Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit gondoltok arról, hogy egy...

Mit gondoltok arról, hogy egy apuka nem mutathatja ki a szeretetét a gyermeke felé?

Figyelt kérdés
Szerintetek igaz, hogy egy apuka ne mutassa ki a gyermekei felé a szeretetét, akár fia vagy lánya van, de leginkább a fia felé, mert későbbiekben ragaszkodó lesz, puhány, nem válik férfivá, sírós lesz, nem fog tudni elszakadni a szüleitől? Nektek mi a véleményetek erről?

2022. jan. 25. 16:46
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

"...Talán az én édesapám az aki nem is számít férfinak, mert kitudja mondani felém és öcsém felé h büszke vagyok rátok, és szeretlek..."


Miért ne számítana férfinak?

Elmondom, nálunk mi volt gyerekkoromban. Apám verbálisan bántalmazott évtizedekig. Ne úgy képzeld el, hogy mérges volt, és akkor csinálta, nála ez volt az alapbeállítás. Kitapasztalta, hogy mivel tud a legjobban hergelni, és akármilyen ártatlan téma kapcsán el tudott kanyarodni olyan irányba, hogy megeresszen egy nagyon bántó beszólást. Ha pl. megjegyeztem, milyen jól áll neki a kabátja, az volt a válasz, hogy "igen, mert én tudok vigyázni a dolgaimra, nem vagyok olyan disznó, mint te" (nem voltam disznó, és vigyáztam a holmimra). Az ő szülei nem tekintettek teljes jogú unokának, mert a lány az nem gyerek. Ezen is szeretett rugózni, mert tudta, hogy mennyire fáj. Akkor volt elégedett, ha addig tudott provokálni, amíg végül sírva fakadtam vagy tajtékoztam a dühtől, akkor panaszkodott mindenkinek, hogy én hogy viselkedek vele. Ezzel együtt egyáltalán nem volt "vagány" ember, ő volt az első, aki összetört és kétségbe esett, ha valódi problémák jöttek.

Mi lett az eredménye? Megtanultam, hogy zárunk le egy beszélgetést maximum 3 szó után (ez volt az egyetlen védekezési lehetőségem). Továbbá képtelen vagyok a férfiakra partnerként tekinteni, majdnem 40 évesen még sose volt párkapcsolatom, és a pszichológus magyarázta el, hogy a bizonytalan kötődés milyen változatait éltem meg a szüleimmel kapcsolatban. Aki szerint ilyen az "igazi férfi", mint amit én láttam otthon, az nincs magánál.

2022. jan. 25. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Csak még annyit: a gyerek jóléte, sőt szó szerint az élete a szülőtől, a szülő jóindulatától függ. Minél kisebb a gyerek, annál nagyobb félelmet él át a szülő elutasítása miatt a kicsi. Olyan esetről is olvastam, ahol szó szerint halálfélelme volt a gyereknek a szülő rideg viselkedése miatt. Nekem meg ne mondja senki, hogy nem okoz személyiségtorzulást ha állandóan ebben él az a szegény gyerek.
2022. jan. 25. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
81%
Mondjuk én idősebb vagyok...De nálam meg pont fordítva volt hogy kimutatta a szeretetét mert félt hogy megutáljuk...Anyám mondta is hogy ha rosszak voltunk egy szót se szólt...Az se jobb! Fordítva is elsülhet hogy nem nevelnek meg embernek... Attól függetlenül ember lett belőlem!
2022. jan. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A nem nevelés se jó, ez egyértelmű, de létezik középút, nem csak a végletek.
2022. jan. 25. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%

Ez valami gyenge kifogás szerintem arra,amikor valaki nem akar foglalkozni a saját gyerekével.


Csak nem értem miért szül gyereket egy nő egy ilyen férfinek.

2022. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
17%
Férfiak alapvetően nehezebben mutatják ki minden helyzetben, nem csak családon belül.
2022. jan. 25. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%
Ez elavult szemlélet, a férfi ember ugyanúgy érez, csak a kulturánk erőlteti ezt a magába forduló, elfojtó magatartást, ahol az egyedüli elfogadott férfi-érzelem a harag és düh!
2022. jan. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos vannak ilyenek, borzalmas, elavult és káros módszernek tartom.
2022. jan. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!