Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szüleim nem...

Normális, hogy a szüleim nem akarják hogy a párom átjöjjön?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy anyám és apám folyton pampog és kiakad ha mondom nekik hogy átjönne a barátom. Lassan 20 éves vagyok, még tanulok, úgyhogy elköltözni nem tudok, a párom dolgozik de még nincs elég anyagi háttere külön költözni. Messze lakunk egymástól, általában nálam szoktunk találkozni. Végül át szokott jönni de többször is említettem neki, hogy a szüleim nem örülnek neki…Van egy nagyobb tesóm, neki mindig engedik hogy a párja átjöjjön, azon sosem problémáznak, de úgy érzem engem még mindig óvodásnak néznek. Tudom, az ő házuk, azt engednek be akit akarnak de akkor is rosszul esik, mert szeretném hogy béke legyen otthon. Egyébként a párom egy teljesen tisztelettudó férfi velük is és sosem hangoskodik vagy akármi ami zavarja őket. A szüleim elég konzervatívak és kritikusak, nekik csak a herceg lenne megfelelő pár nekem… aki hasonló cipőben jár, ismeri ezt. Ha megkérdezem, miért baj, ha jön, azt mondják hogy túl sokat van itt, minek jön megint (holott heti 2x szoktunk találkozni, amikor ráérünk, ez szerintem nem sok, sok barátom már együtt él a párjával ilyen idősen) Lassan már nem is merem megmondani, hogy átjön, mert kapom a támadást ami miatt szorongok és bűntudatom van folyton! Mit tegyek? Igazuk van?

2021. nov. 24. 14:21
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
100%

Akkor tudnám megérteni a dolgot, ha a másik gyerek párját sem látnák szívesen, mert jobban szeretnek egyedül lenni az otthonukban vagy valami.


De mondjuk ez a 20 évesen eljegyzés dolog nem hiszem, hogy normális lenne, főleg nem segítene a jelenlegi helyzeten.


Az is elgondolkoztató hogy mindenki ennyire az "Úr isten ez keféli a lányomat" bigottságra helyezi a hangsúlyt.

2021. nov. 24. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 A kérdező kommentje:

A testvérem férfi, lehet, vele azért elnézőbbek. Vagy nem tudom.

Azt én sem értem, hogy került ide a nemi életem. Nem élünk túl gyakran nemi életet, nem hogy még zavarja őket a hangoskodás - az egyik válaszoló írt ilyet. Lehet halkan is csinálni, de ha otthon vannak a szülők amúgy is ciki szerintem, legalábbis én félek ettől

2021. nov. 24. 19:58
 23/43 A kérdező kommentje:

De szerintem nem mi vagyunk az egyedüliek akik ilyen idősen még szülőkkel élnek, persze jobb lenne külön.

Az eljegyzés témát pedig pedzegette nekem a párom, hogy tervben van, majd szeretné stb, de nem siettetem mert szerintem a legrosszabb kierőszakolni egy férfiból idő előtt ezt. Még “csak” 2 éve vagyunk együtt, annyira azért nem sok idő. A kapcsolat komolysága nem azon múlik hogy van e gyűrű az ujjamon, ismerek 20 éve boldogan élő párokat házasság nélkül is, de olyan is akad aki csalja a feleségét stb…

2021. nov. 24. 20:04
 24/43 anonim ***** válasza:
29%

Én se akarok még plusz egy Dezsőkét kerülgetni reggel a konyhában, a vécé előtt stb, pláne, hogy hétvégén is dolgozni szoktam.


Egyszer egy hasonló Dezsőke lefőzte magának és a lányomnak az előre bekészített kávémat -reggel nekem nincs időm ezzel szórakozni, ki vannak számolva a percek.Nem volt őszinte a mosolyom, melynek lényege az volt, hogy Dezsőke reggel 6.40-kor nem az ágyba vitte Nikikének a kávét, hanem menekült.

2021. nov. 24. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó hogy jön ide a kávéd? Mint mondtam a párom tiszteletteljes, nem nyitogatja önállóan a hűtőszekrényt nálunk, stb, tisztelettudó. Ha főzök neki, megkínálom elfogadja igen, de nem egy tahó…
2021. nov. 24. 20:48
 26/43 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék hozzátenni illetve arra lennék kíváncsi hogy az ilyen felfogású szülők, akik úgy tekintenek a gyermekük párjára, mint egy zavaró tárgy amit ki kell kerülni egy adott helyiségben, ők személytől függetlenül az összes “párral” ilyenek vagy pedig csak egy adott személlyel ? Csak azért, hogy kicsit jobban utól tudjam érni a szüleim gondolkodásmódját.
2021. nov. 24. 20:55
 27/43 anonim ***** válasza:
32%

Igen, Dezsőke zavar. És úgy jön ide a kávém, hogy igencsak bosszantó, hogy bármihez is hozzá merészel nyúlni a házamban engedély nélkül. Nincs rá szükségem, és nem óhajtom megvendégelni se.

Ha ungabungázni akarnak, vegyenek ki panziót a hétvégére, de ne borítsanak ki a napi rutinomból, mert azért igen morcos tudok lenni.

#24

2021. nov. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
73%
Mondjuk ha nem engedik akkor na, helyette más emgoldást keresnke.
2021. nov. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
68%
Attól, hogy szerinted kedves, udvarias meg a világ legjobb pasija, ők talán rühellik.
2021. nov. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
86%
Mi lenne, ha kikérdeznéd a szüleidet, mi bajuk a barátoddal?
2021. nov. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!