Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Költözni, hogy közelebb...

Költözni, hogy közelebb legyünk vagy maradni a pénz miatt?

Figyelt kérdés

2.5-3 órányira lakom otthonról.

Jól keresünk erre, ha hazamennénk, akkor ketten együtt kapnánk egy kicsivel többet, mint most a barátom fizetése. Az albérlet kb ugyanannyi, mint itt. Tehát anyagilag nem éri meg.

Viszont közelebb lennénk anyámhoz. Van egy gyerekünk és többször szeretné látni, úgy bármikor át tudna jönni, így meg nem. Költözni csak azért, hogy neki jobb legyen? Mert mi lesz, ha a gyerek elkezdi az bölcsődét, óvodát, mindig beteg lesz, hogy oldom meg a beszoktatást, mi lesz, ha kirúgnak, mert sokat beteg a gyerek, éhen fogunk halni stb. Igazából megy a lelki zsarolás. De ő nem mehet vele táppénzre, és nagyon nagyon keveset is keres, úgyhogy nem értem a mi lesz, ha beteg lesz részét. És kétlem, hogy ő beszoktathatja a bölcsibe. Meg anyám nem ott lakik, ahová mennénk, onnan még 30km-re, és minden nap nem utazgatna. Azt mondta, amíg beteg a gyerek, addig ott lenne nála, de hát az nem jó egy beteg gyereknek.

Erre sokkal több a lehetőség, nekem most nem, a gyerek miatt, de a barátomnak biztosan. Ha ő felmond vagy esetleg kirúgnák, akkor tudom azt, hogy 3 nap múlva már új helyen dolgozik. Szeretem, hogy közel van Budapest, ha minden kötél szakad, akkor oda is lehet menni dolgozni.

Maradni vagy menni? Mindkettő jó lenne, mert itt egyáltalán nincs segítség, nincs kire bízni a gyereket, ha úgy van, de a pénz és a munka miatt jobban megérné maradni. Egyelőre azt mondtam, hogy nem megyünk és rosszul érzem magam, mert anyám majdnem sírt.



2022. márc. 21. 10:54
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, a kérdésed és a kommented alapján nektek NEM tenne jót, hogyha közelebb lennétek az anyádhoz. Nem is értem miért akarod, mikor egyértelműen csak hátrányotok lenne belőle. Tulajdonképpen te sem érted, miért fontolgatod egyáltalán. Dehát így működik az érzelmi zsarolás.
2022. márc. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
A jelenlegi lakhelyetek minden szempontból jobb, mintha elköltöznétek. Anyukád érvei alaptalanok és gonoszul felhasználja a gyengeségedet. A beteg gyereket csak végszükség esetén vinném el az otthonából, így erre sem lenne jó anyukád. Ő nem lenne ráérő nyugdíjas a szomszéd utcában, hogy délután elszaladjon az oviba érte, mikor te túlórázol, és az sem nagy cucc, hogy az ott lakó másik unokát is HAVONTA látja. Ennyi erővel havonta utazhattok ti is, ugyanannyit találkozhattok, mégis anyagilag jobban álltok, több lehetőség van a közelben és nem kell felrúgni a jelenlegi életet anyukád sirámai miatt.
2022. márc. 21. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy. Tiszta Stockholm-szindróma vagy. Maradjatok, ahol vagytok, gyógyulgass anyádtól minél távolabb. Nagyon rossz vége lenne, ha odaköltöznétek.
2022. márc. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Ha tesódékhoz havonta egyszer jár akkor hozzátok miért menne többször? Tesódéknak mennyit segít a gyerek körül? Legfeljebb annyi segítségre számíthatnál. Ezért akarsz odamenni? Ne viccelj.
2022. márc. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
94%
Egy munkaugyisrol tudom, hogy mar tulorazniuk kell annyi az ukran magyar munkavallalo mindenfele vegzettseggel es nagy rajuk a kereslet. Jol gondoljatok meg a munkahelyvaltast, foleg igy hogy mar 700 ft egy darab karfiol, mert lehet nem tudtok visszajonni.
2022. márc. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
91%

Én nem költöznék el.

Ellenben biztosítanám az anyukámnak, hogy akkor jöjjön amikor csak akar és mi is mennénk gyakran. Ez a legkompromisszumképesebb megoldás

2022. márc. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Ő nem tud sűrűn jönni, mert nincs jogosítványa, mi kb 2 havonta megyünk, mert nem szeretek cipekedni, máshol altatni stb. Ő tömegközlekedni nem fog, mert nem és kész, el van kényelmesedve egy kicsit. Nemrég voltak itt, de azt mondta, hogy ő utál ennyit utazni. Tulajdonképpen arról szól az egész, hogy neki kényelmes legyen.
2022. márc. 21. 12:58
 18/33 anonim ***** válasza:
92%
NE! Semmiképp se költöznék egy érzelmi zsaroló szülő közelébe, még akkor sem, ha a többi érv (munka, logisztika, saját érzelmek) is emellett szólna!
2022. márc. 21. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
0%

17!

Ez mind szép és jó és abszolút igazad van, de gondolj bele abba is, hogy a gyereked kb alig fogja ismerni a mamáját. Ezt szeretnéd?

Mert ha nem akkor muszáj leszel hozni néhány áldozatto

2022. márc. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

"Tulajdonképpen arról szól az egész, hogy neki kényelmes legyen."

Így van. Mégis mindent mond, csak ezt nem. Azt akarja hogy rosszul érezd magad, és a bűntudatodon keresztül elérje a célját. Lehet hogy nem gondolja ezt át ilyen hidegvérrel, csak zsigerből jön neki, de attól még így van. Ő is tudja, hogy ha simán annyit mondana, hogy "adjátok fel az életeteket, mert én kényelmesen akarom látogatni az unokámat", arra rövid úton megkapná a jól indokolható nemleges választ, ezért így, "hátulról" próbálkozik, talál ki hülye indokokat, és nyomaszt.


Ha a testvéredék gyerekét havonta egyszer látja, és nekik nem nyafog, az azt jelenti hogy elég neki a havi egy unokázás. Ti kéthavonta viszitek, ő meg nem hajlandó szintén kéthavonta egyszer bevállalni egy buszozást. Ti bezzeg vállaljatok be egy teljes költözést, mert a ti életetek fenekestül való felfordulása az nem baj, csak felülni a buszra, az nehéz...

Istenem, nehogy közelebb költözhetek hozzá!

2022. márc. 21. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!