Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnád ha erre kérne a...

Hogy fogadnád ha erre kérne a gyereked? Betartanád?

Figyelt kérdés

Arra kérne, hogy szó nélkül ne érj hozzá, ne igazgasd a ruháit, ami éppen rajta van, ne simítsd meg a hátát, ha nem figyel, ne csikizd meg, stb. Az az inodka, hogy számára ezek zavaróak, gyakran a hányingere van miatta.


Ez a kérés gyakran felmerül hét éves kora óta, még tizenkilenc körül is.


Mit szólnál ha ez a kérés rendszeresen felmerülne? Hogy reagálnál egyes korszakaszaiban? Egyáltalán tiszteletben tartanád bármikor is?



2022. febr. 19. 20:06
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
89%

Én sem szeretem, ha ok nélkül hozzám ér valaki, vagy akár csak az arcomba mászik, mert neki úgy jó (van olyan kollégám, aki nagyjából 5 centire a másik fejétől suttogja el a mondandóját). Azért jó szülő vagy, hogy 12 év alatt sem sikerült megértened a gyereked kérését, hogy NE B.SZOGASD ÉS TAPERÁLD OK NÉLKÜL, MERT ZAVARJA. Igen, lehet valami probléma a háttérben, ami gyerekkorban érhette, de nem csak vele van baj akkor sem...

És igen, tiszteletben tartanám a kérését, bár nem is értem ez miért kérdés. Te is az a szülő vagy, akit maximálisan tisztelni kell, de a gyereknek kuss a neve, bármi is van?

2022. febr. 19. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 A kérdező kommentje:
Uhm... Én nem a szülő vagyok a kérdésben...
2022. febr. 19. 20:54
 13/52 anonim ***** válasza:
87%

Rendben. Te a kérdező vagy a kérdésben.

Maximálisan tiszteletben tartanám, a gyerek helyében meg elkezdenék olyan dolgokat tenni amiről tudom, hogy a szülő ki nem állhatja. Aztán döbbenten közölném, hogy neeeee, veled még ezt sem lehet?

2022. febr. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
82%

Kedves kérdező!


13# ez esetben jó lenne ha nyomatékosan felszólítanád a taperolós, nyomulós szülődet, rokonodat hogy vagy betartja vagy ha még 1 ilyen, akkor azonnal elköltözöl.


Ha nem vérszerinti a személy, akkor meg említsd meg hogy feljelented molesztálásért.

2022. febr. 19. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim ***** válasza:
28%

És mit mond, miért "kell" állandóan azt a szerencsétlen gyereket taperálnia? És milyen jogon teszi ezt? (Sejtem ám: mert "szeret").

Mondd meg neki, ne várja meg, míg egyszer durván ellököd a kezét. Mert akkor lesz ám sipákolás. Akit kiskora óta így kurkásznak mint a majmok még az érintéstől is megundorodik, nem kell oda erőszak. Mindezt azért mert a szülő azt gondolja, joga van hozzá.

2022. febr. 19. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
14%

ilyen válaszok tömegével...

megérett a világ a pusztulásra :(

2022. febr. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
26%
18, minden válaszokat szeretnél?
2022. febr. 19. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
8%
18, öreganyám ugyanezt szajkózta 2 generációval ezelőtt. Azt hittem, ez a mentalitás már rég kihalt. :)
2022. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
32%

Kisgyerekként fura lenne, biztosan arra gondolnék, hogy vmi baja van.

Tiniként teljesen normális.

Felnőttként sajnálnám. Az érintés nagyon fontos a szeretet kifejezésében.

2022. febr. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
90%
Igen, megérteném hogy zavarja és próbálnám tiszteletben tartani a kérdését. Főleg ha már tizenkilenc éves.
2022. febr. 19. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!