Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Milyen módon tudnám felvázolni...

Normen123 kérdése:

Milyen módon tudnám felvázolni a szüleimnek, hogy össze szeretnék költözni barátnőmmel Szegeden, hogy ott vállalhassak munkát amíg ő egyetemen van, anélkül, hogy veszekedés lenne belőle?

Figyelt kérdés

A gond nem az ötlettel van, hogy hogyan is kezdjünk ebbe bele, hanem azzal, hogy szüleim nagyon komolyan veszik azt, hogy minél tovább otthon kell maradni, hogy minél több megtakarított pénzem legyen, ami igazából teljesen jogos.

22 éves vagyok és 18 éves korom óta dolgozom már, ezért van már egy egészen szép összeg a számlámon és most eljutottam arra a pontra, hogy kiprobálnám magam más városban, külön a szüleimtől, a barátnőmmel közösen.

Tehát az említett probléma az, hogy nem tudom hogyan kommunikálhatnám le szüleimmel szépen, hogy megértés legyen ebben az egészben. Eddig bármilyen hasonló téma merült fel mindig az volt a vége, hogy összevesztünk és ezt nem szeretném most.


Más volt már ebben a helyzetben? Hogy oldotta meg?


Köszönöm a válaszokat!



2022. febr. 23. 06:39
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
96%
Anya, Apa, össze szeretnék költözni barátnőmmel Szegeden, hogy ott vállalhassak munkát amíg ő egyetemen van.
2022. febr. 23. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
95%
Ha össze is vesztek, kit érdekel? Gondolom megbékéltek majd. Nehogy ez tartson vissza az önállósulástól és a céljaidtól. Ráadásul ketten fizetnétek a lakbért, szóval így csak feleannyiba kerülne, nem pedig az lenne, mint Pesten, hogy havi 150-200k elmegy egy 20 négyzetméteres lakásra.
2022. febr. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
94%
En 23 voltam mikor elkoltoztem otthonról. Elotte mar ket evvel kerestunk alberletet parommal, ami mindkettonknek megfelelo, es nem draga. Majd jott egy lehetoseg, ismeros altal kis lakas, olcso alberlet. Szuleimnek nem tetszett az otlet egyatalan, hisz nyugodtan maradhatnek otthon, amig eleget nem gyujtunk, es legalabb nem mas zsebebe kellett volna tenni a penzt. De elmomdtam, megbeszeltuk, a koltozesnel segitettek, illetve butorokat szerezni is. Nem orultek, de attol fuggetlenul tamogattak! Nem volt veszekedes, inkabb szomoruak voltak. Mar 5 eve elkoltoztem. Az elejen nehez volt, es hianyoztak, de semmihez sem foghato az, hogy sajat haztartast vezetek. Engem hatalmas orommel toltott el az onallo elet. Itt kezdtem el elni igazan. Videkrol felkoltozni pestre, eletem legjobb dontese volt. :)
2022. febr. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
82%
Nem biztos, hogy el tudod kerülni a veszekedést. De 22 éves vagy, felnőtt ember. Ami kérdés lehet, hogy esetleg egy önerőt össze tudsz-e rakni egy lakásra, hitelt veszel fel és oda költöztök? A lány meg beszáll a rezsibe?
2022. febr. 23. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
59%
Tisztában vagy a szegedi ingatlanárakkal?
2022. febr. 23. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
89%
#25 bizonyára tisztában van, de 22 éves, 4 éve dolgozik, van egy 2 éves parkapcsolata, olcsóbb nem lesz az élet, hány évet lakjon még otthon?
2022. febr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:

Egy dolog, akkor elkerülhetetlen, ha erre a sok kommentre alapozok és a tapasztalataimra, a vita. De nem baj, igazából úgyis kibékülnénk hamar és nem terveztem a kapcsolatot sem megszakítani velük,mert miért is tenném? :D haza járni is terveztem, még ha nem is minden hétvégén csak ezt kellene megértetnem velük akkor.


Saját házban még nem gondolkozunk, egyenlőre szeretnénk megtapasztalni milyen a közös élet.


Igen, tisztában vagyok az ingatlan árakkal, egy ideje nézegetjük őket. De így felesben fizetve teljesen élhető ár. Arról nem beszélve, hogy (minden politikát félre téve) 25 èv alatti vagyok, tehát amit visszakapok SZJA, lényegében fedezné az albérlet árának a rámeső részét, max egy kis ráfizetéssel.

2022. febr. 23. 14:02
 28/28 anonim ***** válasza:
100%

Szülő vagyok, jó sok gyerekkel.

Szeretjük egymást, nem kereskedelmi a kapcsolat.

Most is ingyen kapnak kávét, ebédet, ha eljönnek.

Világ életemben arra törekedt, hogy önálló, felelős emberek legyenek, szóval én làjkolnám a költözést.

Mégis mikor kellene?

Átbeszélnénk a dolog pénzügy terheit, meg bármit, ami kérdés, és ennyi volna.

( Volt már kétszer)

Nem sértődnék meg, ki is röhögnének, mert tudják, hogy én ennyi idősen nősültem.

Az balhés volt az apám természete miatt, na azt nem szeretném megismételni.


Te életed, te dönts róla, én meg támogatlak, amiben tudlak.

Szerintem ennyi ez.

Hajrá!

2022. febr. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!