Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 60 körüli, megkeseredett...

60 körüli, megkeseredett édesapa. Van megoldás erre?

Figyelt kérdés

Legalább 10 éve nem jár sehova (és régen se sokfelé mozdult ki, külföldön pl alig járt illetve alig szórakozott). Láncdohányos kis lakásban, hogy lehetőleg ne csak maga a cigi mérgezze őt, hanem a passzív dohányzás és a füstöt magába szívó tárgyak is - e kettő a párját vagy engem is, amikor fent vagyunk nála. Amikor otthon van, reggeltől lefekvésig folyamatosan issza az olcsó sört (Riesenbrau). Most éppen olyan a munkaköre, hogy sokat is van otthon. Természetesen össze-vissza eszik, általában keveset és egészségtelent. Sima vizet sohasem iszik. Akkor mozog, amikor otthon tesz-vesz vagy néha szomszédnak, nekem segít. Különben nem sétál, nem úszik, nem csinálja a gyógytornáját, semmilyen sportra sem vehető rá.


Sokszor van jó kedve (lehet, hogy a sörtől...), de mélyen belül megkeseredett, mindenben a rosszat látja.

Ha az életben valami nem jött be neki (házasság, háziállat tartása, elköltözés Budapesten kívülre, kertesházba), akkor az szerinte nem is működhet jól. Ha én valamelyiket szeretném ezek közül, akkor üvölt velem. A házasság kapcsán nem, viszont ha a párja ott van és neki mesélném, hogy XY barátnőm esküvőjén voltam ez meg az, akkor közli, hogy a válóperen is ilyen ünnep lesz??

Alig mesélhetek arról, ami velem történik, nem érdekli, közbevág, alig néz meg képeket egy-egy kirándulásról vagy egyébről.


Sokszor mondogatja, hogy lerobbant egészségileg és milyen lerobbant a korosztálya is. Viszont amikor egy-egy tünetemmel orvoshoz merek menni vagy tartanám az orvos által előírt diétámat, akkor üvölt velem, hipochondernek nevez. Amikor ott vagyok, minden lehetséges módon próbálja is gátolni a diétámat.


Lassan semmiben sem hisz, ami jó. Szerinte az orvosok h..ék, az egészséges életmód hipochonderség és semmit se ér, a kertesházba az ember belebukik, a házasságnak válás a vége, a spórolt pénzed úgyis elfogy és az ember képtelen pénzt összespórolni stb.


Ha nála vagyok, akkor vigyázni kell, mit mondok ki előtte vagy mit mesélek el magamról, mert tombolás lehet belőle. Persze lecsitul x idő múlva, de ettől még nyilván kellemetlen.


Persze a pénzt addig költi, amíg látja, csúcs tévé, csúcs telefon, költséges hobbi túltolása. Csak az a bajom, hogy ahogy lerobban az egészsége, egy idő után én iszom a levét a költekezésének, mert így vagy úgy tarthatom el.


Ez alapvetően megoldhatatlan probléma... de mégis... van ötletetek? :D



2022. márc. 16. 12:48
1 2 3 4
 31/33 A kérdező kommentje:

Azért nem az a két véglet létezik, hogy:

1. minden szuper;

2. minden szörnyű.


Sőőőt, amennyit tudok a családokról, ahhoz képest minimum középre helyezném magunkat, ha nem annál feljebb.


Nem is igazán arra akartam kihegyezni a dolgot, hogy milyen velem.


Nagyon-nagyon rossz egészségi állapotban van (fentebb soroltam is) és ha nem vigyáz magára, nem sokáig lesz velünk.

Ha pedig nincs spórolt pénze, akkor rossz egészségi állapotban, eladható szaktudás nélkül bajban lesz anyagilag.

2022. márc. 16. 20:22
 32/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem fogadd el, hogy sajnos o ilyen. Ne nagyon ossz meg vele semmilyen szemelyes dolgot, a celjaid, a velemenyed, amit szeretsz, ami tortenik veled azt sem. Altalanos dolgokkal el lehet dumalgatni, es ha ordit vagy valami, akkor tessek szepen elhagyni a lakast es hazamenni. Ennyit tudsz tenni, ha nem szakitod meg vele a kapcsolatot. Nekem ez ment olyan 15 evig ez az alkapcsolat(meg igy is sokszor belemrugtak!), de addigra mar teljesen elvesztettem magam. Nem birtam tovabb, mert rajottem, hogy sosem valtoznak, nem tesznek boldogga es tenyleg semmit nem tudnak nyujtani. Ennek mar sok eve. Nem tartom a kapcsolatot a szuleimmel. Azota jobb az eletem.
2022. márc. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/33 anonim ***** válasza:
100%
Felnőtt ember, nem fog megvaltozni ha nem akar.
2022. márc. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!