Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem húz le anya...

Csak szerintem húz le anya anyagilag? Jogos a kiakadása?

Figyelt kérdés

Röviden a helyzet, hogy a szüleim elváltak, apa eddig fizetett 80 ezer forint gyerektartást. Mivel 18 elmúltam, ez a pénz engem illetett volna meg, de lemondtam róla anya javára, tekintve, hogy itthon élek, anya intézi a háztartás pénzügyeit.


Én szeptemberben elkezdtem dolgozni, viszont tavasszal végeztem volnaa az egyetemmel, de a szakdolgozatot nem tudtam leadni, így kitolódott ez most decemberre. Igazából nem volt már órám meg semmi, a szakdolgozatot írogattam most 40 óra munka mellett (rendes főállás). Anya kitalálta, hogy hazudjam azt apának, hogy nem csak a szakdolgozat van vissza, hanem több tárgyam is, hogy kapjuk továbbra is (illetve anya kapja) a gyerektartást, tekintve, hogy még nappali tagozatos hallgató vagyok. így is lett, bár én utálok hazudni.


Elkezdtem dolgozni és anya kitalálta, hogy adjak haza havi 50 ezret. Én ezt eléggé sokalltam, tekintve, hogy bátyám is hazaad, anya is dolgozik még, illetve az étkezésemről 98%-ban és minden másról teljes mértékben magamnak gondoskodom (igazából sokat itthon sem vagyok, mert rengeteg időt töltök barátoméknál, kb az egész hétvégéket), lényegében a rezsi az, amibe beszálltam, de nem hiszem, hogy a rezsi harmada is 50 ezer ft.


Volt anyával egy hatalmas veszekedésünk, mert én közöltem vele, hogy UTÁNAM kapja a havi 80 ezer gyerektartást, ami elvileg engem illetne, de egy forintot sem kérek belőle, cserébe tekintsünk el a havi 50 ezer forinttól VAGY mondja le a gyerektartást (így lenne eleve tisztességes), akkor hazaadok. Illetve azt is közöltem vele, ha van nagyobb kiadás, vagy bármire szüksége lenne, támogatom, de ez így nem fair, hogy utánam is beszedi a gyerektartást, illetve tőlem is kéri a havi befizetést, azért marhára nem kerülök havi 130 ezerbe úgy, hogy itthon sem vagyok szinte, itthon sem eszem. Úgy érzem, anya lehúz.


Most fog lejárni az "utolsó egyetemi félév", apa beadta már a papírt, hogy leállítsák a gyerektartás fizetést, de anya már most pedzegeti, hogy akkor lehet többet kéne a kasszába beleadnom... úgy érzem, lehúz és bosszant. Ha ezt szóvá teszem, akkor meg csak veszekedés van.


Bátyámmal mindketten nettó 300-300-at keresünk, anya 230-t, de eddig kapta a 80 ezret, plusz tőlem és bátyámtól a 2*50 ezret, szóval én azért nem tudom sajnálni, kb több pénze marad, mint nekem annak ellenére, hogy az én fizum a több.



2021. dec. 21. 17:23
1 2 3 4 5 6
 51/58 kovpet ***** válasza:
92%

49: A csalást a kérdező követte el...


Amúgy:

Btk 373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.


Igen, Btk, ez bűncselekmény ám...

2021. dec. 22. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 anonim ***** válasza:
100%
Plusz perköltséget kifizetni
2021. dec. 22. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 anonim ***** válasza:
44%
basszus, egész idő alatt ez a téma, miközben nem túl valószínű, hogy bárki is elmondaná apukának, hogy az exfelesége a saját lányát is bevonva épp rajta élősködik. (bár nem is tudjuk, hogy a kérdező lány, vagy fiú)
2021. dec. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:
Lány vagyok. Köszönöm a válaszokat, mindnekinek kellemes Ünnepeket!
2021. dec. 22. 11:23
 55/58 anonim ***** válasza:
100%
Neked is békéset!
2021. dec. 22. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:
95%

Rokontartas nem annyi mint a gyt lenne es azt nem koteles fizetni az apad.


Eleg gaz h atvagtatok szegenyt.


Szoval keszulj arra h ha kiderul az igazsag akkor Neked kell visszefizetned amit kaptam gyt mert te hazudtal neki.

2021. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
84%
Szetintem is mond el apukádnak őszintén az egészet.
2021. dec. 22. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
86%

Lehet hülyeség.. De nem lehet hogy félre rakja neked? Nem akarja hogy hulyesegekre költs, es ha elkoltozol oda adja?

De ha nemis..

Akkor rohadtul lehuz.. Azt mondom tel van, kb 100 a rezsi.. De nem 150+kaja stb. Kérd el az osszes számlát, adjátok össze, es akkor annak fizesse az 1/3 mindneki.

2021. dec. 24. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!