik és nem szenved tovább, mint 0-24-ben ápolni úgy, hogy tudod, hogy baromira szenved. Mamám is gégerákban halt meg, csak a szerencsén múlott, hogy nem voltak iszonyú fájdalmai, és sokan egyáltalán nem akarják, hogy a család terhére legyenek az ápolás miatt, ami iszonyat nagy munka és lelkileg abszolút megterhelő.

Anyud megkönnyebbült, hogy nem szenved apád tovább, és most már sokkal jobb helyen van. Apád sem akarná, hogy anyád élete végéig gyyászoljon és egyedül maradjon. Egy ilyen eseten túllépni sokkal de sokkal könnyebb lelkileg, ha van valaki melletted.

Ha anyud nem beszélt veled erről, az is azért lehet, mert nem akarta, hogy te is a gyászba süllyedjél már akkor, amikor apud még élt.


Nem lenne egyszerűbb amúgy négyszemközt leülnöd anyuddal és elbeszélgetni erről, meg hogy mi miért hogyan?


A nevelőapádat meg nem isértem miért gyűlölöd. Neki köszönheted, hogy anyud ismét kiegyensúlyozott és boldog, nem pedig a sarokban sír depressziósan. Ha minden ok nélkül egyszerűen csak utálod, és nem akarod őt látni se, azzal anyudnak sem teszel jót. Most lenne szíved anyud jelenlegi párját "elüldözni", hogy anyud megint egyedül maradjon?

2021. nov. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
82%

Őszinte részvétemet küldöm kérdező!


Nagyon meg tudlak érteni. A kamaszkor roppant nehéz életszakasz - sokszor egy világ omlik össze az emberben, akármilyen nemű.


Én is ilyen "világfájdalmas" voltam 17-18 évesen, hölgyként, mint most te. De az már kereken 30 éves történet, annyira régi.


Ha van rá lehetőséged - iskolai kötelezettségeid elvégzése mellett - hétköznap látogass el a lakóhelyileg illetékes családsegítő központba. Nehogy a gyámüggyel kapcsolatba kerüj! Se intézet, se pszichiátria!!! (Ez utóbbi főleg - olyan, mint egy börtön szó szerint.)


Remélem a nevelőapukád elfogadhatóan viselkedik veled. Nem emel rád kezet, nem ordít vagy kiabál veled, nem alkoholizál.


Én egy kicsit fordítottabb helyzetben vagyok nálad - azért sem súrlódásmentes biológiai apámmal a kapcsolatom, mert alig ismertem. Nekem édesanyám hunyt el két éve.


Utólag tudtam meg, hogy apukám MENTENI próbálta maga módján az életét. Anyu nem akart kórházba menni én meg nem akartam erőltetni.


Kitartást kívánok neked! Lesz ez jobb is még majd!

2021. nov. 9. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!