Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan költözhetek apához?

Hogyan költözhetek apához?

Figyelt kérdés

sziasztok!

16 éves lány vagyok, a szüleim 5 éve váltak el. Apukámat naponta láthatom, bár nem lakik velünk, a találkozásokra szerencsére semmilyen korlátozást nem szabtak ki.

Anyámmal élek, de apával szeretnék. Nem szeretném részletezni az okait, hozzá mindig közelebb álltam, már amikor elköltözött is vele akartam élni. Anyámmal sosem tudtunk dűlőre jutni, nyilvánvaló, hogy csak a pénz miatt marasztal, amit utánam kap havonta. Pszichológushoz is járok emiatt, tényleg rengeteg stresszt és szorongást jelentenek a napi szintű veszekedések, vagdalózások, amik amint hazaérek, elkezdődnek, és sokszor még alvás közben is bejön, hogy odaszúrja az utolsó mondatot. Tényleg gyűlölök itt élni.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy pontosan hogyan működne ez az egész apához költözés dolog? Vele már beszéltem erről, ő szívesen be is fogadna, tehát ezzel a részével nem lenne gond. Inkább azzal, hogy hogyan kellene megtenni efelé az első jogi lépéseket, és hogyan működne ez az egész, ha működne.

Előre is nagyon köszönöm.



2022. márc. 14. 15:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Apadnak kell a bíróságon kerelmeznie a gyermekelhelyezes megváltoztatását
2022. márc. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
A bíróságon kell apukádnak kezdeményeznie. Nekem úgy volt anno, hogy ezután felmérték mindkét oldalon az anyagi és családi helyzetet. De én akkor még kicsi voltam. 16 évesen már dönthetsz arról, kinél szeretnél lakni.
2022. márc. 14. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
25%

nyilvánvaló, hogy csak a pénz miatt marasztal, amit utánam kap havonta


Biztos. Az is biztos, hogy örömmel egészíti ki, mert amit kap, biztosan nem elég. Szóval ha szerinted a pénz kell, jobban jár, ha mész a francba és fizet utána némi gyerektartást, mert az jó eséllyel kevesebb lesz, mint amit most költ rád. Csak ne lepődj meg, ha apu nem lesz annyira jófej, ha együtt éltek. Mert úgy kicsit más szokott lenni a helyzet.

2022. márc. 14. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
72%
A pénz miatt marasztal? Egyertelmu. Mert az az 50 körüli tartasdij meg a 12700 csaladipotlek akkora összeg, hogy abból megy havonta Las Vegasba kaszinózni
2022. márc. 14. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
Vagy vársz 2 évet és szabadon költözhetsz.
2022. márc. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Legálisan költözhetsz hozzá akármikor, mert 14 éves kor után ez már így van.

Az anyagi rész rendezése miatt kell a bírósági eljárás, ha anyukád önként nem adja oda az utánad járó pénzt plusz a gyerektartást, amit majd neki kell fizetnie a költözésed után.

Ez nem a te dolgod ezzel foglalkozni, hanem apukádé. Elég furcsa, hogy mért nem őt kérdezed erről és mért nem ő jár ennek utána helyetted....

2022. márc. 14. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%
Persze, biztos a pénz miatt marasztal, elvégre amit kap utánad, abból már a wc papírt kb. megveheti. Sokkal jobban járna, ha elköltöznél és apádat nyúznád ezentúl az ájfon, műszempilla, luxi cuccok és egyéb marhaságaiddal. Anyád helyében én is rühellnélek, felnevelt, a lelkét kiteszi érted és erre inkább apádhoz húzol, aki nyilván megcsalta őt és lelépett. Szép vagy. Menj csak apádhoz, adok neki 2 hetet, utána GLS-sel fog haza gyorspostázni.
2022. márc. 14. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező, apádnak is lehet még nője, akkor meg már jobb anyudnál.
2022. márc. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Apád akarná egyáltalán, hogy oda költözz...????
2022. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
95%
Ha apád akarná már rég elintézte volna.
2022. márc. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!