Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindig azzal...

Miért kell mindig azzal nyaggatni, hogy ha majd tovább tanulok, akkor majd egyetemen jobban oda kell tenni magam?19

Figyelt kérdés
Idén vagyok gimiben végzős. Egyébként az átlagom az öt év alatt (nem buktam, előkészítős voltam) sosem volt rosszabb 4,1-nél. Igaz, az öt év alatt nem sokszor láttak a szüleim tanulni, mert kollégista vagyok, amikor jelenléti oktatás volt mindig úgy osztottam be az időm, hogy hétvégén ne kelljen tanulni, online alatt meg mindig kész lettem mire hazaért bárki is. De szerintem attól, hogy nem látszik itthon, hogy tanulok, gondolhatják, hogy nem a semmiből hoztam össze az átlagot. A szüleim, főleg anyu mindig rosszallóan megjegyzéseket tesz, hogy egyetemen majd jobban kell igyekezni, és hogy jól gondoljam át, hogy megyek-e. Konkrétan mintha megpróbálna lebeszélni, és ez egyre sűrűbb. Csak nem értem miért akar ennyire lebeszélni. Én arra tudok gondolni, hogy a nem fontos tárgyak, amik nem számítanak a felvételinél, azokról kijelentettem főleg utolsó évre, hogy nem fogok hajtani, a hármas legyen meg, hogy a koliba írjanak be időpazarló felzárkóztatókra és jó napot. Ez lenne az oka, hogy az "igyekezet hiánya" címszóval le akarnak beszélni? Vagy szerintetek mi áll a háttérben, ha nem ez?
2022. febr. 12. 19:34
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
21%

Azért az egyetem más kategória. Ott nem fogsz hazafelé a vonaton megtanulni mindent ami a zh-ra vagy egy vizsgára kell. Van olyan vizsga hogy hetekig éjjel-nappal tanulsz rá. Amikor ilyen 300 oldalas könyvből kell tanulni..


Ettől függetlenül ne add fel, menj egyetemre. Max kibuksz ha nem teszed oda magad eléggé. Gimibe nekem is elég volt 1-2 óra tanulás. Egyetem már más világ volt.

2022. febr. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%
Nem tudom, miért ijesztgetik mindig a középiskolásokat a főiskolával, egyetemmel. Igen, tényleg kell tanulni, de én mégis sokkal könnyebbnek éltem meg, mint a középsulit, mert itt azt tanultam, ami tényleg érdekelt. Ha visszagondolok, mennyire utáltam kémiát, matekot és fizikát tanulni, mert bár sosem voltam rossz belőlük, de nehezemre esett, nem érdekelt. Ha viszont olyan szakot választasz, amit nem szeretsz, akkor kínszenvedés lesz a felsőoktatás is.
2022. febr. 12. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
36%
Szerintem bekerülni egy egyetemre sokkal nehezebb mint elvégezni. Az egyetemet 2es 3 assal is el tudod végezni de ahhoz h bekerülj a legjobbak között kell lenned.
2022. febr. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
91%

Anyukaddal ilyen dolgokrol nem tudtok leulni es beszelgetni?

Vagytok olyan kapcsolatban, h ezt igy meg tudod kerdezni tole, h megis miert beszel igy? Elmondhatja, h miert mondja, te meg elmondhatod neki is ezeket.

Mert most meg sajnos agyalsz, h vajon mire gondolhat.

2022. febr. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%

“mégis sokkal könnyebbnek éltem meg, mint a középsulit, mert itt azt tanultam, ami tényleg érdekelt”


Akkor te nagyon szerencsés vagy! Én olyan szakon tanulok, ahol első két-három évben (alapozó modul) hemzsegnek a szar száraz kibukós szórótárgyak.

2022. febr. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
14%
Ha nem tanulsz, akkor egyetem se fog sikerülni.
2022. febr. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
91%

Én is 3-as átlaggal húztam be a középsulit, mert nem érdekelt. Érettségire odatettem magam és felvettek az SE-ETK-ra (védőnő szak), ahol 4-esre államvizsgáztam. Ennyi.


Egyetem másod évétől kezdve ugyanis azt tanultuk, ami érdekelt az meg könnyen ment :) (az anatómiát mondjuk hagyjuk, 2 héten keresztül napi 8-10 óra tanulás után úgy örültem a kettesnek, mint még soha)

2022. febr. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
91%

Jaj mindenki veri magát arra, hogy jól odamondja a fiatalabbaknak, hogy na majd ha ezt vagy azt csinálod, mennyire meg leszel fingatva.


Jaj hagyjuk már, attól, hogy neked szarok a képességeid és önismeret híján elhibázott döntéseket hoztál a szutyok kis életedben, nem fog minden ember az élete későbbi szakaszában jobban szenvedni és hatalmas pofonokat kapni az élettől.


Általános iskolásként a gimivel,

gimisként az egyetemmel,

egyetemistaként a munkával baszogattak ilyen stílusban... Teljesen értelmetlen ez a "tettetem, hogy én jobban tudom" okítás. Hagyni kell mindenkinek elkövetni a saját hibáit és megpróbálni dolgokat a saját bőrén megtapasztalni. Majd az akkori énje megoldja.

2022. febr. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%
19, nagyon egyetértek veled. Emlékszem, általánosban az ment, aki itt most ötös valamiből, az középsuliban hármas lesz. Hát nem lettem. Majd az érettségivel fenyegettek minket állandóan, s utána, hogy a fősulin majd mennyivel többet kell tanulni. S ha majd dolgozni fogsz, na az lesz az igazán gáz. Én nem gondolom így, nekem egyre jobb lett, mármint egyre könnyebben éltem meg a tanulást és most a munkát is. Na nem anyagilag, de pszichésem mindenképp. Például az hatalmas szabadság volt, hogy fősulin senki nem lihegett a nyakamban, hogy napközi, meg kötelező tanulási időszak (szilencium), mint a koliban.
2022. febr. 13. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
48%

20

Egyetértek, én is ezt tapasztaltam :)

2022. febr. 13. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!