Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért kell mindig azzal...

Miért kell mindig azzal nyaggatni, hogy ha majd tovább tanulok, akkor majd egyetemen jobban oda kell tenni magam?19

Figyelt kérdés
Idén vagyok gimiben végzős. Egyébként az átlagom az öt év alatt (nem buktam, előkészítős voltam) sosem volt rosszabb 4,1-nél. Igaz, az öt év alatt nem sokszor láttak a szüleim tanulni, mert kollégista vagyok, amikor jelenléti oktatás volt mindig úgy osztottam be az időm, hogy hétvégén ne kelljen tanulni, online alatt meg mindig kész lettem mire hazaért bárki is. De szerintem attól, hogy nem látszik itthon, hogy tanulok, gondolhatják, hogy nem a semmiből hoztam össze az átlagot. A szüleim, főleg anyu mindig rosszallóan megjegyzéseket tesz, hogy egyetemen majd jobban kell igyekezni, és hogy jól gondoljam át, hogy megyek-e. Konkrétan mintha megpróbálna lebeszélni, és ez egyre sűrűbb. Csak nem értem miért akar ennyire lebeszélni. Én arra tudok gondolni, hogy a nem fontos tárgyak, amik nem számítanak a felvételinél, azokról kijelentettem főleg utolsó évre, hogy nem fogok hajtani, a hármas legyen meg, hogy a koliba írjanak be időpazarló felzárkóztatókra és jó napot. Ez lenne az oka, hogy az "igyekezet hiánya" címszóval le akarnak beszélni? Vagy szerintetek mi áll a háttérben, ha nem ez?
2022. febr. 12. 19:34
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
44%

Nem tudom miért kell engem, illetve azokat akik azt mondják, hogy tanulni kell egyetemen lepontozni. Saját tapasztalatunkat írtuk le. Büfé meg alibi szakokon persze hogy át lehet menni kis tanulással is


11-es voltam

2022. febr. 13. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
100%

Pont ezt akartam írni én is mint a 18-as és 19-es válaszoló, hogy "Általános iskolásként a gimivel, gimisként az egyetemmel, egyetemistaként a munkával baszogattak ilyen stílusban..." stb. Sőt, én tisztán emlékszem rá mikor ovis koromban azzal rémisztgettek, hogy általános iskolában nem szabad ám majd radírt használni :D Borzalmas, én nagyon nagyon károsnak tartom ezt a fajta kommunikációt.

Az egyetemen tanulni kell, pont. Ez igaz és szerintem ezt senki nem is vitatta sem itt a kérdés alatti hozzáaszólásokban sem máshol, illetve nekem úgy tűnik a kérdező sem kérdőjelezi ezt meg. Viszont túlzásokba sem kell esni és nem kell úgy beállítani az egyetemet mintha csak a született zsenik lennének képesek diplomát szerezni és az egyetemi évek csak és kizárólag a hajnalig tartó tanulásról szólnának. Én azt is elfogadom, hogy mindenkinek más a saját tapasztalata és függ ez egyetemtől, szaktól, oktatótól, egyéni képességektől, hozzáállástól stb., nagyon sok mindentől. Ugyanakkor pont emiatt nem kellene egy szcenárióra építeni... Én személy szerint azt gondolom, hogy az egyetemnek is megvannak a maga előnyei, ami mondjuk a középiskolához viszonyítva akár könnyebbséget is jelenthet. Az például egy nagyon motiváló tényező tud lenni, hogy azt tanulod ami téged valóban érdekel és amivel akár a későbbiekben majd foglalkozni szeretnél (nyilván minden képzésben vannak unalmas vagy haszontalan tárgyak, de a nap végén mégis XY diplomát kapsz, a törzsanyag megvan, vehetsz fel szabválokat, van szakkollégium stb.). Én azt is nagyon szerettem mindig, hogy egyetemistaként már több szabadságom van és jobban be tudom osztani az időmet, vagy több teret kapok és megtalálhatom azt, ami igazán érdekel (pl. szerintem az egy nagyon jó dolog, hogy féléves rendszerben tanulunk tehát egy belátható időn belül kell teljesíteni a tárgyainkat és látod a saját előrehaladásod, vagy ugye minden félév elején megkapod a tárgytematikákat és előre be tudod osztani a félévi teendőket, a tanulnivalót stb.). Mindezt összefoglalva nekem sokkal pozitívabb élményeim voltak egyetemistaként mint korábban, sokkal több motivációm volt, sokkal jobban szerettem tanulni, jobb jegyeim is voltak (korábban sem voltak rosszak, de mindenképpen javítottam) stb., én teljesen pozitívan éltem meg. Az alapján amit a kérdező ír, hogy pl. utazás közben tanul stb., szerintem abból is inkább pont az látszik, hogy ő könnyen fog tudni alkalmazkodni az egyetemi közeghez és én biztosan nem aggódnék emiatt. Ijesztgetni, stresszelni stb. pedig felesleges.

2022. febr. 15. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!