Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy lehet feldolgozni, ha az...

Hogy lehet feldolgozni, ha az apám vert engem ?

Figyelt kérdés

Másfél éve elköltöztem otthonról, addig viszont elég sokszor vert és bántott. Védekezni se tudtam, mivel megfenyegetett, hogy akkor szíjat hasít a hátamból. A legdurvábban akkor vert el, amikor pár éve befestettem a hajam, erre ő falhoz vágott. Mióta nem otthon lakom azóta kicsit könnyebb, de néha még szoktak rémálmaim lenni ez miatt.

21F



2022. febr. 8. 14:18
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
64%
Gyúrd ki magad, vagy szervezz be pár háromajtóss szekrény havert és látogassátok meg apucit.
2022. febr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
17%

Igazán akkor tudod "megemészteni", ha valóban meg tudsz neki bocsátani. Feldolgozni csak így tudod. Hogy ezt hogyan kellene elérni? Azt nem nagyon tudom. El kell gondolkodni, hogy mik voltak az "okok" amiért vert. Ital, pszicho patikus viselkedés, alacsonyan ingerelhető idegrendszer?

Meg kellene találni, mik váltották ki belőle, elgondolkodni, és csak úgy tudsz megbocsátani/feldolgozni. De vannak amiket nem lehet...


Várom a válaszod.😊

2022. febr. 8. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
90%
Bocsi miért a kérdező gondolkodjon el az okokon?
2022. febr. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%
12-es, a megbocsátás egyoldalúan hatástalan. Annak lehet megbocsátani, aki megbánta a bűneit, bocsánatot kért értük, és többé nem követte el őket. Ha ez nem történik meg, akkor a "megbocsátás" nem más, mint lemenni kutyába, és kitenni magunkat a hatalmaskodó további kínzásának.
2022. febr. 8. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
23%
Mert az apa nem fog. Nem hibásnak akarom kihozni, hanem azt szeretném, ha meg tudná emészteni. Ha megérti az apja erőszakosságát, fel tudja dolgozni. Pl. Beteg volt, alkesz, stb. Ez segíthet neki megbocsátani, azért hogy önmagának jó legyen. A kérdésével összhangban...
2022. febr. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
83%

Pszichoterápia. Ennél sokkal "kevesebbért" járok már másfél éve. Engem is bántalmazott anyám egyszer-kétszer fizikailag, de a lelkiterror keményebb volt.

30 éves vagyok, 12 éve nem élek vele, a kapcsolatom sokkal jobb lett vele, de semmi nem tudott úgy helyretenni, mint a terápia. Ezeket a dolgokat magunktól nem tudjuk feldolgozni, hiába szakítjuk meg vele a kapcsolatot, az nem megoldás.

2022. febr. 8. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
44%

12-esnek igaza van, de a megbocsátás még sokkal később fog következni. Egyelőre a saját lelkét újra kell építenie. Engednie kell, hogy haragot és gyűlöletet érezzen az apja iránt. És majd utána, jóval később valóban jöhet a megbocsátás.


Megbocsátania viszont akkor is kell, ha az apja soha nem kér tőle bocsánatot. Akkor is, ha közben meghal. A megbocsátásra a kérdezőnek lesz majd (mondom: később, nem most!) szüksége. Mert aki nem bocsát meg, annak a harag sok év alatt szétrágja a lelkét és ő lesz a kárvallottja saját haragjának.


A megbocsátáshoz az kell, hogy az ember belássa: nem véletlenül lett az apja sem ilyen. Valószínűleg ő ugyanezt kapta a saját apjától. Ő meg a maga apjától, és így tovább... Valahol mindegyikük áldozat volt gyerekkorában, azért lett ilyen agresszív. És ő azzal tud győzni, ha meg tudja törni ezt a folyamatot azzal, hogy megbocsát és elengedi a dolgot. Ez adhat esélyt arra, hogy ő már nem így fogja a saját gyerekét nevelni. És az elégtétele az lesz, hogy az ő gyereke végre boldog gyerekkort fog kapni sok-sok generáció óta.

2022. febr. 8. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
80%
Kezdjük ott, hogy nem kell megbocsájtani a bántalmazónak.
2022. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
79%
És rohadtul nem kell mentegetni, meg okokat keresni.
2022. febr. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%
Az én bántalmazóm már halott. És arra jutottam, hogy nem fortyog ugyan bennem a düh, de az, hogy ő 80 éven át naponta úgy döntött, hogy gonosz lesz, az igenis az ő bűne. Iszonyat sokszor választhatott volna másképp,de nem, MINDEN EGYES NAP, hogy felkelt, az ördögi gonoszságot választotta. Lett volna lehetősége mást választani. Őt senki sem bántalmazta, nem más hibájából lett ilyen, hanem mert SZADISTA volt. Nem bocsátok meg a szörnyetegnek.
2022. febr. 8. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!