Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Túl korai volt elköltöznöm?...

Túl korai volt elköltöznöm? Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Augusztus végén költöztem el otthonról, akkor 18 éves voltam, most 19 vagyok. Egyetemre még nem járok, majd csak jövőre, de nem is ez a lényeg, nem akarok részletekbe belemenni.

A szüleim elváltak, korábban anyukámmal laktam (meg ugye még korábban együtt a szüleimmel hármasban). 3,5 éve elköltöztünk messzebbre, hogy összeköltözzünk anyukám párjával. Nem azt mondom, hogy anyukám nem vett figyelembe, mert nem csak elém állt, hogy "költözünk", hanem engem is megkérdezett, beszéltünk róla, de én nagyon nem akartam, ennek ellenére mégis mentünk. A párját nem akarom szidni, mert nem ártott nekem, de sosem volt szimpatikus, nem kedvelem, inkább olyan nekem, mint egy idegen. Akkor megfogadtam, hogy én majd később visszaköltözök. Ezt most meg is tettem.

Az egész az én döntésem volt, nem idegen helyre költöztem, itt nőttem fel, elvagyok, elboldogulok, intézem a dolgaimat, főzök, megcsinálom a házimunkát stb., egyébként egy önálló embernek tartom magam. Szeretek egyedül is lenni, szükségem is van némi egyedüllétre, megbolondulnék, ha mindig lenne körülöttem valaki, de ha őszintén belegondolok a dolgokba, ez már kicsit sok. Vannak persze pozitívumai az egyedül élésnek, de talán korai volt, vagy nem tudom...

Túl sokat vagyok egyedül. Anyukámat általában havi 4 napra tudom látni. Apukámék hol itt vannak, hol máshol, ha itt vannak, akkor vagyok velük, de apámmal közel nem olyan szoros a kapcsolatom. Testvéreim, párom, barátaim nincsenek, nagyszüleim sem itt laknak, de mostanában a covidtól is félnek, egyébként meg nem nagy a családunk, unokatesóimmal sem nagyon tartjuk a kapcsolatot, ők sem itt laknak. Ugye ha sokat vagyok egyedül, akkor több időm jut kattogni dolgokon, kevésbé terelődnek el a gondolataim és többet ülök itthon, mivel egyedül csak úgy céltalanul nincs kedvem sétálgatni, szóval ha nincs valami elintéznivalóm vagy nem kell valahova mennem, akkor nem mozdulok ki. Enyhébb mentális problémáim is vannak, pszichológushoz járok, talán ilyenkor még jobban szükségem lenne arra, hogy valaki legyen mellettem, támogasson, segítsen.

Hiányzik anyukám is. Lehet, hogy ez gáz, és nem arról van szó, hogy 0-24 anyámon akarnék lógni és nélküle semmit nem tudok megcsinálni, de jó a kapcsolatunk, közel állunk egymáshoz, 18 és fél éven keresztül minden nap vele voltam, főleg az elmúlt 1-2 évben a covid miatt pláne, amikor ő is otthonról dolgozott. Szoktunk üzenetet írni egymásnak minden nap meg X naponta telefonálni, de az nem ugyanaz. Mindig alig várom azokat a hétvégéket, amikor együtt tudunk lenni.


Nem tudom, mit tehetnék. A legjobban annak örülnék, ha itt laknánk anyukámmal, de nem mondhatom azt neki, hogy hagyja ott a párját és költözzön ide. Megfordult a fejemben, hogy visszaköltözök, de nem akarok, mert én itt érzem igazán itthon magam, itt látom a jövőmet, ott sokkal macerásabb is lenne minden és nem akarok a párjával lakni, zavar, főleg, hogy ő is elkezdett otthonról dolgozni és ez már így is marad, tehát folyamatosan otthon van.



2021. dec. 29. 11:26
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
53%
miert nincsenek barataid? hogy lehet az?
2021. dec. 29. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim válasza:
100%
#11 nagyon sok embernek nincsenek barátai, erre én is pár hónapja figyeltem fel/gondoltam bele. Valahogy elkényelmesedünk, belesüppedünk a mókuskerékbe.
2021. dec. 29. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
71%
Jarj el szorakozni, ismerkedni.
2021. dec. 29. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Kb gimis korom óta nincsenek igazán barátaim, bár sosem volt sok. A covid helyzet ugye ezen sem segített és én is jobban elkényelmesedtem.

Nem tudom, valahogy kamaszkorom óta azt érzem, kicsit más vagyok, mint a többi korombeli, engem sokszor nem érdekeltek azok a dolgok, amik őket igen, pl. bulizás, ivás, fesztiválok. Nem járok bulizni, nem is akarok, számomra nem kikapcsolódás, nem az én világom.

2021. dec. 29. 14:20
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem bulizós-piálós, annak jóval kevesebb lehetősége van ismerkedni. Normális ismerkedős helyek már alig vannak, a munkahelyen/iskolán kívül esetleg valamilyen, érdeklődési körödnek klubbot tudsz keresni (kirándulós, biciklis, stb.), hátha találsz ott egy normális barátot.
2021. dec. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
93%
A könyvtár a te világod, meg az előadások, szakmai klubok, érdeklődésed szerint! :-) Ott is vannak emberek és a közös érdeklődés érdekes téma a ismerkedéshez is.
2021. dec. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
kerdezo valami csak erdekel teged. es kizart hogy az a valami egyedul teged erdekel csak a vilagban. keress tarsasagot tematikusan. jarj forumokra, discord szerverekre beszelgetni
2021. dec. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim válasza:
100%

Azért szerintem nem lesz más attól az ember, hogy nem érdekli a buli-pia-fesztiválozás. Rengeteg embert ismerek akiknek ez kimaradt az életükből, és helyette mást csináltak. Pl. Dolgoztak, sorozatot néztek, írtak, olvastak, gameltek, másjellegű programokat szerveztek, párkapcsolatot alakítottak ki és tartottak fenn, sportoltak stb.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem olyan ritka ez, csak megfelelő körökben kell mozogni. És ha elég nyitott vagy másokra, lassan bevonzhatsz hasonló embereket. Csak kitartónak kell lenni =).

2021. dec. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Vegyél egy állatot, akiről gondoskodhatsz, mert úgy nem leszel egyedül.


Egyébként mások vagyunk, én alig vártam, hogy elköltözhessek, mert önállósodni akartam, és imádtam egyedül élni.


Párkapcsolatban is jó, de néha visszasírom azt, hogy egyedül legyek, mert teljesen más.

2021. dec. 30. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
100%

"itt érzem igazán itthon magam, itt látom a jövőmet"

Ha ezt érzed, akkor a legjobb, ha itt maradsz. Egy nyuszi, ha befér, jó lehet. Anyukáddal próbálj többet beszélni, videózni, meglátogatni.

2021. dec. 30. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!