Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Megengedhetőnek tartod a...

Megengedhetőnek tartod a testi fenyítést a szülők részéről nevelési célzattal?

Figyelt kérdés
Próbáljunk meg higgadtan beszélni a témáról. Tudom, hogy nehéz és kényes téma, de ne menjünk bele adok-kapokba. Köszönöm!

2022. febr. 22. 13:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Négy gyerekem van, 18-36 között.

Eddig kettő pofon volt, haszna nem volt egyiknek se.

Az első teljesen igazságtalan is volt, ma is szégyenlem.


A másodiknál hagytam magam felhúzni a kamaszfiam által: hiba volt.


Engem nem verték, inkább apám le elki terrorját kellet elviselni, 20 éven át.


Azt meg főleg kerülöm.

Határozottság, meg humor, szeretet ebből is meg lehet oldani a problémákat.

2022. febr. 23. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 Senior Séf ***** válasza:
82%
Minden gyerek más. Az én szilaj, kezelhetetlen természetemmel szemben pl esélye sem lett volna a szüleimnek egy-egy atyai pofon nélkül, mint ahogy a három gyerekem közül az egyiknél nekem sem lett volna.
2022. febr. 24. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
85%

Van egy 13 éves ismerősöm. Sose volt igazán büntetve, mert "túl érzelmes, és az érzelmei fontosak". Ezért bármit megtehetett.

Aztán egyszer nekiállt teli torokból ordítani az anyjával, amiért az megkérte őt valamire (banális dologra, de nem tudom, mi volt pontosan) és elhordta mindennek az anyját, miközben hisztérikusan üvöltözte, hogy az anyja egy k*rva, meg ilyeneket.

Az anya 15 percig csititgatta, és próbált vele értelmesen beszélni.

Nem sikerült.

A gyerek úgy felhúzta magát, hogy vöröslött a feje, és az ordibálások között már alig kapott levegőt.

Pofonnal végződött.

Tudom, hogy már ezt korábban is el kellett volna kezdeni megakadályozni.

De akkor és ott az a pofon kicsit helyretette a gyereket, és azóta nem mond olyanokat az anyjáról, mert látja, hogy következménye lesz.

Én sem hiszem, hogy a gyereket testileg kell fegyelmezni, de van olyan szituáció, amiben egyszerűen meg kell szabni a határt.

Ellenben én sose kaptam ilyet. Nekem elég volt a szóbeli figyelmeztetés, vagy, hogy pl elvették a telefonom.

Az ismerősömnél ebből szintén csak ordítás lett volna.

2022. febr. 28. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!