Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem húz le anya...

Csak szerintem húz le anya anyagilag? Jogos a kiakadása?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet, hogy a szüleim elváltak, apa eddig fizetett 80 ezer forint gyerektartást. Mivel 18 elmúltam, ez a pénz engem illetett volna meg, de lemondtam róla anya javára, tekintve, hogy itthon élek, anya intézi a háztartás pénzügyeit.


Én szeptemberben elkezdtem dolgozni, viszont tavasszal végeztem volnaa az egyetemmel, de a szakdolgozatot nem tudtam leadni, így kitolódott ez most decemberre. Igazából nem volt már órám meg semmi, a szakdolgozatot írogattam most 40 óra munka mellett (rendes főállás). Anya kitalálta, hogy hazudjam azt apának, hogy nem csak a szakdolgozat van vissza, hanem több tárgyam is, hogy kapjuk továbbra is (illetve anya kapja) a gyerektartást, tekintve, hogy még nappali tagozatos hallgató vagyok. így is lett, bár én utálok hazudni.


Elkezdtem dolgozni és anya kitalálta, hogy adjak haza havi 50 ezret. Én ezt eléggé sokalltam, tekintve, hogy bátyám is hazaad, anya is dolgozik még, illetve az étkezésemről 98%-ban és minden másról teljes mértékben magamnak gondoskodom (igazából sokat itthon sem vagyok, mert rengeteg időt töltök barátoméknál, kb az egész hétvégéket), lényegében a rezsi az, amibe beszálltam, de nem hiszem, hogy a rezsi harmada is 50 ezer ft.


Volt anyával egy hatalmas veszekedésünk, mert én közöltem vele, hogy UTÁNAM kapja a havi 80 ezer gyerektartást, ami elvileg engem illetne, de egy forintot sem kérek belőle, cserébe tekintsünk el a havi 50 ezer forinttól VAGY mondja le a gyerektartást (így lenne eleve tisztességes), akkor hazaadok. Illetve azt is közöltem vele, ha van nagyobb kiadás, vagy bármire szüksége lenne, támogatom, de ez így nem fair, hogy utánam is beszedi a gyerektartást, illetve tőlem is kéri a havi befizetést, azért marhára nem kerülök havi 130 ezerbe úgy, hogy itthon sem vagyok szinte, itthon sem eszem. Úgy érzem, anya lehúz.


Most fog lejárni az "utolsó egyetemi félév", apa beadta már a papírt, hogy leállítsák a gyerektartás fizetést, de anya már most pedzegeti, hogy akkor lehet többet kéne a kasszába beleadnom... úgy érzem, lehúz és bosszant. Ha ezt szóvá teszem, akkor meg csak veszekedés van.


Bátyámmal mindketten nettó 300-300-at keresünk, anya 230-t, de eddig kapta a 80 ezret, plusz tőlem és bátyámtól a 2*50 ezret, szóval én azért nem tudom sajnálni, kb több pénze marad, mint nekem annak ellenére, hogy az én fizum a több.



2021. dec. 21. 17:23
1 2 3 4 5 6
 41/58 anonim ***** válasza:
18%
Ó gazdaglááány, ó gazdaglááány
2021. dec. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/58 anonim ***** válasza:
88%
A rezsi legrosszabb esetben is legfeljebb 70k lehet - de tuti nincs annyi. Miért nem cuccoltok össze a bátyáddal, vagy barátoddal és akkor nem kell ezt hallgatni? 100k-ból már egész szép kis garzont kapnátok, ahol nem kell a vénlány rigolyáit hallgatni. Még csak különösen sok plusz kiadásba sem kerülne a lelki béke.
2021. dec. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/58 anonim ***** válasza:
92%

Ugyanígy jártam én is, de én az apa voltam egy hasonló történetben.

Megszimatoltam, hogy valami nem kerek, beadtam bíróságra a dolgot.

Kiderült, hogy a gyerkőc jó ideje nem tanul, hanem önálló főállása van (16 éves kora óta, azaz tán 1 évet járt szakmunkásképzőbe). Megítélték, hogy visszajár a pénz, plusz a sérelemdíj, mindennel együtt 6 millió. Ez volt tavalyelőtt.

Anyuka tavaly augusztusig nem óhajtott fizetni, így most már végre fogják hajtani rajta a kamatokkal együtt valami 7 milliót.

Azaz konkrétan hajléktalan lesz nemsokára -ha lejár a kilakoltatási moratórium, úgy értem.

2021. dec. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/58 anonim ***** válasza:
43%
Költözz külön, most már elég felnőtt vagy hozzá, 22 vagy 23 lehetsz, épp itt az ideje. Anyádat ne féltsd, majd kiadja a szobádat albérletbe, lesz neki is bevétele a fizetésén kívül. Amúgy nem tudom mit csinál ennyi rengeteg pénzzel, elég jól keres, plusz még az albérlő is fog fizetni. Eléggé luxusélete lehet ennyiből.
2021. dec. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/58 anonim ***** válasza:
96%
300-ból hitelmentesen, ha szűkösen is, de el lehet lenni albiban. Ha nem mész, akkor a többi felesleges szájtépés, fizesd ki az 50-et.
2021. dec. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/58 anonim ***** válasza:
86%

"Mivel 18 elmúltam, ez a pénz engem illetett volna meg..."


Nem. Anyadat illeti meg. Neked a rokontartas járna, ehhez apadnak kellene kérnie a gyermektartasdij megszüntetéset. De rokontartas nem jár annak, aki teljes munkaidőben dolgozik.


Nem kötelező nagykorukent otthon élni.

2021. dec. 22. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/58 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen mindegy, apud mennyit keres. Attól, mert jól áll a szénája, nem kell szemét módon hazudni neki és lehúzni. Mégis mit fog érezni, ha megtudja, hogy milyen játszmába mentél bele? Ugyan annyira a te felelősséged is, mint anyádé. Hiába jössz azzal, hogy veszekedik veled. A bíróságon ez senkit se fog érdekelni, ha netán kiderül majd a dolog.
2021. dec. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/58 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, ahogy a 48 mondja. Plusz kimondottan xarul fog esni, amikor apád megnyeri majd a pert és egyosszegben, büntető kamattal kell visszafizetned mindent.
2021. dec. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/58 anonim ***** válasza:
91%

Megmondom, hogy én mit csinálnék a helyedben.


Először is megmondanám apámnak, hogy jogcím nélkül húztuk le, bocsánatot kérnék tőle, és visszafizetném a teljes összeget (akár részletre, ha egy összegben nem megy. Aztán otthagynám a csaló anyámat, és elköltöznék albérletbe.

2021. dec. 22. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/58 anonim ***** válasza:
60%
Anyád nem téged húz le, hanem apádat.
2021. dec. 22. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!