Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengedhetőnek tartod a...

Megengedhetőnek tartod a testi fenyítést a szülők részéről nevelési célzattal?

Figyelt kérdés
Próbáljunk meg higgadtan beszélni a témáról. Tudom, hogy nehéz és kényes téma, de ne menjünk bele adok-kapokba. Köszönöm!

2022. febr. 22. 13:24
A kérdező szavazást indított:
Igen, akár többször is megverni, ha másból nem ért, a legnagyobb szigorral kell fellépni.
Igen, de csak legvégső esetben, ha más nem használ, egy gyenge ütés a kezére, vagy a fenekére.
Nem, semmilyen körülmények között nem elfogadható a testi fenyítés.
103 szavazat
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Amit nem lehet higgadtan, normális keretek között megértetni egy emberrel, azt szerintem veréssel sem. A testi fenyítés nem más, mint a másik ember megfélemlítése, ez csak rettegést vált ki belőle. Lehet, hogy célt ér vele és nem ismétli meg a hibát, amiért a testi fenyítést ítélte meg számára a szülő, de ezzel nincs megoldva a probléma.


Ez olyan, mintha valakit csak úgy tudnál rávenni arra, hogy ne csaljon meg, hogy bezárod a szobába. Az alap probléma ettől nem szűnik meg.

2022. febr. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
89%
Hát én próbáltam, 0% hatékonysága volt...
2022. febr. 22. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
17%
Nem, de neked minden órában ki kell írni egy kérdést rola?
2022. febr. 22. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy a legtöbb szülő azért csinálja, mert agyilag fegyvertelen. Szerintem a verés nem arra való, hogy buta vagy, mint a segg és semmi tekintélyed, ezért így próbálsz magadnak szerezni.


Kicsi korban, mikor még nem működik flottul a verbális kommunikáció, van értelme valamilyen jelzést adni a gyereknek, hogy mi oké és mi nem. De akkor sem csattanós pofonra gondolok, hanem mint mikor a kutya orrára koppintok, hogy ne szaglássza a kajám, hanem menjen a dolgára.

2022. febr. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Én bevallom, hogy gyengén rácsaptam a kezére vagy a lábára figyelmeztetésképpen pl. ha a dackorszakban ismételten valami helytelen dolgot csinált, amiért már kb 5-6x szóltam, hogy ne csinálja. Ez hatott. Nem fájt neki, nem sírt, csak meglepődött és abbahagyta.


Ezt nem tekintem testi fenyítésnek.

2022. febr. 22. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
35%

A testi fenyítés (legenyhébb formája is) a szülő és az ő nevelésének bukása. Természetesen az hogy a forró sütő felé nyúl és hirtelen ijedtségedben rácsapsz a kezére, vagy amit az 5-ös írt az nem testi fenyítés.

De a legtöbb szülő türelmetlenségében üt...

2022. febr. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
78%
Alapvetően nem tartom jó dolognak a testi fenyítés egyik formáját sem a nevelésben. Ha viszont a gyerekem akár a szüleit, akár a nagyszüleit tudatosan megütné (láttam már példát rá több családban), akkor olyan pofont kapna, hogy a fal adná neki a másikat. Ebben az esetben abszolút a szemet szemért elv híve lennék. Bár ha egy gyerek idáig fajul, ott komoly gondok vannak a neveltetésével is.
2022. febr. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
53%
Ha egy agresszív gyereket akar nevelni, akkor csinálja...
2022. febr. 22. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
97%
Nálam más módszereket alkalmaztak. Gyerekként hazudtam egy dologban. Mikor kiderült 100-szor kellett leírom, hogy nem szabad hazudni. Voltam vagy 9 éves, de belém égett. Azóta se tudok hazudni, mert látszik rajtam. Később anyumnak egy pillantása elég volt, hogy tudjam, túl feszítettem a húrt. :)
2022. febr. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
81%

Én kétszer kaptam pofont, és érdekes, egyből megértettem azt, amit előtte anya már 100x elmondott türelmesen.


Elsőnek nyávogtam, direkt idegesítve őt, másodiknak pedig csúnyán visszabeszéltem.


Nem fájt egyik pofon sem (nem erőből kaptam temrészetesen), de figyelmeztetésnek pont megtette.

2022. febr. 23. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!