Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mindig nekem kell bocsánatot...

Mindig nekem kell bocsánatot kérni. Túlreagálom?

Figyelt kérdés

Kezdjük ott, hogy apámmal nincs jó viszonyom. Ő neki az alkohol az első, utána mások elnyomása.

Folyton rajtunk tölti ki a dühét, minden kis sz@rért veszekszik velünk. Folyton szid hogy milyen szerencsétlen, hülye, életképtelen kölyök vagyok. Fogyjak le mert dagadt vagyok, ne beszélgessek senkivel mert attól csak romlanak a jegyeim, ne játszak számitógépen semmivel mert az fiús, legyek mindig velük stb. És persze én vagyok az aki tönkreteszi az anyummal való kapcsolatát. Viszont ezek mellett én nehogy meg merjek szólalni, mert ő a férfi a házban.


Mindig oda jutunk hogy ő mindent megad nekem. Igen, kapok enni és van telefonom. De szép szavakat nem. Akármit ad azt később az orrom alá dörgöli, mert ő a legjobb apa és nála jobb nem is létezhet.

Ő kezdi folyton ezeket, kiprovokálja. Ha megkérdezem hogy minek csinált meg ha neki megterhelőek a velem kapcsolatos dolgok akkor felhúzza az orrát és sírós hangon azt mondja hogy ÉN megbántottam. (Azok után hogy mindennek elhord.)

Én nekem meg esedeznem kell, hogy végre ne járkáljon felhúzott orral a lakásba. De persze ezután úgy tesz mintha ő semmit nem mondott volna. Jópofizik és kezdődik minden előlről.


Teljesen tűrhető lenne ha ezt nem mindennap vagy minden második nap csinálná.



2021. nov. 20. 14:30
1 2
 11/12 anonymousreview60 ***** válasza:
69%

#10: Nem fogja, mert az ilyen nem olyan. A kérdésbeli apa egy hisztis p|csa, aki addig fog duzzogni stb, amíg könyörögni nem kezdenek neki, hogy bocsásson meg. A Kérdező meg empatikus, valamennyire szerető gyerek, emiatt engedni fog. Ezzel szemben az igazi nárcisztikus, ha lesz@rják, távol maradnak tőle, nem keresi a másikat egy idő után. Itt ez nem kivitelezhető az együttlakás miatt.

A kérdező a saját érzelmeinek, hobbijának jogos felvállalása végett annyit tehet, hogy elköltözik. Addig meg, ha vállalja az apjával való konfliktust (veszekedés, ajtócsapkodás, nem kötelező, de nagyon fontos iskolai stb. dolgok ki nem fizetése), akkor lesz@rhatja a hisztijét.

2021. nov. 21. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Dzsoki ***** válasza:
52%
A kedves apát valahogy el kellene vinni orvoshoz.Lehet,hogy van már rá gyógyszer,hogy normális legyen.A jelenlegi helyzet egyébként,családon belüli erőszak.Azt ugyanis,szóban is el lehet követni.
2021. nov. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!