Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen módon tudnám felvázolni...

Normen123 kérdése:

Milyen módon tudnám felvázolni a szüleimnek, hogy össze szeretnék költözni barátnőmmel Szegeden, hogy ott vállalhassak munkát amíg ő egyetemen van, anélkül, hogy veszekedés lenne belőle?

Figyelt kérdés

A gond nem az ötlettel van, hogy hogyan is kezdjünk ebbe bele, hanem azzal, hogy szüleim nagyon komolyan veszik azt, hogy minél tovább otthon kell maradni, hogy minél több megtakarított pénzem legyen, ami igazából teljesen jogos.

22 éves vagyok és 18 éves korom óta dolgozom már, ezért van már egy egészen szép összeg a számlámon és most eljutottam arra a pontra, hogy kiprobálnám magam más városban, külön a szüleimtől, a barátnőmmel közösen.

Tehát az említett probléma az, hogy nem tudom hogyan kommunikálhatnám le szüleimmel szépen, hogy megértés legyen ebben az egészben. Eddig bármilyen hasonló téma merült fel mindig az volt a vége, hogy összevesztünk és ezt nem szeretném most.


Más volt már ebben a helyzetben? Hogy oldotta meg?


Köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 23. 06:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
94%

4!


Eloskodik? Miből jött le ez így neked? Otthon el. Gondolom valamilyen szinten hozzá járul a koltsegekhez, ha az szükséges. Van akinél az, van akinel nem. Ha jól keresnek a szülők és nem gond, hogy 18 év helyett 23-4-5 akármeddig ők tartják el a gyereküket, akkor nem kell hozzajarulnia. Ha nem jól keresnek, vagy az az elvuk, hogy az élet nem ingyenes, tanulja meg a kezdetektől, hogy költséggel jár, akkor hozzá járul. Az ő döntésük. Felnőtt emberek. Ahogy a kérdező is, aki dönthet úgy, hogy elkoltozik.

2022. febr. 23. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
55%
2: Szerintem az az okos ember, aki az elején még nem költözik el a szüleitől. Így nem kell a fizetése háromnegyedét lakhatásra költeni. Vagy szerinted jó dolog, ha ennyi pénzt költesz egy albérletre?
2022. febr. 23. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
15%
,1, És ha nem Szilvinek hívják?🙂
2022. febr. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
91%

Zsoni!


22 évesen nyilván képes arra, hogy behelyettesitse a nevét és az időpontot a megfelelővel.

2022. febr. 23. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
86%

"Miért írta volna jól? Élősködik, majd lelép. Ja, mondjuk érdek embernek lenni nem szégyen, én kérek elnézést. 🤭"


Te egyedül vagy ennyire hülye, vagy fogja valaki a kezedet közben?

Ha valaki gyereket vállal, nevelje fel tisztességgel. Persze a te proli fajtád azért lök kölyköket a világra, hogy felvegye rájuk a pénzt, meg utána a mamahotelben tartsa, és elszedje a fizetését. Ettől függetlenül ez abnormális és beteg dolog. Persze te ezt nem érted, mert a kis beszűkült proli agyadba ez nem fér bele.

2022. febr. 23. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 A kérdező kommentje:

Na szóval.

Köszönöm mindenki hozzászólását, hát született néhány elég átgondolatlan válasz, főleg úgy, hogy nem is tudja a teljes életemet, csak ezt a részét amit kérdésben tettem fel.


Mivel a szüleimmel élek, lakhatásra, ételre nem kell fizetnem, cserébe ruhákat, telefonszámlámat, alkalom adtán az család számláit is én fizetem ezzel levéve néhány terhet a vállukról. Nem kérek tőlük pénzt ha megyek valahova ismerőseimmel, mindent amit tenni akarok vagy venni szeretnék saját pénzemből teszem. De! Mivel ruhákat nem minden nap veszek, ismerősőkkel nem Gordon Ramsay-nél töltjük az estét és a telefonszámlám se magas, nyilván marad a fizetésemből ami megy a félretett pénzem közé.


Valaki írta, hogy elsőnek munkát keressek utána intézzem a többit.

Természetesen így szeretném intézni, neki állnék ott munkát keresni, albérletet nézni.

Az albérlet része úgy valósulna meg, hogy felesben fizetnénk barátnőmmel akivel egyébként már 2 éve eggyütt vagyunk, tehát nem mondható komolytalannak mint ahogy valaki írta fentebb, hogy az első libával elverném a pénzt.

Egyetem mellett is dolgozik és dolgozna továbbra is, plussz a szülei eddig is segítették őt az ott élésben, ezután is így tennének.

2022. febr. 23. 07:34
 17/28 anonim ***** válasza:
96%

Elmész és pont.


22 vagy, és nyugi ha 32 lennél, akkor is félreállna a szájuk, amiért lelépsz tőlük.

2022. febr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
97%

Én félév kapcsolat után 1000 km-re költöztem el a barátomhoz.


Annyit mondtam otthon, hogy december végén költözök, mert együtt szeretnénk élni. Pont.


Persze, sokaknak nem tetszett a rokonságból, amit meg is mondtak (egymásnak a hátam mögött), de kit érdekel? Az én életem, ha elszúrom, akkor elszúrom, tanulok belőle.


5 éve élünk együtt.

2022. febr. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
95%
Felnőtt vagy, hozhatsz saját döntéseket.
2022. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
85%
Én is már csak a kész tényt mondtam a szüleimnek. Nem a véleményüket kérdeztem, nem volt beleszólásuk. Igazából köpni-nyelni nem tudták, de nem aggódtak, mert tudták, hogy feltaláljuk majd magunkat. Már ki volt nézve az albérlet, meg volt minden, csak menni kellett. A szüleim költöztettek le minket, és gyakran találkoztunk utána is. Valamikor el kell kezdeni az önálló életet. Lehet, hogy kevesebbet tudsz utána félretenni, viszont felelősséget, és önállóságot tanulsz, ráadásul a pároddal lehetsz. Sok sikert! :)
2022. febr. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!