Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 60 körüli, megkeseredett...

60 körüli, megkeseredett édesapa. Van megoldás erre?

Figyelt kérdés

Legalább 10 éve nem jár sehova (és régen se sokfelé mozdult ki, külföldön pl alig járt illetve alig szórakozott). Láncdohányos kis lakásban, hogy lehetőleg ne csak maga a cigi mérgezze őt, hanem a passzív dohányzás és a füstöt magába szívó tárgyak is - e kettő a párját vagy engem is, amikor fent vagyunk nála. Amikor otthon van, reggeltől lefekvésig folyamatosan issza az olcsó sört (Riesenbrau). Most éppen olyan a munkaköre, hogy sokat is van otthon. Természetesen össze-vissza eszik, általában keveset és egészségtelent. Sima vizet sohasem iszik. Akkor mozog, amikor otthon tesz-vesz vagy néha szomszédnak, nekem segít. Különben nem sétál, nem úszik, nem csinálja a gyógytornáját, semmilyen sportra sem vehető rá.


Sokszor van jó kedve (lehet, hogy a sörtől...), de mélyen belül megkeseredett, mindenben a rosszat látja.

Ha az életben valami nem jött be neki (házasság, háziállat tartása, elköltözés Budapesten kívülre, kertesházba), akkor az szerinte nem is működhet jól. Ha én valamelyiket szeretném ezek közül, akkor üvölt velem. A házasság kapcsán nem, viszont ha a párja ott van és neki mesélném, hogy XY barátnőm esküvőjén voltam ez meg az, akkor közli, hogy a válóperen is ilyen ünnep lesz??

Alig mesélhetek arról, ami velem történik, nem érdekli, közbevág, alig néz meg képeket egy-egy kirándulásról vagy egyébről.


Sokszor mondogatja, hogy lerobbant egészségileg és milyen lerobbant a korosztálya is. Viszont amikor egy-egy tünetemmel orvoshoz merek menni vagy tartanám az orvos által előírt diétámat, akkor üvölt velem, hipochondernek nevez. Amikor ott vagyok, minden lehetséges módon próbálja is gátolni a diétámat.


Lassan semmiben sem hisz, ami jó. Szerinte az orvosok h..ék, az egészséges életmód hipochonderség és semmit se ér, a kertesházba az ember belebukik, a házasságnak válás a vége, a spórolt pénzed úgyis elfogy és az ember képtelen pénzt összespórolni stb.


Ha nála vagyok, akkor vigyázni kell, mit mondok ki előtte vagy mit mesélek el magamról, mert tombolás lehet belőle. Persze lecsitul x idő múlva, de ettől még nyilván kellemetlen.


Persze a pénzt addig költi, amíg látja, csúcs tévé, csúcs telefon, költséges hobbi túltolása. Csak az a bajom, hogy ahogy lerobban az egészsége, egy idő után én iszom a levét a költekezésének, mert így vagy úgy tarthatom el.


Ez alapvetően megoldhatatlan probléma... de mégis... van ötletetek? :D



2022. márc. 16. 12:48
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
100%
Modellvasút? Van nekem is egy terepasztalom, meg néhány diorámám
2022. márc. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%

Ha mindenképpen kapcsolatot akarsz vele, el kell fogadnod, hogy ő ilyen. 60 körüli emberek nem szoktak már gyökeresen megváltozni.

Azt is hagyd rá, mire költi a pénzét, ő kereste, azt tesz vele, amit akar. Eltartanod nem értem, miért kéne. Van párja, együtt bizonyára megoldják az anyagiakat is.

2022. márc. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
A párjával találkozik vagy 3 hetente.
2022. márc. 16. 13:48
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

De van munkája is, ahogy írod, saját háza, ha jól értem, és azt leszámítva, hogy úgy él, mint a magyarok 70%-a (egészségtelen kaja, mozgásszegény életmód, plusz nála a sör+cigi), egészséges is. Magyarán egy tök átlagos hatvanas férfi.

