Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Normális, hogy "mérges"...

Normális, hogy "mérges" vagyok, amiért anyám elveszi a zsebpénzem?

Figyelt kérdés

Egész jó a kapcsolatom vele. Pár éve elkezdtem gyűjteni a pénzem, amit innen-onnan kaptam/találtam/megtartottam, stb. Tényleg nem nagy összegről van szó, de hobbiként gyűjtök dolgokat, amikre ez pont elég, viszont ő megkérdezés nélkül kivette a pénztárcámból, mondván, hogy "ha kell valamire, ő ad"

Nem utálom ettől függetlenül és szeretem, csak kissé csalódott vagyok, mert úgy érzem mégis csak az én pénzem, de kivenni a pénztárcájából nem akarom, mert az szerintem részemről lopás lenne, és bűntudatom lenne. Szóval, jogosan vagyok csalódott/mérges?


2021. nov. 27. 14:48
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
13%

21.-re.


És a kamasz gyereked, hogy fog örülni, ha a suliból hazaérve ég a gyertya, mert kikapcsolták a villanyt. >:(

2021. nov. 27. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
90%
#211, de akkor az a megoldás, hogy kiveszem a pénzét a tárcájából, vagy inkább az, hogy "bajban vagyok lányom/fiam, ki tudnál-e segíteni"?
2021. nov. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
96%
Minden itt beszél itt össze-vissza, hogy anyukának mire kellett a pénz, stb. Kit érdekel, de komolyan? Ha nagyon kell a pénz, akkor ODAMEGYEK a gyerekemhez, és MEGBESZÉLEM vele, hogy 'figyelj kicsim, most nagyon kellene a zsebpénzed, mert nekem nincs elég. Vissza fogom adni, amint tudom, de ha valamiért előbb kellene, akkor szólj, és MEGBESZÉLJÜK.' Ehelyett mindenki azt mondja, hogy semmi baj nincs azzal, ha a szülő egy büdös szó nélkül elkezd a gyereke pénztárcájából kivenni pénzt. Ezt is lopásnak hívják, akármilyen furcsa is. Ebből mit tanul a gyerek? Na mit? Azt, hogy minek spróroljak, anyám úgyis elveszi szó nélkül, akkor inkább elköltöm hülyeségekre a pénzem. Nem értem azokat, akik akármilyen okból is helyeslik ezt az egészet...
2021. nov. 27. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
6%

Teljes mértékben igazad van, ő a te pénzed nem vehetné el.


jaja, főleg, amoit talált a kérdező... a kis becsületes.

2021. nov. 27. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
97%
#25. Mert ha te találsz egy 200-ast az utcán, akkor beviszed a legközelebbi helyre, hogy valaki elhagyta és vigyázzanak rá, hátha keresi. Igaz? :)
2021. nov. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
98%

Egyszer, még szakmunkásképzős koromban, anyám talált egy kis dobozt a cuccaim közt, tele pénzzel. Kb. 10-12 ezer forint lehetett benne. (1987/88-ban járunk).

Megkérdezte, mi ez a pénz.

Elmondtam, hogy az egyik még általános iskolai volt osztálytársamé, itt gyűjti nálam, amit az újságpapírgyűjtésből, néniknek bevásárlásból, vagy fűnyírásból stb. gyűjt össze, ugyanis otthon nem tarthatja, mert "eltűnik".

Anyunak kikerekedtek a szemei, kicsit gondolkodott, és azt mondta:

Helyes, jól teszitek, többé akkor ehhez a dobozhoz nem nyúlok.


Egy hét múlva hozott nekem egy hasonló, üres dobozt, némi célzással, és a másik mellé tette.

Értettem a célzást (bár a zsebpénzemet ettől független megkaptam), és mentem segíteni a havernak.

2021. nov. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
98%

A sok okos, aki azt írja, hogy "jaj anyucinak biztos nagyon kellett a pénz, mert nyomorognak, brühühü" és ezért teljesen normális dolog, hogy ELLOPJA a gyerek pénzét, ti hol éltek, de komolyan?

Normáliséknál ez úgy működik, hogy elmondják a gyereknek, mi a helyzet és ELKÉRIK.

Gondolom ezek szerint az is tök rendben van, ha a gyerek vesz ki anyuka tárcájából, nem?

2021. nov. 27. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
97%

14 éves korom óta tartogattam a pénzemet mindig, amit ilyen olyak alkalmakra kaptam, vagy megtarthattam. Néha akár 100 ezer forint is összegyűlt, ballagáskor 200.

Anyám mindig, MINDIG megkérdezte, hogy elvehet e belőle és mennyit és mindig vissza is kaptam. Sose loptak meg. Igen, ők tartottak el, ők fizettek mindent nekem. De én sem nyúltam ettől függetlenül sose a pénztárcájukba, mert az már közönséges lopás.

Kérdező, most még csak azt mondja, megőrzi neked, 5 év múlva meg a munkabéred 3/4-ét lefogja venni rólad, “eltartás” címszóval. Ne hagyd magad.

2021. nov. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
97%
Érthetö h az vagy.
2021. nov. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 liliann13 válasza:
89%
Érthető, hogy dühös vagy. Mi van pl akkor, ha otthon nem veszed észre, hogy belenyúlt a tárcádba, és arra számítva, hogy van nálad pénz. Beülsz mondjuk egy mekibe, kávézóba stb. hogy eszel valamit, és ott derül ki, hogy nincs nálad semmi, amikor fizetni kéne. Nem kicsit lenne égő. Nálunk ez a mai napig úgy van (pedig rég felnőtt vagyok), hogy tudom (és a tesóm is) hogy hol van a családi kassza. És annyit veszünk ki belőle amennyire szükség van. Soha nem vesszünk el többet, mint ami éppen kell (pl egy cipőre, télikabátra vagy a napi bevásárlásra). A szüleink soha nem kérdezték meg mennyi pénzünk van (pedig ünnepekre, ballagásra... szoktunk kapni, most meg már saját keresetünk van). Olyan meg, hogy belenyúljanak a pénztárcánkba és kérdés nélkül kivegyenek belőle. Az teljesen elképzelhetetlen.
2021. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!