Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fogadnád ha erre kérne a...

Hogy fogadnád ha erre kérne a gyereked? Betartanád?

Figyelt kérdés

Arra kérne, hogy szó nélkül ne érj hozzá, ne igazgasd a ruháit, ami éppen rajta van, ne simítsd meg a hátát, ha nem figyel, ne csikizd meg, stb. Az az inodka, hogy számára ezek zavaróak, gyakran a hányingere van miatta.


Ez a kérés gyakran felmerül hét éves kora óta, még tizenkilenc körül is.


Mit szólnál ha ez a kérés rendszeresen felmerülne? Hogy reagálnál egyes korszakaszaiban? Egyáltalán tiszteletben tartanád bármikor is?



2022. febr. 19. 20:06
1 2 3 4 5 6
 41/52 anonim ***** válasza:
25%

25# Tökéletesen megválaszolta a felvetést.


Ott a lényeg.


A többi csak "nyálverés".


Kedves kérdező : ha nem estél költői túlzásokba a gondod leírtakor, azaz valóban olyan szinten irritál hogy hozzád nyúlogatnak (kizárólag vérszerinti hozzátartozó "teheti meg"!) hogy valóban hányingert generál, akkor javaslom hogy keress a Google - ben magadnak egy olyan pszichológust, aki szimpatikus neked és menj el hozzá egy beszélgetésre!


És hangsúlyozom: ha nem vérszerinti személy tapiz, akkor az már teljesen más kategória, az abúzus/molesztalás, szó nélkül FEL KELL RENDŐRSÉGEN jelenteni!


(és persze azonnal elköltözni onnan)

2022. febr. 20. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 anonim ***** válasza:
60%
Kedves kérdező, inkább ne hallgass az itteni mindenhez IS értő "szakemberekre", akiknek természetesen fogalmuk sincs, miről beszélnek. Egy embert akarata ellenére senki(!) de senki nem tapogathat, igazgathat, nyektethet. A hányinger attól van, hogy szíved szerint felkennéd a falra freskónak, de benned van a gát, hogy mégiscsak anyám, apám, akárkim. Ez a két érzés háborúzik benned, naná, hogy elönt a sav. Jogod van határozottan elhárítani a számodra kellemetlen közeledést, elárulom, nincs az a pszichológus aki beidomítana, hogy innentől ezt mosolyogva szeresd. A te tested, a te érzéseid, a te jogod dönteni felette. Ha valaki meg személyesen akarna meggyőzni (másik rokon), mondd meg neki, hogy innen helycsere. Őt lehet nyunyukázni, téged nem. Hisz ő ezt szereti. :)
2022. febr. 20. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/52 anonim ***** válasza:
85%
Elfogadnám,és tiszteletben tartanám. Én is gyűlölöm ha ok nélkül hozzám ér valaki. Mamám is mindig nyúlkál,és nagyon nem bírom,de hiába szólok neki újra és újra.
2022. febr. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
85%
Ha megkért, nem piszkálom. Mi olyan nehéz ebben? Ha nyúlkálhatnékom van, arra ott a férjem.
2022. febr. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
18%

Szerintem fura. Mármint oké, a csikizést mindenki utálja, de ruha igazgatás, meg hát megsimítása? Azért na, akinek ennyitől hányingere van, az hogy közlekedik pl tömegközlekedésen? Hogy fog kezet egy állásinterjún? Hogy reagálja le, ha valaki elismerően a vállára csap?

Egyrészt alapnak tartom, hogy nem érek hozzá csak úgy olyan emberekhez, akik nem akarják, én sem bírom ha random tapiznak. De ha a gyerekemnek hányingere lenne attól, hogy pl váratlanul leszedték egy szöszt a pulcsijáról, akkor azért elgondolkodnék. Most vagy annyira irtózik bármi érintéstől, hogy kb életképtelen, vagy engem utál valamiért kifejezetten. Egyik sem jó opció.

2022. febr. 21. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
0%

Szakértőhöz vinni, nehogy asperger vagy valami komoly dolog legyen a háttérben, amit eddig nem tudtatok.

De ha minden rendben, akkor hagyd rá, ölelést azért bírja ki, de minden mást ne, mert lehet ő ilyen introvertált.

2022. febr. 21. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 anonim ***** válasza:
100%

Mi?

Mi az, hogy a kérés gyakran felmerül? Miért? Elfelejted vagy mi? De akkor honnan tudod, hogy gyakori? Nem értem.


Ha gyakran felmerülne, hülyének nézném. Már második alkalommal is mondanám neki, hogy "igen, ezt már megbeszéltük múltkor és azóta nem értem hozzád".

2022. febr. 27. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
35%

Szerintem itt pár válaszoló azt hiszi, hogy már hét évesen azzal indított a gyerek, hogy őt undorral tölti el az érintés. A valóság inkább az lehet, hogy miután évek óta kéri, egyre erősebb szavakkal próbál megszabadulni a kretén rokon nem kívánatos érintésétől.


Javaslom azoknak, akik pszichológust ajánlottak, hogy menjenek el egy pszichológushoz, és mondják el neki, hogy valami gyerekkori trauma miatt képtelenek tolerálni egy teljesen egyszerű kérést.

2022. febr. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 anonim ***** válasza:
70%

Én tiszteletben tartanám és nem érnék hozzá soha sem, ha nem akarná. Ha meg valaki nem így tesz, akkor ne csodálkozzon, ha majd kerülni fogja az illető.


"Az ilyen elmebeteg. És hogyan létesít az ilyen szexuális kapcsolatot? Nagyon beteg ez a csávó, gondolom meztelen nőt is csak képen látott. "


Na, nehogy már te mondd meg az interneten keresztül, hozzá nem értőként, hogy ki az elmebeteg. A legtöbb ilyen ember egyáltalán nem érez nemi vágyat. Én is ilyen vagyok és nekem teljesen jó ez így.

2022. febr. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:
0%
Lehet hogy kenyszerbeteg
2022. márc. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!