Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Tehetősebb szülők! Ha lenne...

Tehetősebb szülők! Ha lenne ingatlanod, amit jelenleg kiadsz, és egy ponton az egyetemista gyereked önállósodni szeretne, engednéd, hogy ott lakjon? Vagy kérnél lakbért? (+nyilván rezsi)

Figyelt kérdés

Ha 16 éves kora óta dolgozik tanulás mellett, és ami nem kaja/rezsi/bkkbérlet/háromévente egy cipő, amire szüksége van, azt maga fizeti, szóval nem arról van szó, hogy csettint egyet, és kinyalják a s.ggét.

A lakást azért vetted anno, hogy támogatod majd vele az életkezdését. Most 22 éves, a testvérével lakik egy szobában a szülői házban, de szeretne már egyedül vagy lakótársakkal élni.


Néznéd, ahogy a diákmunkás pénzéből albérletbe megy és megpróbálja kimatekozni a hóvégeket? (Illetve ahogy albiba végül nem megy, mert egy részmunkaidős állásból nem jön ki teljes körűen hosszútávon.)


Mi lenne az a pont, amikor a lakást átadod neki, ugye amely célra azt vetted?


Vagy ha szükséged van a kiadott ingatlanból bejövő pénzre, akkor annak egy részét, amiből talál pl egy szobát (a rezsit már egyedül fedezné persze), felajánlanád neki?



2022. jan. 15. 16:03
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
15%
20-as, a kérdés tehetősebb szulokhoz szól. Ahol anyagi problemak vannak, nyilvanvaloan mas a helyzet.
2022. jan. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
81%

tehetős szülő, de két gyereknek nincs otthon külön szobája...???


Ez valami fake sztori?

2022. jan. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
77%

Áhhh... most értem a #11-hez.

Ezek szerint másnak is feltűnt. :)

2022. jan. 15. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
70%

17!


Hát ki finanszirozná, ha neked részmunkaidős diákmunkad van? Villanyszamla, fűtés, víz, kozoskoltseg, stb miből lenne fizetve?

2022. jan. 15. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 A kérdező kommentje:

#22 nem fake, csak szeretnek spórolni, befektetni ebbe-abba (lakás), és ilyen jellegű kényelmi szempontok, mint saját szoba 10 éves kor fölött, a sor végén sincsenek.


Nem jó meg nem rossz ez, csak egy helyzet, és mivel értem őket is a jövőre való gondolással teljesen, nem tudom, hogy innen hogyan lehet lépni, mit tennének más szülők. Illetve, hogy a gyerek jövőjère való gondolás (ezt mondják, ezért van a kiadott lakás is) mit takar, vagy mikor kezdődik, ha nem a teljes önállósodáskor, amihez pont kb egy szobányi havi támogatás nagyon jól jönne.

Másnak ennyi a zsebpénze 16 évesen sok gyakoris kérdés alapján, na nálunk alanyi jogon havi 1000 sem merült soha fel.

De nem baj ez szerintem, örülök, hogy fiatalon megtanultam, mi az, hogy munkakeresés, és hogy a pénznek értéke van, hogy nem anyuciapuci pénzén ülök be kávézni, mint sok kortársam, csak nem annyira értem, hogy mikor gondolták ezt a lakás-dolgot (vagy egy töredékét legalább), ha nem akkor, amikor pont ez hiányzik.


Na mindegy, nem panaszkodni szeretnék, meg igaza van annak is, aki szerint ezt velük kellene megbeszélnem, csak kínos lenne velük szóba hozni, nem szeretnék visszaélni velük, a lakással, vagy egyáltalán elvárni olyat, amire objektíven nézve nincs is szükségem.


Érdekelt, ki hogy látja, hogy tenné. De látom, megosztó a kérdés, nincs fekete-fehér válasz rá, innen már csak rajtam múlnak a dolgok.


Köszi még egyszer mindenkinek:)

2022. jan. 15. 17:28
 26/38 anonim ***** válasza:
80%

"Illetve, hogy a gyerek jövőjère való gondolás (ezt mondják, ezért van a kiadott lakás is) mit takar, vagy mikor kezdődik, ha nem a teljes önállósodáskor, amihez pont kb egy szobányi havi támogatás nagyon jól jönne."


Nos, nyilván onnantól, hogy a gyerek valóban önálló, ergo teljesen elterjedt magát.

2022. jan. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 A kérdező kommentje:
#24 az bőven kijönne, de a plusz 70 ezer a lakbérre már nem feltétlen. A részmunkaidő nem feltétlen havi 20 ezret jelent:)
2022. jan. 15. 17:30
 28/38 anonim ***** válasza:
81%

Azért ez határeset mert még tanulsz. Nem biztos hogy ki tudnád termelni a rezsit meg az étkezéseidet, ruháidat egyedül tanulás mellett, mert ez havi 150 ben simán benne van. Szóval ha odaadják neked a lakást akkor elesnek a bérleti díjtól + jó eséllyel téged is támogatni kéne, ami így egyben havi minimum 200-250 ezer mínuszt jelentene a családnak. Szerintem erről az oldalról is vizsgáld ezt meg. Ha 22 éves vagy, akkor még egy évet tanulsz, utána dolgozol. Ha én lennék a szülőd és nem engedhetném meg magamnak ezt a havi 200-250 mínuszt, akkor adnám oda a lakást, ha lediplomáztál és kezdesz dolgozni, önellátó leszel. Ha nem verne földhöz ez a pénzkiesés, és megbízható ember lennél, akkor viszont már 20-21 éves korod körül odaadnám, hogy tanulj önállósodni. De azért a havi 200-250 mínuszt a legtöbb magyar család megérzi. Most hogy 22 évesen még nem kaptál saját lakást, szerintem nem azt jekenti, hogy irigyek a szüleid. Nagyon szuper tőlük, hogy olyan ügyesen forgatták a pénzt, hogy még két öröklakást összehoztak. A legtöbb szülő ezt nem teszi meg.

Azt nem tudom, hogy kicsi lakásban laktok-e és azért nincs külön szobád, vagy pedig lenne lehetőség külön szobára, csak a szülők nem gondolnak erre vagy nem akarják odaadni a szobát.

2022. jan. 15. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 anonim ***** válasza:
4%

Nem engedném, mert HÁRMAN vagytok testvérek, ergo az a bevétel is kell, hogy eltartsanak benneteket.


Te úgy látod, hogy juj de tehetősek vagytok, de nem.

2022. jan. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/38 anonim ***** válasza:
75%
Majd egyetem UTÁN, mikor már rendesen dolgozol.
2022. jan. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!