Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet feldolgozni, ha az...

Hogy lehet feldolgozni, ha az apám vert engem ?

Figyelt kérdés

Másfél éve elköltöztem otthonról, addig viszont elég sokszor vert és bántott. Védekezni se tudtam, mivel megfenyegetett, hogy akkor szíjat hasít a hátamból. A legdurvábban akkor vert el, amikor pár éve befestettem a hajam, erre ő falhoz vágott. Mióta nem otthon lakom azóta kicsit könnyebb, de néha még szoktak rémálmaim lenni ez miatt.

21F



2022. febr. 8. 14:18
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
32%

Mindenkit vert az apja, mert a "kommunista érában" ez volt a nevelési módszer meg a nádpálca, körmös az iskolába.


Köszönjük Rákosi + Kádár Elvtárs!


Engem szőlő vesszővel vert hurkásra 6 évesen amíg be nem hugyoztam az oszlop tövébe, (meguntam a kerti munkát, meg a gereblyézést)


Gyakran kaptam visszadumálásért, vitatkozásért olyan pofonokat, hogy kifehéredett minden, meg csillagokat láttam,


Ha részeg volt anyám után bszta a lábost kajával együtt aztán meg a baltát is, ha vitatkoztak


Párszor menekültünk anyámmal a szomszédhoz...


19 évesen majdnem hasbaszúrt a sarlóval, mikor kerítésalapot betonoztam, mert szerinte túl sok a cement a keverőbe (előtte félóra vitatkozás erről is)!


Na akkor vágtam hátba úgy a lapáttal, hogy beesett az alapba.


Következő évre meghalt :(


Akármilyen is volt szerettem, mert sokat tanultam tőle! / a helyzetből is amiben felnőttem.


Ezt dobta a gép de onnan volt szép győzni!

2022. febr. 8. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
72%
Szakembert keress fel szerintem.
2022. febr. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
41%
Sok itteni válaszolónak se ártana...
2022. febr. 8. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
19%

Drága szíveim!


A saját érdekében, a saját közérzetéért kell lezárnia azt az időszakot.

A legkönnyebben úgy lehet elengedni, ha megbocsát magában. Ezt látom nehéz néhányaknak megérteni. A saját ÉRDEKÉÉRT! Nem kell ehhez terapeuta!

2022. febr. 9. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
12%
Tehát másfél éve elköltöztél. Ezek szerint másfél évet már potyára kidobtál saját elhatározásodból az életedből. Akár az egész életedet is felfűzheted a gyerekkori történéseidre, de dönthetsz másként is. Állítólag bizonyos idő után minden ember addig szenved, amíg szenvedni akar(!). Én pont így gondolom. Ha majd nap közben a jelenlegi életedet tervezgeted és a jövődet építgeted, ritkulnak a rossz gondolatok, kikopnak a rémálmok. Rajtad múlik, kinek a kezébe adod a gyeplőt. Mert még mindig apádéban van, de te adtad oda, önként. Aki tudja, hogy így van az tudja(!), hogy így van. És csak az tudja, aki keresztülment ilyesmin.
2022. febr. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim válasza:
71%

Szia. Nálam ugyanez volt. Ráadásul mostohaapám. Ezért rossz a kapcsolatom anyámmal is, mert nem "védett meg". Volt olyan, hogy sár darabot talált a szobába és azt állította én mentem be cipővel. Bele tömködte a sár darabot a cipőmbe, hogy "ugye, mondtam, hogy a tiéd", majd a fejemet ütötte a cipővel.

Durva dolgok voltak. Miatta próbáltam tiniként öngyilkos lenni, ezt mai napig senki nem tudja. El szöktem, amilyen gyorsan csak tudtam. Azóta lett saját családom. 1/4 évente talalozok vele, de nekem ő egy senki. Nem vagyok vele bunkó és szemét. Annyit beszélek vele, amennyi szükséges. Én megbocsátottam, de nem felejtettem. Sokat járult hozzá a mostani életemhez, illetve a férfiakhoz való viszonyomhoz, az agresszióhoz, a veréshez. Ha már csak apró jeleket veszek eszrevalakin, aki kicsit is hasonlít az ő viselkedéséhez, azonnal falat építek. Elég volt 18 év bántalmazás. Félelem, feszültség.

Sose voltam pszichológusnál. Ezt igazából magadba is tudod rendezni. Egyszerűen sok idő kell, hogy elteljen és meg kell bocsátani. DE sose felejteni. Anyummal közösség a házuk, ha anyu meghal, őt ki tehetném. Nem fogom. De az biztos, hogy az ajtót se fogom sose rá nyitni. Nagyon hiszek a karmába. Meg hogy mindenki vissza kapja amit meg érdemel.

2022. febr. 9. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, neked kell eldönteni, hogy akarsz e szakemberhez menni. Én is hasonló körülmények között nőttem fel. Olyan 16 éves lehettem, amikor közöltem a féreggel, hogy ha hozzámér, rendőrt hívok. Ki is telt volna tőlem, ezt tudta is. Már elötte is simán kirúgtam a lábát. Aztán közöltem vele, hogy csak azért nem nyírom ki, mert nem ér annyit, hogy meghurcoljanak. Több videó, hangfelvétel van, amin pl anyámat veri. De meg is érdemelte az is. Mi próbáltunk kiugrót találni, de a piszkos qva megérte annyival, hogy jól megbaxta utána.


És hogy az ilyen "embert" miért nem jelentik fel? Mert nem ér annyit, hogy több évig járjam a bíróságot, majd kapjon valami kis pénzbüntetést, vagy felfüggesztettet. És nem is szívesen idézi fel az ember. Túllép rajta, próbálja összeszedni magát, új életet kezdeni. Az "anyám" családja szemébe én vagyok a szar szemét. "Apám" családjával én jóba vagyok, de "ö" nem beszél velük. Rohadtul fáj, ha belegondolok, hogy mi mindent veszítettem. És persze amúgy kifelé ment a kirakat, a mintacsalád...


Ha gondolod kérdező, írj rám privátba. Ha tudok, segítek.

2022. febr. 9. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
70%

#24


Nagy igazság!

2022. febr. 10. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!