Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet feldolgozni, ha az...

Hogy lehet feldolgozni, ha az apám vert engem ?

Figyelt kérdés

Másfél éve elköltöztem otthonról, addig viszont elég sokszor vert és bántott. Védekezni se tudtam, mivel megfenyegetett, hogy akkor szíjat hasít a hátamból. A legdurvábban akkor vert el, amikor pár éve befestettem a hajam, erre ő falhoz vágott. Mióta nem otthon lakom azóta kicsit könnyebb, de néha még szoktak rémálmaim lenni ez miatt.

21F



2022. febr. 8. 14:18
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
98%
Menjél egy egy pszichológiai tanácsadásra vagy egy önsegítő csoportba.
2022. febr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim válasza:
95%
Mindenképp a terápiát javaslom, mást nem tudok mondani. Az se jó, ha tudatosan kitörlöd az agyadból. A traumákon dolgozni kell, csak úgy tudsz 'túllépni' rajta és biztonságosabb egy szakember mellett.
2022. febr. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 MDaniel98 válasza:
98%
Én is a terápiát javasolnám, azért ez elég komoly dolog, jó ötlet a szakember igénybevétele.
2022. febr. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
90%
Pszichologus+ kapcsolatot megszakit.
2022. febr. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
99%
Én lány vagyok, engem anyám vert. Utolsó 1,5 évben az elköltözésem előtt már nem hagytam magam. Volt minden... Zúzódás, lábujj törés, véres vagy véraláfutásos sebek, horzsolások. A legutolsó verekedés alkalmával én is adtam neki, ez valahogy egy kissé elégtétellel töltött el. De a legjobban azzal törtem borsot az orra alá, hogy mindenhonnan letiltottam, egy szót se beszéltem vele. Jó érzés volt utába beszélni valakivel a sokévnyi terrorról és traumáról, szép lassan kibeszéltem magamból minden dühömet. Ma már csak szánalmat érzek iránta. Ha úgy érzed, hogy egyedül nem tudod feldolgozni, kérj segítséget. Hidd el, ezen felül az idő is sokat fog segíteni.
2022. febr. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
81%
Ezek a "szülők" miért nincsenek feljelentve?
2022. febr. 8. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
20%

Pszichológus sokban tudna neked segíteni, elmondhatnád neki a téged ért sérelmeket, ami azonnal megfeleződne benned, így nagy súly kerülhetne le a vállaidról.

Aztán "pár perc, óra, hét, hónap" hallgatás után mondana neked a pszichológus olyan, életsorosokat ami a tiédnél jóval nyomorúságosabbak, keményebbek, amibe emberek belerokkantak s aztán idővel egy jó idegösszeomlást követően talpra álltak belőle a sérültek, így máris úgy éreznéd a bőrödben magad, hogy te ahhoz képest egy szerencsés egyén vagy mert nem nyomorodtál bele a családon belüli bántalmazásba.

Aztán ezt követően "percekre, hetekre, hónapokra" elmondaná azt, hogy nem azért vert téged a családtagod valamelyike mert te szar, kevés, semmire kellő vagy hanem azért mert aki vert téged annak MEGOLDATLAN PROBLÉMÁI VOLTAK, amit nem tudott verbalizálni(szeretteinek, pszichológusnak), levezetni(sportban, hobbiban) és megérteni és elengedni!


Ez a folyamat amit leírtam az a sérült egyéntől függően alakul egy pszichológusnál lehet, pár hét, hónap, év is.


Nagyban segíthet az a bántalmazott "sérült" egyén pszichéjén az ha konkretizálja, hogy ami vele történt az nem róla szól, hanem arról aki őt bántotta(apádról) ugyanis ő vert téged és azt ( valószínűleg azért mert őt is verte az apja) soha nem fogod tudni megtudni, hogy miért tette, ezen hiába agyalsz, úgy sem fogod kitalálni maximum akkor tudod az okát feltárni MEGKÖZELÍTŐLEG ha gyakorlott pszichológus leszel aki mélyen bele lát az emberek tudat alattijába és tudatos működésébe.



Nekem volt olyan időszakom amikor az segített rajtam amikor emberek közé mentem és meghallgattam az ő történetüket ami az enyémnél JÓVAL súlyosabb volt és örültem mint majom a farkának, hogy én nem mentem át olyan szörnyűségeken.


Az is sokat tud segíteni a pszichéden ha olyan filmeket nézel ami érzelmironcsot csinál belőled a film végére, iylen pld a:

- A belső tenger

- Good Will Hunting

- Tizenkét dühös ember

- Forrest Gump

- Életrevalók



FONTOS: hogy ezeket a filmeket ne csak megnézd hanem értsd is meg, hogy mi miért történik, hogy mélyen együtt tudj érezni a főszereplők sorsának alakulásával, tetteivel, jellemfejlődésével vagy torzulásával...

Ezek nem csak popcorn mozik hanem kőkemény filmdrámák amik valós érzelmeket tudnak közvetíteni nézők számára vagy abból kiváltani.


------------------

Az a legfontosabb, hogy azt értsd meg, hogy minden ami veled történik és nem te választod annak csak te egy elszenvedője vagy:(felelősséget ne vállalj érte, SZARD LE).

TE csak AZÉRT felelsz a kakis kis életedben amit teszel,

ha Isten félő ember vagy akkor azért is amit gondolsz!


Ez a legfontosabb része!

------------------

2022. febr. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
85%
6-os, ismerek vkit, aki feljelentette a bántalmazó apját 18 évesen. Kidobták otthonról, azzal, hogy szégyenbe hozta a családot, és 10 évig senki se állt vele szóba a rokonságból. A pénze nem volt elég albérletre, vagy bekéredzkedett ismerőshöz egy-két hétre, vagy a híd alatt aludt, az oldotta meg a dolgot, hogy egyetemre ment, és kapott kollégiumot. Nyáron meg csövezgetett.
2022. febr. 8. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Megkérdezhetem miért lett lepontozva szakemberhez fordulás?
2022. febr. 8. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
93%
9-es, biztos szcientológus pontozott, azok ellenzik a pszichológusok meg a pszichiáterek munkáját is.
2022. febr. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!