Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Egyes szülők miért nem tudják...

Egyes szülők miért nem tudják felfogni, hogy jobb nélkülük élni és saját háztartást vezetni?

Figyelt kérdés

Édesanyám eléggé nárcisztikus szülő, az évek során megtanultam kezelni de így is sok traumát okozott a lelkembe.

4 hónapja vásároltam egy lakást és 1 hónapja beköltöztem. Már a lakásvásárlás óta állandóan ezt hallgattam, hogy milyen rossz lesz nekem ott, nem lesz ott ő, bokáig koszban fogok járni (ezt kiskorom óta hallgattam, és az eredménye az lett, hogy takarítás mániám van), és hasonló kedves mondatok.

Elköltöztem és az életem sokkal nyugodtabb lett. Szeretek magamra főzni, mosni, stb.

Ezt ő nem hiszi el, hiába próbáltam kedvesen elmagyarázni.

Nem tudom miért zavar, hogy nem hiszi el, de nagyon idegesít.. Próbálok minél kevesebbet beszélni vele, de nem veszi észre magát..


Segítsetek megérteni ezt az egészet, mi zajlik vakon a fejében, mit tegyek? Magyarázkodni nem akarok és nem is fogok többet, de tényleg nagyon idegesítő.


23/N


2021. nov. 9. 10:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudja máshogy fontosnak érezni magát. Most pánikol. Tudja, hogy szép rend van nálad, de kétségbeesetten védi azt a vágyát, hogy nem tudsz nélküle boldogulni. Ha nem megy át hozzád, nem kell azzal szembesülnie, hogy de, tudsz. Nagyon jól látod, nelküle sokkal könnyebb neked. Maradjon is így.
2021. nov. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 anonim ***** válasza:
96%

A válasz egyszerű egy életre birtokolni akar.Be szeretné biztosítani magát az öreg napjaira.Ezért próbált tudatosan beskatuázni az életképtelenek közé

Holott igen is életképes vagy.Sőt dicséretes hogy elköltöztél a mama hotelből önnáló életed van

Én a te hejedbe elvágnám a köldökzsínort anya hejett.Nem vagy a tulajdona.

Nagy hiba hogy a közelben vettél lakást.Minnêl távolabb kelett volna.

Tartsd minnêl távolabb magad tőle.

Majd ha rá jön hogy tehetetlen elöbb utóbb észhez tér.

2021. nov. 9. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:
96%
Ha arra jön rá, hogy ezzel nem tud hatást gyakorolni rád, akkor esetleg egy olyat próbál majd meg, hogy "engedékeny" lesz: átjön, "jajj adj kulcsot" -> akkor jön amikor akar, rendezkedik ha nem vagy otthon: "ezt miért úgy, miért nem emígy tetted" stb...
2021. nov. 9. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
96%

Gondolom azért idegesít amit mondott, mert mindig, mindenáron meg szeretnél felelni neki, de nem tudsz...

Fel kell adnod, hogy megfelelj neki.

2021. nov. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyám is írányitásmániás, mindig mindenbe beleszólt, ha valamit nem úgy csináltam ahogy ő mondta, akkor megsértődött és azt akarta, hogy bűntudatom legyen. Ezzel azt érte el, hogy az önbizalmam lent van, kevés emberben bízok meg, nehezen kötődök másokhoz. Tavaly költöztem el tőle, de még most is szóvá teszi néha, hogy sokkal jobb volt minden amikor otthon laktam. Persze nekem azóta valahogy sikerült összeszednem magam, sosem éreztem olyan jól magam a bőrömben, mint amióta elköltöztem. 22F
2021. nov. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
14-es: Köszönöm, tényleg így van. Ebbe még nem gondoltam bele.
2021. nov. 9. 13:46
 17/29 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább úgy fogalmaznám, hogy szüksége van rád, hogy bánthasson. Mert ha van módja téged kritizálni, akkor téged lenyom, és ehhez képest önmagát többnek érezheti. Egy ismerősöm a feleségéhez ragaszkodott, az én értelmezésem szerint ezért. Van egy lyuk benne, amit így akar betömni. Így hiheti magát értékesnek, ha valakit kínoz, becsmérel.
2021. nov. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:
100%
17 még: Az uralomból, a másik kínzásából eteti a lelkét. Ehhez a beteg "öngyógyításához", hozzád viszonyított "önfelemeléséhez" van szüksége rád, mint eszközre. Vagy megszakítani a kapcsolatot, vagy valamilyen módon elérni, hogy jobban megbékéljen magával, hogy ne legyen szüksége erre az eljárására. - Ezt laikusként mondom, valszeg lehetetlen egy nárcisztikusnál elérni.
2021. nov. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 flora08 ***** válasza:
100%
Én úgy gondolom, szeretné fontosnak, hasznosnak érezni magát, csak nagyon rossz eszközökkel igyekszik elérni ezt. Azt érezteti veled, hogy egyedül nem boldogulsz, csak hogy azért, hogy elmondhassa, szükség van rá. Amikor a "gyerek" elköltözik otthonról, akkor szokott még előjönni az érzelmi zsarolás ("Úgysem látogatsz meg, mert neked minden fontosabb...") vagy az önsajnálat ("Itt vagyok egyedül, olyan rossz nekem"). Sajnálom, hogy a különköltözésed ezt váltotta ki belőle. Biztos vagyok benne, hogy nincs problémád a háztartás vezetésével, ne is vedd magadra ezeket, előbb-utóbb hátha megunja. Tudom, nagyon rosszul esik, nekem is van olyan családtagom, aki mindenbe beleköt, de próbáld valahogy elengedni a dolgot, még ha nehéz is.
2021. nov. 9. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
61%
Na, jó sokféleképp értelmezzük a szitut. :-) A 19-eshez: Erich Fromm azt írta, hogy a legnehezebb anyai feladat elengedni a felnőtt gyermeket. Kicsit lehet meg van ijedve,s hogy mit kezd magával, a hirtelen jött szabadságával, ha nem kell téged segítenie.
2021. nov. 9. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!