Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tényleg igaza van anyámnak és...

Tényleg igaza van anyámnak és csak a bátyám értékes ember?

Figyelt kérdés

25 éves lány vagyok, pályakezdő tanár. Sajnos ugye a tanári pálya nem legjobban fizet, konkrétan szakmunkás minimálbért kapok. Ez most 2022-től nettó 172 ezer ft.


Van egy 28 éves bátyám, ő kőművesként dolgozik, nagyon jó fizetése van (nettó 450 mindig megvan neki), és mivel 17 éves kora óta dolgozik, már vett egy lakást és van egy szép autója.


Még csak pár hónapja dolgozom, de anyám már naponta a fejemhez vágja, hogy ideje lenne a saját lábamra állni (= elköltöznöm otthonról), de ilyen fizetéssel ennyire magas albérletárak mellett nem tudok. Úgyhogy minden nap megkapom, hogy életképtelen vagyok, soha nem viszem semmire, bezzeg a bátyám élelmes... Elegem van már, lassan teljesen depressziós leszek ettől.



2022. jan. 13. 19:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/81 anonim ***** válasza:
74%
Csúszál a gimivel, vagy hogy hogy 25 évesen vagy pályakezdő ?
2022. jan. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/81 A kérdező kommentje:
Sehol sem csúsztam. Évvesztes voltam, 7 és fél évesen kezdtem az általánost. 8 év általános, 4 év gimi és 6 év egyetem (igen, a tanárképzés 6 éves).
2022. jan. 16. 20:25
 73/81 anonim ***** válasza:
92%

Akkor mi a kérdés?

Tanítani akarsz és rendesen felkészülni az óráidra, holott tudod, hogy kevés pénzt fogsz kapni érte, és ezért otthon be fognak szólogatni - ez az ára. De ez még mindig kisebb ár, mint amit más variációkért kellene fizetned.

Akkor maradj otthon, csak tanuld meg elengedni a füled mellett a megjegyzéseket, tanuld meg humorosan felfogni, tanulj meg visszaszólogatni, stb., hogy ne legyél tőle depis és kész.

2022. jan. 16. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/81 anonim ***** válasza:
91%

A diabetikus étrend nem drágább, ha extrákat akarsz, mindenből cukormentes stb. az drágább. Egy normál diabetikus étrend alig drágább, mint egy "sima", de a te dolgod, miket eszel egyébként.

Én multiban dolgozom, rengeteg tanár van nálunk, ők is szarul kerestek, meg családot szerettek volna, plusz nem anyu-apu nyakán héderelni. Az nem fizikai munka, hanem szellemi. Ha tényleg Budapesten élsz, és ez nem jutott eszedbe, akkor azon is elgondolkodom, tényleg tanár vagy-e.

2022. jan. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/81 anonim ***** válasza:
1%

72


Jó buta vagy, 6 évet tanultál 170es nettóért, uh.

2022. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/81 anonim ***** válasza:
92%

"Jó buta vagy, 6 évet tanultál 170es nettóért"

Nem buta, csak nem mindene a pénz. Örülhetsz neki, hogy ilyen emberek is vannak a világon. Az ilyenek tanítják pl. az olyanokat is, mint te, hogy aztán ilyen iszonyat okosak lehessenek, mint most te...

2022. jan. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/81 anonim ***** válasza:
10%

76


De buta, itt panaszkodik, de nem volt képes felmérni 6 évvel ezelőtt hogy kb mire lesz elég a fizetése, tele van a gyk ilyen jellegű kérdésekkel.

2022. jan. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/81 anonim ***** válasza:
82%
Nem mindene a pénz... ja, akkor nem kell sírni sem, hogy kevés.
2022. jan. 17. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/81 anonim ***** válasza:
17%

"Nem mindene a pénz... ja, akkor nem kell sírni sem, hogy kevés."

Vagyis aki az egészségügyben meg aki az oktatásügyben dolgozik, az ne is kapjon többet, ugye? Aztán majd nagy lesz a szád, ha kialvatlan orvos/ápoló/stb. kezébe kerül valakid és nem kap megfelelő ellátást, ugye? Mert beszólni azt tudsz, de ahhoz kevés az eszed, hogy összefüggéseket is megláss.

2022. jan. 17. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/81 anonim ***** válasza:
24%
De, kapjon többet. De ezt a kormány úgyis lesz.rja. Mi a megoldás? Maradni és sírni, hogy minden sz.r, vagy váltani?
2022. jan. 17. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!