Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy a szüleim nem...

Normális, hogy a szüleim nem akarják hogy a párom átjöjjön?

Figyelt kérdés
Az a gondom, hogy anyám és apám folyton pampog és kiakad ha mondom nekik hogy átjönne a barátom. Lassan 20 éves vagyok, még tanulok, úgyhogy elköltözni nem tudok, a párom dolgozik de még nincs elég anyagi háttere külön költözni. Messze lakunk egymástól, általában nálam szoktunk találkozni. Végül át szokott jönni de többször is említettem neki, hogy a szüleim nem örülnek neki…Van egy nagyobb tesóm, neki mindig engedik hogy a párja átjöjjön, azon sosem problémáznak, de úgy érzem engem még mindig óvodásnak néznek. Tudom, az ő házuk, azt engednek be akit akarnak de akkor is rosszul esik, mert szeretném hogy béke legyen otthon. Egyébként a párom egy teljesen tisztelettudó férfi velük is és sosem hangoskodik vagy akármi ami zavarja őket. A szüleim elég konzervatívak és kritikusak, nekik csak a herceg lenne megfelelő pár nekem… aki hasonló cipőben jár, ismeri ezt. Ha megkérdezem, miért baj, ha jön, azt mondják hogy túl sokat van itt, minek jön megint (holott heti 2x szoktunk találkozni, amikor ráérünk, ez szerintem nem sok, sok barátom már együtt él a párjával ilyen idősen) Lassan már nem is merem megmondani, hogy átjön, mert kapom a támadást ami miatt szorongok és bűntudatom van folyton! Mit tegyek? Igazuk van?

2021. nov. 24. 14:21
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
19%

...a legszebb amúgy az volt -szintén másik eset-, hogy reggel 5:10-kor készülődnék dolgozni, ergo mennék zuhanyozni (földszinti fürdőszoba egyben a vécével), és Dezsőke ott ül a réváson, és kábelt fektet.

Én meg, ugye abban a hitben, hogy ilyenkor reggel rajtam kívül senki se mocorog (ezért jártam lábujjhegyen), meztelenül, vállamon a törülközővel, berontok a fürdőbe. A fürdőszoba elrendezése miatt a réváson ülő Dezsőkének pont szájmagasságban volt a családi koronaékszer.

Én csak nagyon csendesen annyit tudtam mondani: -Két perced van öreg, hogy végezz, utána jövök, és itt fogok melletted zuhanyozni, ha tetszik, ha nem. A kaput nem kell bezárnod, megoldom én, de mire összekészülök, híredet se akarom látni. :)

(#27)

2021. nov. 24. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
27%

27-es

Én is ezt pofázom el mindig, annyira utálom ha valaki a nyakamra nő, és a lányoknak a szokása hogy kanjukat a szüleiknek örökbe kell fogadni.

Sosincs az hogy a lány megy át, nem hanem a kan eszik iszik fürcsizik a lány szüleinél.

Engem is idegesít, az a fiú férfi idegen lehet nem lesz semmi, én nem etetem itatom évekig a senkit

2021. nov. 24. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
0%

Ja, továbbá Dezsőke azt hitte, hogy a kocsibejáró az övé.

Én ebbéli képzeletét akkor romboltam össze, mikor egy este 10-es hazaérésemkor addig tenyereltem a 130 dB-es 12 bar-os légkürtben, míg elvitte a bömcsikéjét a szomszédos közért mellé. :D

2021. nov. 24. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 A kérdező kommentje:

Kikérdeztem már, mondom, semmi konkrét válaszuk nem volt csupán hogy ne legyen itt és kész.

Amúgy engem nem engednek hozzá mivel messze lakik és nem engedik hogy annyit utazzak szóval egyelőre csak ez a megoldás van

2021. nov. 24. 22:15
 35/43 A kérdező kommentje:
Szegény Dezsi :D :cccccc
2021. nov. 24. 22:16
 36/43 anonim ***** válasza:
78%
Volt nekem egy toleráns barátom, felnőtt fiúval, felnőtt leánnyal. Mindkettő kis szr lakásban élt a szüleivel, ezért szívesen tartózkodtak a barátomék emberi méretű családi házában, plusz a haverok is odajártak a partner mellett. Barát mesélte, soha nem tud otthon vécézni, a munkahelyén kakkant, fürödni se nagyon, mert ott is alszanak, a hűtőt kieszik, a konyhában se tudott soha leülni, mert minden széken léhűtő ücsörgött. Nem akart haragot a gyerekeivel, viszont adott nekik kezdőtőkét lakáskölcsön felvételéhez.
2021. nov. 24. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
45%
Kedves leány, ha 20 évesen a szüleid megtilthatják, hogy ide-oda utazz, akkor gyerek vagy. Nyilván attól féltenek, nehogy dugjatok, és szülj a nyakukra egy unokát háttér nélkül. Pasid se jöjjön, te sem mehetsz, egyszerű emberek elmélete szerint így nem tudtok gyermeket nemzeni. Nem valami nagy elmék a szüleid, de nem lehet más oka.
2021. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

Miért vagytok mindig a dugáson? :D elárulom nem erről van szó hanem féltenek a messzi úttól (3ó)

Minden szülő félti a gyerekét

2021. nov. 24. 22:32
 39/43 anonim ***** válasza:
84%
Na jó, itt kiszállok, a 20 éves, akit a szülei nem tartanak képesnek a 3 órás útra. Ennyi volt. Beteg történet.
2021. nov. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 A kérdező kommentje:

Senki nem mondta hogy nem tartanak képesnek rá szimplán túl féltenek ami valójában szerintem is túlzott.

Illetve még azt is szokták mondani hogy nem illik a lánynak mennie a férfihoz, hogyha a férfi udvarol. Kicsit régies felfogásuk van szerintem

2021. nov. 24. 22:57
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!