Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 60 körüli, megkeseredett...

60 körüli, megkeseredett édesapa. Van megoldás erre?

Figyelt kérdés

Legalább 10 éve nem jár sehova (és régen se sokfelé mozdult ki, külföldön pl alig járt illetve alig szórakozott). Láncdohányos kis lakásban, hogy lehetőleg ne csak maga a cigi mérgezze őt, hanem a passzív dohányzás és a füstöt magába szívó tárgyak is - e kettő a párját vagy engem is, amikor fent vagyunk nála. Amikor otthon van, reggeltől lefekvésig folyamatosan issza az olcsó sört (Riesenbrau). Most éppen olyan a munkaköre, hogy sokat is van otthon. Természetesen össze-vissza eszik, általában keveset és egészségtelent. Sima vizet sohasem iszik. Akkor mozog, amikor otthon tesz-vesz vagy néha szomszédnak, nekem segít. Különben nem sétál, nem úszik, nem csinálja a gyógytornáját, semmilyen sportra sem vehető rá.


Sokszor van jó kedve (lehet, hogy a sörtől...), de mélyen belül megkeseredett, mindenben a rosszat látja.

Ha az életben valami nem jött be neki (házasság, háziállat tartása, elköltözés Budapesten kívülre, kertesházba), akkor az szerinte nem is működhet jól. Ha én valamelyiket szeretném ezek közül, akkor üvölt velem. A házasság kapcsán nem, viszont ha a párja ott van és neki mesélném, hogy XY barátnőm esküvőjén voltam ez meg az, akkor közli, hogy a válóperen is ilyen ünnep lesz??

Alig mesélhetek arról, ami velem történik, nem érdekli, közbevág, alig néz meg képeket egy-egy kirándulásról vagy egyébről.


Sokszor mondogatja, hogy lerobbant egészségileg és milyen lerobbant a korosztálya is. Viszont amikor egy-egy tünetemmel orvoshoz merek menni vagy tartanám az orvos által előírt diétámat, akkor üvölt velem, hipochondernek nevez. Amikor ott vagyok, minden lehetséges módon próbálja is gátolni a diétámat.


Lassan semmiben sem hisz, ami jó. Szerinte az orvosok h..ék, az egészséges életmód hipochonderség és semmit se ér, a kertesházba az ember belebukik, a házasságnak válás a vége, a spórolt pénzed úgyis elfogy és az ember képtelen pénzt összespórolni stb.


Ha nála vagyok, akkor vigyázni kell, mit mondok ki előtte vagy mit mesélek el magamról, mert tombolás lehet belőle. Persze lecsitul x idő múlva, de ettől még nyilván kellemetlen.


Persze a pénzt addig költi, amíg látja, csúcs tévé, csúcs telefon, költséges hobbi túltolása. Csak az a bajom, hogy ahogy lerobban az egészsége, egy idő után én iszom a levét a költekezésének, mert így vagy úgy tarthatom el.


Ez alapvetően megoldhatatlan probléma... de mégis... van ötletetek? :D



2022. márc. 16. 12:48
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem lehet rajta segiteni. Sem te, sem mas nem fog rajta. Muszaj ezt elengedned. Latszik, hogy segitenel es remenykedsz, hogy jobb lesz, de kozben a te eleted is szomorubb lesz hidd el. Nem erzed vele jol magad, nem fogja azt tenni, amit te jonak latsz. Hiaba van ra eselye. En nem latogatnam a helyedben, es nagyon minimalisra vennem le a kapcsolatot vele. Hidd el, nem fogja eszrevenni, latszolag nem akar toled semmit. Te se akarj tole. Jobb lesz neked. A sajat fiatalsagodra es boldogsagodra kell koncentralnod. NELKULE.
2022. márc. 16. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
78%

Ez az Ő élete és nem a Tied! Nem kell olyan sokszor menni akkor hozzá, meg van szomorodva már, sörözésen kívül nincs más hobbija.


Ha odakerül a sor, beadod az otthonba és kész. Kethavonta megnézed hogy van és éled a saját eleted. Túl rövid az élet szerintem, hogy szomorúak legyünk, más életet, más problémáját a nyakunkba vegyük.

2022. márc. 16. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim válasza:
100%
Mi az a költséges hobbi, amit említettél? Vagy az ivászatra gondoltál?
2022. márc. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Nem merem kiírni, mert ritkább illetve nem magával a hobbi fennállásával van probléma. Túl konkrét.
2022. márc. 16. 13:10
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő nem akarja, akkor semmit sem tehetsz.
2022. márc. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%
Van pár ember akiken nem lehet segíteni. Először magának kell meghoznia a döntést.
2022. márc. 16. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
98%
Én nem látok itt akkora megkeseredettséget. Oké, nem jött be az élet, dohányos és kezdő alkoholista, ez gáz. De nem arról van szó, hogy bezárkózott (hiszen sose volt eljárós), van párja, van egy speckó és drága hobbija - szóval végül is elvan a saját kis világában, nem? Max neked nem tetszik a hozzáállása.
2022. márc. 16. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

Csakhogy nem akarom megszakítani vele a kapcsolatot, így viszont rám is kihat az egész. Olykor beleszól az életembe (nem mindig, igyekszik ezt visszafogni, de vagy sikerül, vagy nem), nem beszélhetek bármiről, mert hiszti lesz stb.


Egyfelől igen, az zavar, hogy így ki tudja, az oltár elé tud-e majd kísérni, ha lesz gyerekem, unokázni, de másfelől az is, hogy lehúz. A teljes kapcsolatmegszakítás is fájna.

2022. márc. 16. 13:28
 9/33 anonim ***** válasza:
23%
Szerencsejáték mi lenne más a hobbi
2022. márc. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:
Nem, lakásban egyfajta "dísz" voltaképpen. De legyen elegendő annyi, hogy költséges. Simán visz pár év alatt milliókat. De ha visszafogod magad, csak párszázezret és úgy is örömöt ad.
2022. márc. 16. 13:39
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!