Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy hívjak át magamhoz egy...

Hogy hívjak át magamhoz egy lányt, ha a szüleimnek olykor taszító a viselkedése?

Figyelt kérdés

Szégyen vagy nem, 24 éves vagyok, és még sose volt senkim, leginkább tudatosan nem kerestem barátnőt magamnak. A probléma abból adódik, hogy a szüleim sajnos sokat veszekednek. Anyukám aranyos, faterom viszont egy nárcisztikus lusta seggfej, aki semmit se csinál itthon, nagyon hülye gondolatai vannak, örökké veszekszik anyámmal, gyakorlatilag szekunder szégyenérzetem van miatta. Haverokat se nagyon hívok át miatta, mostanában viszont elkezdett foglalkoztatni a párkeresős téma, és ez egy 22-es csapdája, nem tudok rá jó megoldást találni.

Aki hasonló problémával küzd, ott miképp zajlik ennek a megoldása?

Igazából elköltözni nem akarok, mivel kétszintes a lakásunk, a felső szint igazából padlás de állnak a falak, meg vannak csinálva a szobák kezdetlegesen, külön bejárata is van, tehát hosszútávon ott el tudnánk éldegélni (sőt, én oda idővel majd fel akarok költözni), csakhát ez a zavaró tényező kicsit megnehezíti így a dolgomat..


2021. dec. 1. 23:04
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

Hát eléggé elszomorodtam a válaszokon, de belegondoltam, és igazatok van. Na mindegy, változtatni ezen nem tudok, mondhatni beletörődök a sorsomba.

Főnyeremény valóban nem vagyok, sőt, egész konkrétan örülök hogy - egy születéskori komplikáció ellenére - tudok önállóan levegőt venni. :D

Nem hiszem, hogy jobb, vagy rosszabb ember lennék attól hogy a szüleimmel lakom, maximum más lesz a jövőképem. Most hogy így végiggondoltam, sajnos ez az együttlakósdi tényleg nem fog működni egyáltalán, de sajnos nekem semmiféle más lehetőségem nincs. Nyilván én sem akarok magammal rántani senkit a "mélybe", szóval igyekszem elfogadni ezt, amiben vagyok, és meglátni az élet pozitív oldalát még ennek ellenére is.

Azért köszi a válaszokat!

2021. dec. 3. 18:58
 12/13 anonim ***** válasza:
92%

#4 Simán benne van, hogy ha tudatosul a másik félben hogy a kérdező otthon lakik a leírt körülmények között, akkor az rontani fog a kapcsolaton akár annyira, hogy dobbant a másik fél.


Én férfi vagyok, de adott esetben bennem is lenne egy "b+ erről nem volt szó" gondolat ha összefutnék a kérdező faterjával.


Na meg aki ismerkedik, az elég hamar szeretné tudni az alap dolgokat. És ebből az egyik legegyértelműbb kérdés, hogy ki hol, kikkel lakik. Nyilván nem azzal kezdi, hogy szia, hol laksz? De elég hamar rá lehet kérdezni.

2021. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem írt rosszat az első, legalábbis én is hasonlóképp látom azt, amit ő írt, csak nem működik hosszútávon. Bár a "náluk jobbak a körülmények" rész is sajnos igaz, de azt én egyszerűen nem tudnám elviselni, hogy én vagyok mindig a másik félnél mert ott jól érezzük magunkat, hozzám meg ritkán jön át, mert itt meg nem. A szívem szakadna meg emiatt. Tehát szerintem egy-másfél év még oké, aztán illik eltervezni, hogy miképp kösse össze az ember valakivel az életét, ismerősi köreimben mindenki ilyen másfél-két év után költözött össze, vagy akkor ment szét a kapcsolatuk, mert egymástól 150 km-es távra laktak, és egyikük sem akart másik városba költözni, szóval külön folytatták az életüket.

Minden rossz tulajdonságuk ellenére szeretem a szüleimet, főleg anyámat, szerintem ő az egyetlen ember aki a világon szeret, de azért kicsit boldogabb lettem volna, ha egy jobb családba születek bele. Akár egy olyanba, ahol nem élnek együtt a szülők (!), vagy akár egy olyanba ahol mondjuk nem kellett volna a mélyszegénységben vegetálnom egész fiatalkoromban. Nemigen tudtam továbbtanulni, érettségi után elmentem dolgozni, van is bejelentett munkahelyem, de sajnos ez a maximum, amit szellemileg el tudok viselni, nagyobb feladatokat nem lehet rám bízni, ezáltal a fizetésem sem sok, így elköltözni sem tudok. Mindezt azért, mert a születéskori komplikációim miatt lassabban működik gyakorlatilag mindenem, a felfogásom, a mozgásomon is látszik hogy nem az igazi, jogsim sem lehet emiatt.. Sajnos ez ilyen. De mondom, ennek ellenére megpróbálom meglátni az élet pozitív oldalát, aztán majd eltelik. :)

2021. dec. 3. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!