Persze, esélyesen nem fog kilencven évig élni, meg a pia vagy a cigi valamely folyománya fogja elvinni, de mindenki a saját koporsóját ácsolja, ő is.

2022. márc. 16. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Hát még a reflux a legenyhébb, asztma, allergia, COPD, érelmeszesedés, érszűkület, gerincsérv.


Ne az legyen a normális, hogy nem jár sehova, nem lehet kimozdítani még az én kedvemért sem és semmi megtakarított pénze.


Lakása van.


A munkája jelenleg nem stabil, nem szereti és olyan jellegű, ami megint nem tesz jót az egészségének. Se a lelkinek, se a testinek.

2022. márc. 16. 14:05
 16/33 anonim ***** válasza:
61%
"Nem akarom megszakítani vele a kapcsolatot." Ja, hát innentől kezdve a te döntésed. De akkor mért panaszkodsz? Hát csak nem gondolod, hogy meg fog változni? Te a jelenlegi állapotában nem bírod elviselni. Ő megváltozni nem fog. Innentől kezdve a nála tartózkodással kapcsolatos rossz élményeidért egyetlen ember felelős, és az te vagy. Lenne mód rá, hogy ne kelljen megtapasztalni, amit nem akarsz, de te nem kívánsz ezzel a lehetőséggel élni. Hát akkor ennyi. Nem fogják a gyakorisok megszerelni az apádat. Te viszont tudnád magad távol tartani tőle, csak eszed ágában sincs. Hát, ez van.
2022. márc. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

16


Te tényleg megszakítod a kapcsolataidat a szeretteiddel, ha gond van? Van szíved neked? Tudsz te embert szeretni? Ismered te az empátia fogalmát?

2022. márc. 16. 15:12
 18/33 anonim ***** válasza:
29%
Hát te se szereted, lerí a kérdésedből! Hát akit szeret az ember, azt bőséggel minden rosszal kibeszéli az interneten? Csak szégyelled bevallani, mert az illetlenség! Ha lenne benned empátia, akkor pontosan tudnád, hogy depressziós, azért ilyen. De azon csak szakember tud segíteni, ahhoz pedig ő nem fordul, mert nem elég intelligens hozzá. És igen, aki számomra kellemetlen, annak kerülöm a társaságát. Nem bűn az önvédelem!Az apádnak rohadtul mindegy, hogy te ott vagy-e vagy sem, ő se szeret téged. Nem kell ezt erőltetni, nem lehet!
2022. márc. 16. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

Szeretjük egymást.


Névtelenül kérhetek vele kapcsolatban segítséget, azt hiszem. Erre való ez az oldal és névtelen. Lehet, hogy rólam is kérdeztek már. De sokan minden kérdésbe belekötnek, igazán érdekelne, szerintük mire való egy ilyen oldal és mi helytálló itt.


Nem vagyok biztos abban, hogy apámnál konkrét depresszió ez. Manapság tényleg mindenre rámondják ezt.

2022. márc. 16. 15:27
 20/33 anonim ***** válasza:
81%

"Viszont amikor egy-egy tünetemmel orvoshoz merek menni vagy tartanám az orvos által előírt diétámat, akkor üvölt velem, hipochondernek nevez. Amikor ott vagyok, minden lehetséges módon próbálja is gátolni a diétámat." "Ha nála vagyok, akkor vigyázni kell, mit mondok ki előtte vagy mit mesélek el magamról, mert tombolás lehet belőle."

"Csak az a bajom, hogy ahogy lerobban az egészsége, egy idő után én iszom a levét a költekezésének, mert így vagy úgy tarthatom el."Azt hiszem, fogalmi zavar van nálad a szeretetet illetően. Mifelénk az nem ilyen!

És attól még, hogy te nem ismered fel a depresszió tüneteit, attól még ez az marad.

2022. márc. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!