Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 60 körüli, megkeseredett...

60 körüli, megkeseredett édesapa. Van megoldás erre?

Figyelt kérdés

Legalább 10 éve nem jár sehova (és régen se sokfelé mozdult ki, külföldön pl alig járt illetve alig szórakozott). Láncdohányos kis lakásban, hogy lehetőleg ne csak maga a cigi mérgezze őt, hanem a passzív dohányzás és a füstöt magába szívó tárgyak is - e kettő a párját vagy engem is, amikor fent vagyunk nála. Amikor otthon van, reggeltől lefekvésig folyamatosan issza az olcsó sört (Riesenbrau). Most éppen olyan a munkaköre, hogy sokat is van otthon. Természetesen össze-vissza eszik, általában keveset és egészségtelent. Sima vizet sohasem iszik. Akkor mozog, amikor otthon tesz-vesz vagy néha szomszédnak, nekem segít. Különben nem sétál, nem úszik, nem csinálja a gyógytornáját, semmilyen sportra sem vehető rá.


Sokszor van jó kedve (lehet, hogy a sörtől...), de mélyen belül megkeseredett, mindenben a rosszat látja.

Ha az életben valami nem jött be neki (házasság, háziállat tartása, elköltözés Budapesten kívülre, kertesházba), akkor az szerinte nem is működhet jól. Ha én valamelyiket szeretném ezek közül, akkor üvölt velem. A házasság kapcsán nem, viszont ha a párja ott van és neki mesélném, hogy XY barátnőm esküvőjén voltam ez meg az, akkor közli, hogy a válóperen is ilyen ünnep lesz??

Alig mesélhetek arról, ami velem történik, nem érdekli, közbevág, alig néz meg képeket egy-egy kirándulásról vagy egyébről.


Sokszor mondogatja, hogy lerobbant egészségileg és milyen lerobbant a korosztálya is. Viszont amikor egy-egy tünetemmel orvoshoz merek menni vagy tartanám az orvos által előírt diétámat, akkor üvölt velem, hipochondernek nevez. Amikor ott vagyok, minden lehetséges módon próbálja is gátolni a diétámat.


Lassan semmiben sem hisz, ami jó. Szerinte az orvosok h..ék, az egészséges életmód hipochonderség és semmit se ér, a kertesházba az ember belebukik, a házasságnak válás a vége, a spórolt pénzed úgyis elfogy és az ember képtelen pénzt összespórolni stb.


Ha nála vagyok, akkor vigyázni kell, mit mondok ki előtte vagy mit mesélek el magamról, mert tombolás lehet belőle. Persze lecsitul x idő múlva, de ettől még nyilván kellemetlen.


Persze a pénzt addig költi, amíg látja, csúcs tévé, csúcs telefon, költséges hobbi túltolása. Csak az a bajom, hogy ahogy lerobban az egészsége, egy idő után én iszom a levét a költekezésének, mert így vagy úgy tarthatom el.


Ez alapvetően megoldhatatlan probléma... de mégis... van ötletetek? :D



2022. márc. 16. 12:48
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

20


Akkor mifelétek mik a szeretet jelei?


Te ennyire biztos vagy a depresszió jeleit illetően?

2022. márc. 16. 15:40
 22/33 anonim ***** válasza:
100%

Hát az ordítozás, félelemkeltés, a másik igényeinek a semmibevétele, a hazudozási kényszer egészen biztosan nem az! Akit szeretünk, azzal jól érezzük magunkat, mert épít a kapcsolat és nem rombol. Csak mondom ...

Depressziós jegyek: bezárkózottság, kapcsolatok beszűkülése, többszörös káros szenvedélyek (nincs életöröme, ezzel kompenzálja), étkezési rendellenesség, passzivitás, érdeklődés hiánya, megkeseredettség, pesszimizmus, önbecsülés hiánya: pontosan mi a depresszió, ha nem ez? Tankönyvi eset!

2022. márc. 16. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
78%
ez baromság. ettől még szerethetik egymást. az én apám sem jól szeret, de attól még tudom, hogy szeret. nehogymá csak az legyen a szeretet, ha minden hülye dolgát kedvelsz. nyugodtan elmondhatod, hogy nem tetszik, de ettől még nem szűnik meg a szeretet
2022. márc. 16. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Hát attól, hogy nem tökéletesen viselkedik egymással 2 ember, még szeretheti egymást.
2022. márc. 16. 19:29
 25/33 anonim ***** válasza:
77%
Elég messze van a tökéletestől az, ahogyan lefestetted! Én elhiszem, hogy ezt nehéz megemészteni, de mégiscsak jobb az igazsággal szembenézni, mint áltatni magad! Hát utálsz odajárni, folyamatosan csak a háború van, nem kapsz egy jó szót!
2022. márc. 16. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 A kérdező kommentje:

Azért nem folyamatosan üvölt, bár nem vele kell megbeszélnem, hogy igenis kertesházat akarok, illetve közepes termetű kutyát már a lakásba is. Azt se, hogyan haladok a diétával és milyen jóféle kajákat találtam magamnak.


Jó a hangulat, csak folyamatosan szívja a cigit, issza a sört és csak a munkája és a hobbija történik vele, más nem.

2022. márc. 16. 19:46
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Ebben meg mi a jó hangulat? Nem tudtok beszélgetni, nem kapsz tőle elismerést, ő se tőled, és összetűzésen kívül nem csináltok semmit. Ebben mi a jó?
2022. márc. 16. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:
Tudtommal kapunk egymástól elismerést. Kicsit többet is mesélnék magamról, de a lényeget tudja.
2022. márc. 16. 19:53
 29/33 A kérdező kommentje:
Igen, rosszul szokott esni, amikor nem mesélhetek magamról igazán, de a másik véglet sem igaz szerencsére.
2022. márc. 16. 19:54
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha minden ilyen hiper-szuper lett hirtelen, akkor mi a baj? Le akarod szoktatni az alkoholról meg a túlköltekezésről? Nem fog menni!
2022. márc. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!