Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehetősebb szülők! Ha lenne...

Tehetősebb szülők! Ha lenne ingatlanod, amit jelenleg kiadsz, és egy ponton az egyetemista gyereked önállósodni szeretne, engednéd, hogy ott lakjon? Vagy kérnél lakbért? (+nyilván rezsi)

Figyelt kérdés

Ha 16 éves kora óta dolgozik tanulás mellett, és ami nem kaja/rezsi/bkkbérlet/háromévente egy cipő, amire szüksége van, azt maga fizeti, szóval nem arról van szó, hogy csettint egyet, és kinyalják a s.ggét.

A lakást azért vetted anno, hogy támogatod majd vele az életkezdését. Most 22 éves, a testvérével lakik egy szobában a szülői házban, de szeretne már egyedül vagy lakótársakkal élni.


Néznéd, ahogy a diákmunkás pénzéből albérletbe megy és megpróbálja kimatekozni a hóvégeket? (Illetve ahogy albiba végül nem megy, mert egy részmunkaidős állásból nem jön ki teljes körűen hosszútávon.)


Mi lenne az a pont, amikor a lakást átadod neki, ugye amely célra azt vetted?


Vagy ha szükséged van a kiadott ingatlanból bejövő pénzre, akkor annak egy részét, amiből talál pl egy szobát (a rezsit már egyedül fedezné persze), felajánlanád neki?



2022. jan. 15. 16:03
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
80%

Elolvastam alaposan. Mitől "tehetős" a szülő, ha 3 évente telik új cipőre és a 2 testvér egy közös szobában lakik? Nem lehet, hogy a lakás bérleti díja pont arra elég, hogy legalább 3 évente legyen egy új cipő?

Ha ez a helyzet, úgy nem, nem adnám oda.

2022. jan. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
41%
Fel se merült bennem hogy odaadjam, tanul, dolgozik, van ösztöndíja, van keresete, finanszírozza magának.
2022. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
90%
Szülőként a legtöbben eprsze hogy akár így is támogatnák a gyereket.
2022. jan. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:

#11 nem annyi időnként telik új cipőre, csak kb annyi időnként van szükségem újra (értsd: megy szét a régi.)

Amire nincs szükségem, de tetszik, azt megveszem én magamnak (a cipőim, ruháim nagy része, sminkcuccok, mozijegy, barátnőkkel kaja, stb), ez pedig szerintem teljesen korrekt huszonévesen.

Amire _szükségem van_, azt megkapom, nem többet, nem kevesebbet. De ismétlem, ez szerintem egyetemistaként, némi saját bevétellel teljesen oké.


A közös szoba meg, hát... A szüleim szerint elférünk, ők is fölnőttek így🙃 ha nekem nem tetszik, nyilván elköltözhetek.


Az anyagi helyzetünket nem szeretném részletezni, de jóval kisebb lábon élünk, mint amennyire sokan feleennyi bevételből/fő teszik.

2022. jan. 15. 16:31
 15/38 anonim ***** válasza:
91%
Az igényed érthető, az nem vitás. Talán még azzal érvelném meg a lejmolást, hogy a két tesónak is sokat javul majd az életminősége, ha nem hárman nyomorgunk a szobában, ők is egyre nagyobbak, egyre nő a "térigényük", tehát ezt a pénzt közvetetten az ő jólétükre is adná a szülő. ez ellen nehéz lesz érvelnie a szülődnek, próbáld meg ezt a vonalat :)))!
2022. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
19%
Tehát tulajdonképpen azt szeretnéd, ha te ott lakhatnál a lakásban, miközben a szüleid finanszírozzák a kiadasokat? Nem, így nem engednem
2022. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 A kérdező kommentje:
#16 ezt hol olvastad? A kiadásaimat miért kéne nekik finanszírozni?
2022. jan. 15. 16:42
 18/38 anonim ***** válasza:
10%
Az egyetlen mód, ahogy odamehetne, ha fizeti ugyanazt a lakbért meg rezsit, amit a mostani bérlök.
2022. jan. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
81%

Jézusom milyen emberek vannak:D a saját gyerek fizesse azt a bért amit a bérlők? Uh..


Nekem jófejek a szüleim szerencsére, bár a lakást csak akkor kaptam meg, amikor befejeztem az egyetemet és dolgozni kezdtem. A rezsit nekem kellett fizetni, mást nem.

2022. jan. 15. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
20%
19# olyan emberek, akik felfogják, hogy a maradék két saját gyereket pénzből lehet etetni, a nagy ilyen szempontból sajnos háttérbe szorul. Persze itt a kérdező írja, hogy nincsenek anyagi gondok, de azt a szülő tudja mire és miért spórol.
2022. jan. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!