Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tudnád úgy szeretni az anyádat...

Tudnád úgy szeretni az anyádat, hogy nem törődik sem apád emlékével, sem a te fájdalmaddal?

Figyelt kérdés
Az apukám hosszú szenvedés után ment el gégerákban 2020 júliusában. Az anyám ápolta, de nem nagyon látszott, hogy megviselné, sem apát sem engem nem vígasztalt, nem beszélgetett velem apa betegségéről.Júliusban eltemettük apát, neki pedig novemberben már új pasija lett, idén áprilisban hozzá is ment. Apa halála után alig 3 hónappal már arról szólt minden, hogy ők milyen boldogok együtt, aztán hónapokig minden az esküvőjükről szólt, mintha néhány hónappal korábban nem is történt volna tragédia ebben a házban. Most pedig anya terhes várják a gyereküket és az egész rokonság, ismerősök mindenki úgy gartulálgat és örül velük, mintha apa nem is létezett volna, még azok is a régebbi barátaink is, aki tavaly még apa halálos ágyánál sírtak. Senkit nem érdekel az én gyászom, főleg anyát nem, ő csak az új gyerekével van elfoglalva. És még ma sem kísér el a temetőbe apához, Mindenszentek napján. Azt mondta tegnap, hogy ő már a szombaton kivitte a virágokat a temetőbe, és apa sírjára is tett. Gyertyát nem is égetett, mert nem volt rá ideje, ma meg fáradt és sokan lesznek kint a temetőn, ezért nem jön velem. Apa halála óta egyre jobban haragszom rá, a pasiját az elejétől fogva utálom. Mit kéne csinálnom, hogy kibírjam velük ezt a nyálas életet?

2021. nov. 1. 10:23
1 2 3 4 5 6 7
 51/62 anonim ***** válasza:
71%
51, részvétem, de kb senkit nem érdekel, hogy te nem akarsz kapcsolatot. pont. Más meg akar.
2021. nov. 2. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/62 anonim ***** válasza:
30%
52. Akarjon, csak figyelembe vehetné a gyereke lelkivilágát is. Egy anyának nem a saját igényei kellene hogy elsők legyenek. Akár fiatal, akár nem.
2021. nov. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/62 anonim ***** válasza:
65%
#53: Azért mert valaki anya, még nem kell eltemetnie a saját boldogságát. Nem a gyerek szolgája.
2021. nov. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/62 anonim ***** válasza:
39%
53, 54. Nem lehetne mindkettőt? Hogy törődjön a saját boldogságávalnis is és a fiával is törődjön? A kettő nem zárná ki egymást. Lehetett volna az új palival úgy is hogy nem pár hónapra a férje halála után viszi haza miközben a fia gyászol.
2021. nov. 2. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/62 anonim ***** válasza:
67%
55, nyáron halt meg apum. Semmiben nem befolyásolja a gyászomat, ha anyu boldog. Sőt.. Láttam, mennyi áldozatot hozott, és nagyon szeretném, ha boldog lenne
2021. nov. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/62 anonim ***** válasza:
25%
Az anya boldogsága is fontos, de tekintettel kell lennie a gyerekre is, ő ismeri, hogy mit bír el a kis lelke. Ha látja hogy fájdalmat okozna egy új pasassal, kibírhatná kicsit tovább, míg feldolgozza valamennyire a gyerek az apja halálát. Ha a saját gyerekére nincs tekintettel, kérdem én, milyen ember, anya az ilyen? Pláne egy kamasz, lelkileg a legsebezhetőbb korban van.
2021. nov. 2. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/62 anonim ***** válasza:
68%
beszélgetniük kéne. de egy kamasszal nem egyszerű, ha nem akar. bár ezért a tanácsért már jól lepontoztak, pedig anyaként túl vagyok 3 fiú kamaszkorán, és elég jó a kapcsolatunk
2021. nov. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/62 anonim ***** válasza:
44%
Mindenkit lepontoztak aki nem szidja a kérdezőt reflexből. Nézd csak vissza.
2021. nov. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/62 anonim ***** válasza:
56%

Veled az élen, 60?


Vajon a rokonok, barátok miért örülnek a nő boldogságának?

2021. nov. 2. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/62 anonim ***** válasza:
69%
16 évesen halt meg apukám, nemsokra rá anyámnak lett egy fickoja. Egy 20 on éves. Hányni tudtam volna az egésztől.Utana sose volt otthon, elment hetekre, minket otthon hagyott. Misem, ahogy meghalt apum sose beszéltünk róla többet. Mint ha nem is létezett volna. A temetőben is 1x voltunk közösen.Mai napig, pedig már 30 éves vagyok, egyszerűen nemtudtam feldolgozni.Semmilyen érzelmi támogatást nem kaptunk.2 testvérem van, látom rajtuk hogy ők is mai napig ezzel küszködnek.Nekünk akkor vége lett az életünknek,tesóim többször akartak öngyilkosok lenni, a pszihiátriára is kerültek már.Kérj pszihologustol segítséget, ne járj úgy ahogy mi.Teljesen átérzem a helyzeted, egy hatalmas ölelést küldök neked.
2021. nov. 3. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!