Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nagykorú "gyerek" miatt...

Nagykorú "gyerek" miatt fontos az elvált szülők kapcsolattartása?

Figyelt kérdés
A párom,és a volt felesége már nagyon régen elváltak. Van egy közös gyerekük,aki 24 éves. A "gyerekről tudni kell,hogy nem dolgozik,csak ritkán,időszakosan,és drogozik. Na most az anyuka egyfolytában hívogatja a páromat,hogy neki kötelessége a közös gyereket is anyagilag támogatni. Ezzel nem is lenne bajom,mert ha jut,adjon neki,bár nyílt titok,hogy amint pénz van a kezében,abból egyből drogot vesz. Engem csak az zavar,hogy egy ennyi idős fiatal felnőtt miért nem személyesen kér az apjától? Miért a volt feleség hivogatja,hogy adjon a gyereknek? Én úgy gondolom,hogy nekik már nincs egymáshoz közük,mivel a fiú már nagykorú. A fiával tartsa a kapcsolatot,de az anyjával miért? Én gondolom ezt rosszul?
2022. márc. 28. 08:41
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Eseti tűzoltások helyett le kellene ülni beszélniük. Mert így akár élete végéig sem lesz önálló az a gyerek. Simán lehet, hogy tényleg elvonóba kellene íratni, aztán járjon ki valamit egy másik városban, ahol nem ugyanazokkal a haverokkal züllik, hanem kicsit tiszta lappal kezdhet. Most ez lehet egy esti fősuli is, ha képességei és a pénztárca engedik vagy lehet bármi munkalehetőség.

Ha jól értem, vannak közös gyerekeitek is. Gondolom, amíg nem lesznek önállóak, őket is szándékoztok segíteni fiatal felnőttként is, sőt tovább is ezt teszi az ember, ha ereje engedi. Pl. lakást rak a fenekük alá, ha van miből. De igen, azt is szem előtt kell tartani, hogy mi a gyerek hosszú távú érdeke, az pedig az, hogy önállóan is megtanuljon boldogulni. Ha anyu nem engedi el a kezét, ő drogokba menekül önmaga elől, apu meg ezt pénzeli, akkor nem fog menni. A párjaként csak hallgat rád ez az apa, szerintem próbáld felveti neki az ötletet önös érdekből is.

Plusz amit írtak: a fiúknak pont ebben a korban (18-24) nagyon fontos a férfivé váláshoz, hogy legyen előttük egy magabiztos, felelősséget vállaló férfi példaképnek, aki bízik bennük, hogy meg tudják csinálni. "Átadja a stafétát", nagykorúsít. Ha a párod hiányzott az életéből eddig, akkor most valahogy mégis pótolni kellene. Simán vannak akár 50-80 éves bácsik is, akik ezt nem tudták meglépni és örökre bizonytalan, sodródó kisfiúk maradnak belül. A drog pedig kifejezetten menekülés a valóság elől, a leküzdéséhez szinte biztos, hogy "kemény szeretet" és szakemberi segítség kellene.

2022. márc. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
43%

Először hol van itt a gyerek?Másodjára ki felel egy24éves felnöttért?Már sem apa sem anya itt az ideje hogy megtanuljon magáról gondoskodni.

Az hogy anyuka elcseszte a nevelését mert ha kicsi volt mikor váltak apuka vajmi keveset tudott ebbe beleszólni

Most anyukának nem tetszik a műve.

Persze a pénzért mindent a legjobb manipuláció büntudatott kelteni apunak katyvaszt keverni köztetek

Miért kéne neki felnött gyerek esetében kapcsolatot tartani az exével?Megbeszélik a látogatást?

Így tudja leszedni pénzel.

Nem gondolod hogy a gyereknek adja hogy drógot vegyen.Elég ostoba lenne hozzá

Ha pici babát csinálnak a felnött gyerekből:.

Először is egy életképtelen semmivé lessz

Másodjára öreg napjaiban ki fogja eltartani?

Harmadjára egyre erősebb drogokhoz fog nyúlni

Ehez még hozzájön a férjed gyengesége az exével. Ami nem helyes.Te annyiban vagy hibás hogy nem húztál határt az exével túlságosan közel engedted magatokhoz

Ezt ő végtelenül kihasználja soha nem lessz nyugtatók tőle.

2022. márc. 28. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
53%
"Az hogy anyuka elcseszte a nevelését" Nahát, minő meglepetés: csak nem megint mindenért a nő a felelős?
2022. márc. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
48%

Nahát ki nevelte fel ezt az életképtelen életművészt?

Ki hagy rá mindent?

Ki csinál belőle egy 8évest ki nem engedi felnőni hol ott már egy férfi

Ki akarja még mindig eltartani egy felnött embert?Holott mivel nem tanul munkahelyen lenne a helye.Hogy saját magáról elkezdjen gondoskodni.De hülye lenne ha mindent a segge alá tolnak eltartják ő meg êlheti drogos világát!

