Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan költözhetek apához?

Hogyan költözhetek apához?

Figyelt kérdés

sziasztok!

16 éves lány vagyok, a szüleim 5 éve váltak el. Apukámat naponta láthatom, bár nem lakik velünk, a találkozásokra szerencsére semmilyen korlátozást nem szabtak ki.

Anyámmal élek, de apával szeretnék. Nem szeretném részletezni az okait, hozzá mindig közelebb álltam, már amikor elköltözött is vele akartam élni. Anyámmal sosem tudtunk dűlőre jutni, nyilvánvaló, hogy csak a pénz miatt marasztal, amit utánam kap havonta. Pszichológushoz is járok emiatt, tényleg rengeteg stresszt és szorongást jelentenek a napi szintű veszekedések, vagdalózások, amik amint hazaérek, elkezdődnek, és sokszor még alvás közben is bejön, hogy odaszúrja az utolsó mondatot. Tényleg gyűlölök itt élni.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy pontosan hogyan működne ez az egész apához költözés dolog? Vele már beszéltem erről, ő szívesen be is fogadna, tehát ezzel a részével nem lenne gond. Inkább azzal, hogy hogyan kellene megtenni efelé az első jogi lépéseket, és hogyan működne ez az egész, ha működne.

Előre is nagyon köszönöm.



2022. márc. 14. 15:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
91%

"Legálisan költözhetsz hozzá akármikor, mert 14 éves kor után ez már így van."


Nem, nincs így. 16 évesen kerelmezheti a szülői ház elhagyását, amennyiben nem q másik szulohoz, hanem máshoz költözne. Amúgy 18 év alatt gyermekelhelyezesi per, amit a külön élő szülő kell indítania

2022. márc. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%
Apád felnőtt ember, aki elvileg már túl van egy váláson. Ha annyira akarná, hogy hozzá költözz, egyedül is utána nézhetett volna, hogy mi ennek a menete, nem a gyereknek kellene kérdezgetnie a gyakorin a mikéntet....
2022. márc. 14. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
86%

Jogos a 12 kommentje! :)


Kérdező, tényleg ne ringasd magadat hiú reményekbe, egyenesen, szemtől szembe kérdezd meg apádat.


(amúgy már volt ez a kérdés pár hete...)

2022. márc. 14. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
94%
Az egy dolog, hogy te mint akarsz, de apád egyáltalán szeretné e, hogy a kamasz lánya vele éljen?
2022. márc. 14. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%

" nyilvánvaló, hogy csak a pénz miatt marasztal, amit utánam kap havonta."

Egyetértek több válaszolóval, akik írták, hogy az egyáltalán nem nagy pénz, és még jó sokat hozzátesz anyukád is.

2022. márc. 15. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!