Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mennyire normális...

Szerintetek mennyire normális hogy ezt érzem?

Figyelt kérdés
Sosem szerettem otthon lenni, sosem tudtam úgy csinálni a dolgokat ahogy szerettem volna. Elköltöztem 1 éve otthonról egyetem miatt albérletbe és azóta ki nyílt előttem a világ úgy érzem, viszont kialakult egy olyan érdekes helyzet, hogy már nem szívesen találkozom a családommal. Ebből volt egy konfliktusom is a családdal, de az a helyzet, hogy nagyon jól megvagyok így és szívemből mondom, hogy nem vágyok arra, hogy gyakran találkozzunk, mert a világképünk, a gondolkodásunk ég és föld, mindig csak a veszekedés meg az ordítozás megy és ehhez nincs erőm már. Csak ugye felmerül az, hogy ez a szüleimnek rosszul esik. Bármi javaslat?

2022. márc. 2. 02:06
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

Hasonlóan érzek, jobb a távolság. Nem tudom hogy mennyire szeretettel teli családban nőttél fel, nálam sajnos annyira nem volt jelen... Szerintem kerüld az olyan témákat amik vitákat válthatnak ki köztetek.

Én teljesen független vagyok érzelmileg tőlük, tudom hogy más világban élnek.

2022. márc. 2. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
81%

"Vagyis, hogy a szüleim milyennek látják és hogyan értékelik a családon kívüli világot, a politikát, engem nem érdekel, ha némileg mégis, akkor nem hozom fel a témát, nem akarom őket semmiről győzködni"


Ja, de ez csak akkor működik, ha ők is így gondolkodnak.

2022. márc. 2. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%
szerintem ez teljesen normalis erzes. en imadom a csaladomat, nagyon anyas voltam mindig is, de megorulnek ha minden nap latnam. nekem kell a sajat ter, a sajat haztartas, amit en vezetek ugy, ahogy akarok, en fozok, ugy, azt es ahogy akarok, akkor takaritok amikor akarok.
2022. márc. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
76%

Volt egy barátnőm, annak egy idős enyhén demens anyja. Folyton marták egymást, eleinte engem is mart, de én higgadt bírtam maradni, és amikor rosszabbul lett a nő, ill. szembesült azzal, hogy tényleg rosszul van, bíztattam, bátorítottam, és nagyon megszeretett.

Nem kell minden szaron feszülni annyit.

Volt egy munkahelyem, egy visszatérő ügyfél mindig azzal a felkiáltással üdvözölt, hogy "éljen soká Orbán Viktor!" és lecsapott egy cukorkát az asztalomra. Én meg visszaköszöntem, hogy "éljen soká Orbán Viktor... a Váci fegyházban!" Nem vitatkoztam vele, hanem humorral kezeltem, és ő is humorral kezelte. Jött a következő ügyfél, aki hallotta ezt, és ezen felháborodott, és számonkérte rajtam. Mondtam neki, hogy az előző ügyféllel folytatott beszélgetés nem rá tartozik, mint ahogy a következő ügyfélnek sincs köze a mi ügyünkhöz, és be is fogta a száját. Mindenkit tudni kell, ill. meg kell tanulni kezelni.

2022. márc. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Normális.
2022. márc. 3. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!