Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagykorú "gyerek" miatt...

Nagykorú "gyerek" miatt fontos az elvált szülők kapcsolattartása?

Figyelt kérdés
A párom,és a volt felesége már nagyon régen elváltak. Van egy közös gyerekük,aki 24 éves. A "gyerekről tudni kell,hogy nem dolgozik,csak ritkán,időszakosan,és drogozik. Na most az anyuka egyfolytában hívogatja a páromat,hogy neki kötelessége a közös gyereket is anyagilag támogatni. Ezzel nem is lenne bajom,mert ha jut,adjon neki,bár nyílt titok,hogy amint pénz van a kezében,abból egyből drogot vesz. Engem csak az zavar,hogy egy ennyi idős fiatal felnőtt miért nem személyesen kér az apjától? Miért a volt feleség hivogatja,hogy adjon a gyereknek? Én úgy gondolom,hogy nekik már nincs egymáshoz közük,mivel a fiú már nagykorú. A fiával tartsa a kapcsolatot,de az anyjával miért? Én gondolom ezt rosszul?
2022. márc. 28. 08:41
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez komoly, a fèrjed fizeti a 24 èves fia cuccozását? :D

Ìgy sosem fog dolgozni, húsz èv múlva is ugyanez lesz...

2022. márc. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
79%
Hát sok buggyant hozzászólás van, akkor ezek szerint pénzeljétek, nem kell dolgoznia sem, csak azért mert szegényke elvált szülők gyereke. De aztán egészen 50 éves koráig csinálja ezt a férjed, mert különben rossz apa lesz. Ó szegény "gyerek"! Jó hogy nem drogozik a gyerekem, mert ha megtudnám még fel is képelném, nemhogy adják rá zsetont. Én is elvált pasihoz mentem, katasztrófa. Minden ami kiadás az minket terhelt a lányával kapcsolatban, anyuka meg magára költötte a fizetését. Na most szerencsére már talált egy pasit magának aki finanszírozza a bulizgatásait,tán még dolgozik is azóta, ha már egyszer lediplomáztattuk.
2022. márc. 28. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
91%
Utolsó vagyok. És az is rossz volt hogy nem haladtunk sehova mert mindig éppen rá kellett költeni. Mikor saját gyereked van a saját háztartásodban, akkor egyszerűen megmondod neki hogy figyu most össze kell húzni a nadrágszíjat egy kicsit. Ennek nem lehetett mert mindig arra kellett figyelni szegénykét nehogy megbántsuk. Neki fizetni kellett mert különben apa egy irigy szemét. Na most hogy végre felszabadultunk, kezdhetünk építkezni. A saját gyerekének nem örül az ember hogy haszontalan, vagy esetleg még drogozik is, nemhogy másénak.
2022. márc. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
89%

Egyel többen vagytok a családban.Nem véletlen volt hogy a férjed kapta meg a szülői felügyeleti jogot.Mindent elmond az anyáról

Azt lett volna talán jó ha ti veletek marad ez a gyerek apuka következetes szülő és nevel szeret és nem majom szeretettel amít az exe bugyant agyával tesz.Amít eddig írtál ettől a nőtől kellett volna a legjobban megvédeni a gyereket de az apát is.

Nem tudom milyen jogon követel Ő a gyereknek bármít is az apától?

Valahol azért álljunk meg azért nektek van egy közös kasszátok amihez senkinek semmi köze hisz a te pénzed is benne van hacsak nem vagy háztartásbeli.Amít kötve hiszem egy ilyen ex mellett.Már a férjedet halálra gyötörte volna.Vagy ha külön kasszán vagytok az természetesen más.De igen beszédes hogy az ex belemászik olyan dolgokba hogy a ti gyereketeknek mit vesztek.Mi köze hozzá.?

Itt valaki igen kulturáltan megjegyzi hogy hová küldene bárkit ha a szülei nem beszélnének egymással.Agyalka el van tévedve.A szülőknek kiskorú gyerek esetében kell kommunikálni szigorúan az őt érintő dolgokban.Azután már a felnőtt ember úgy kommunikál és látogatja a szüleit ahogy ő ezt gondolja. Itt mindketőtöknek kő keményen egy felnött férfi érdekében követelni kell.MUNKAHELY!ELVONÓ!Ösztönözni arra bármivel bíztatni hogy végre felnőjön.Amít hidd el az anya önös érdekből nem akar!

(Neked úgy mint egy igaz barát hisz más közöd igazából nincs hozzá.

De én úgy érzem teszed a dolgod amivel az ex nagyon csúnyán visszaél!

2022. márc. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
84%

23 A mi helyzetünk annyival jobb hogy nincs drog a történetben.

Csak ajjasság

A párom mindent ott hagyott a gyerekének és az egxének Írd és mond még a saját személyes holmiait sem hozta el igaz egy rendes ruhája sem volt Minden papíron átkerült a gyerekének.

Aztán kitalálta a nagyon okos exe hogy ez mind nem elég a kicsi30+os gyerekét tartsa is el.Meg hát néha jól jönne neki is a támogatás.

Ha nekem kell a párom csesszem meg hát tartsam magunkat el de ami az ő jövedelme nekem ahoz semmi közöm az az övüké

Mondanom sem kell hogy a fent leírtak alapján lett nevelve ez a szegény gyerek is

Itt pont arról van szó hogy valahol az exek nem tudják megemészteni hogy a párunk boldog újra jut valamire mindent elkövetnek hogy ez ne történhessen meg.

Persze ha nemet mondasz te vagy a sz@r nem baj.

Mi ezt viszont vállaljuk

Nem kell mindig úgy táncolni ahogy más fügyül főleg nem egy ex!

2022. márc. 29. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
84%
Na nekünk nem kellett nemet mondanunk, férjem nem is képes sajnos. Meg kellett várnom míg a lánya fordít hátat nekünk.
2022. márc. 29. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!