Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg igaza van anyámnak és...

Tényleg igaza van anyámnak és csak a bátyám értékes ember?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, pályakezdő tanár. Sajnos ugye a tanári pálya nem legjobban fizet, konkrétan szakmunkás minimálbért kapok. Ez most 2022-től nettó 172 ezer ft.


Van egy 28 éves bátyám, ő kőművesként dolgozik, nagyon jó fizetése van (nettó 450 mindig megvan neki), és mivel 17 éves kora óta dolgozik, már vett egy lakást és van egy szép autója.


Még csak pár hónapja dolgozom, de anyám már naponta a fejemhez vágja, hogy ideje lenne a saját lábamra állni (= elköltöznöm otthonról), de ilyen fizetéssel ennyire magas albérletárak mellett nem tudok. Úgyhogy minden nap megkapom, hogy életképtelen vagyok, soha nem viszem semmire, bezzeg a bátyám élelmes... Elegem van már, lassan teljesen depressziós leszek ettől.



2022. jan. 13. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 11/81 anonim ***** válasza:
91%
6# 200 bruttó ami kb 140 nettó de most emelték
2022. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/81 anonim ***** válasza:
99%

"Tényleg igaza van anyámnak és csak a bátyám értékes ember?"

Nem.

2022. jan. 13. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/81 anonim ***** válasza:
80%
Az értéked, mint ember, nem a bevételed határozza meg, de a bátyád nyilván élelmesebb, ő el tudott költözni, saját lábra állni, neked erre nincs lehetőséged. Ne legyünk álszentek, pénzből él mindenki, nem abból, higy mennyire jó ember.
2022. jan. 13. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/81 anonim ***** válasza:
83%
Mondd meg anyádnak, hogy a kőműveseket is a te fajtád tanította meg az alapokra. Nekik köszönheti, hogy ma felismeri a colostokkon a számokat, amiből aztán megvan a 450 ezer, a lakás 17 éves kora óta.
2022. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/81 anonim ***** válasza:
95%
Minden ember értekes, köztük Te is Kérdező!!
2022. jan. 13. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/81 anonim ***** válasza:
5%

Igaza van, egy troll nem ért semmit.

Tavaly a 145-ös pedagógusbér volt minden kérdésedben. Most feljebb mentél, de most sincs figalmad a valós bérről.

2022. jan. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/81 anonim ***** válasza:
72%
Ha anyád állandóan azt mondja,hogy állj a saját lápadra, magyarul költözz el, akkor mutass fel neki egy olyan albérletet amely számodra kényelmesen berendezhető, és talán még olcsó is, vagy legalábbis olcsóbb,mint a többi. Told a képe alá és mondd meg neki, hogy ezt a tanári fizetésedből nem tudod kifizetni,hogy még kajára, ruhákra meg hasonlókra is gondoljál. Szóval választhat, vagy besegít anyagilag, vagy még eltart egy kis ideig amíg te szorgosan gyűjtögetsz. Illetve azt tudom ajánlani,hogy még esetleg még külön órákat is vállalhatsz,hogy még egy kis plusz pénz is menjen be a zsebedben ill ott van még a nyári munka. A tanároknak sem tilos nyáron dolgozniuk.Legalábbis nincs törvénybe iktatva tudtommal. :)
2022. jan. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/81 anonim ***** válasza:
96%

23éves vagyok tanító, szeptemberben kezdtem egy vidéki kis városi általános iskolában, mivel nagy a tanár hiány, nem nagyon volt választásuk, hogy felvesznek-e vagy sem. 1.osztálytól 4. mindent tanítok, és 5ik, 6ik ban pedig matekot. Nettó 270el kezdtem, de mivel most az oltatlan kollégák nem dolgozhatnak még több osztályt kaptam ahol kell helyettesíteni így most meg emelték, illetve most a 25év alattiaktól nem vonnak annyit, januárban 350et kaptam nettóban.


Szóval ez inkább iskola függő a fizetés, a nővérem német tanár középiskolában ő is 300 felett kap neki ez a második tanév-e

2022. jan. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/81 anonim ***** válasza:
91%
Mikor emeltek ennyit? Pár éve egy ált. iskolában kezdő tanár ismerősöm 139 ezret kapott kézhez.
2022. jan. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/81 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom mondom ez inkább iskola függő!

Amikor fel vettek akkor az igazgató mondta, hogy a vírus és a tanár hiány miatt magasabb fizetést kapok, aztán januártól nem jöhetnek az oltatlan tanárok így a meg engedett 27helyett 40órám van

2022. jan. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!