Az csak másodlagos hogy szerintem neki még így van lehetősége "indokkoltan belemászni apuka életébe és azt is pórázon tartja a büntudat kelltéssel."Igazi manipulátor!

2022. márc. 28. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 A kérdező kommentje:

9 éves volt a fiú,mikor a szülei elváltak. 16 éves pedig akkor,mikor én a képbe kerültem. Ez idő alatt az apukájé volt a felügyeleti jog papíron,de ezt a szegény gyereket mindenki nevelte,aki épp ráért. Nagymama,anyuka,apuka testvérei,szóval biztos pont nem nagyon volt az életében.

Az iskolát 16 évesen kezdte el. Szakmunkás képzőbe ment tovább tanulni,amit 2 hónap múlva saját akaratából ott hagyott,és a szülei erre sem szóltak semmit. Úgy veszem észre,hogy a lelki támasza én vagyok. Velem mindent megbeszél,de sajnos megváltoztatni egyedül nem tudom. Pl ha sikerül neki munkát találni,én vagyok az első,akinek elmondja. Utána elmondja az anyjának,aki már hívja is a páromat,hogy szegény gyerek tönkre fog menni,ilyen fiatalon nehogy dolgozzon. Adjon pénzt,mert a gyerek nem fogja bírni a munkát. A párom meg amilyen töketlen,most elnézést,de már a fejéhez is vágtam ezt,egyből ugrik,és ad neki. De nem is ez a kérdés lényege,hanem miért az anyja mondja ezeket? Miért nem beszél a fia az apjával?

2022. márc. 28. 13:45
 16/26 anonim ***** válasza:
68%

Szegény. Akkor nem csoda, hogy ilyen lett.

Azt nektek kell tudni, hogy a fiú miért nem beszél az apjával.

Gondolom azért, mert hiába volt övé a felügyelet, nem foglalkozott megfelelően a gyerekkel és lepasszolta. Így nyilván nem lett jó a viszonyuk.

2022. márc. 28. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

Veszél az apjával. Hetente többször is jön hozzánk. De előtte anyuci mindig felhívja a páromat,hogy adjon pénzt a gyereknek. Itt van kb egy órát,elmegy,majd később visszajön ,de akkor mér látni rajta,hogy megint mire kellett a pénz. Az anyjával is beszéltem,hogy ez így nem lesz jó. De olyan,mintha nem is értené. Az egészben az a legrosszabb,hogy látok a gyerekben reményt,de a szülei nagyon nem akarják elengedni a kezét. Szegény bármibe belekezd,egyből lebeszélik róla. Főleg anyuka.

Még esetleg annyi,hogy pl ha kap a közös kislányunk cipőt,egyből cseszegetik a páromat,hogy ő is a gyereked,stb.. természetesen a pénzből nem cipőt vesz,ezt tudja a párom is,de nem szól semmit,mert az anyja szerint kötelessége adnia pénzt.

2022. márc. 28. 14:18
 18/26 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a szülők szurták el de angyon már akkor.
2022. márc. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Azon kívül, hogy beszélsz a pároddal, nem tudom, te mit tehetsz. A "gyereknek" szerintem tényleg egy másik közeg kellene, valami olyan, ahol jó társaságban pozitív példaképeket találhat. Pl. önkéntesség mindig jó, ha ő is adhat, ha hasznos lehet az élete, és ha látva mások rosszabb helyzetét meg tudja becsülni amije van. Akár külföldön, ha az motiválná... de jobb lenne messze azoktól mindenképp, akiktől a drogot szerzi, és hát talán a szüleitől sem ártana legalább egy városnyi távolság, hogy beletanuljon. Ha teljesen elzüllik, sajnos a féltestvérének is akár teher lehet később, míg ha kikupálódna az egy teljesen más forgatókönyv. Talán kérdezd meg a párod, hogyan látja, mi lesz a gyerekéből 10-20-30 év múlva? Mi lesz vele, ha ő nem lesz? Ha ti beszéltetek, esetleg jó ötlet lenne, ha elvinné valami apa-fiú programra, kirándulni vagy horgászni vagy vezetni vagy bármi hosszabb 1-2 napos dologra amit szeretnek. Nem kell csajosan lelkizni, csak legyenek együtt és egy alkalmas időben ezek a témák is biztos előkerülnek. Szánjon a gyerekére időt, ne halogassa tovább. Zárja be a pénztárcáját és nyisson ki valami mást... :/
2022. márc. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
24%
Hát, ha anyámmal azért szakította volna meg apám a kapcsolatot, mert már nagykorú vagyok, eléggé elküldtem volna a p.csába. Szerencsére normális ember módjára kommunikálnak egymásnak. Csak féltékeny vagy.
2022. márc. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!