Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldön élők, ti hogyan...

Külföldön élők, ti hogyan álltok ehhez?

Figyelt kérdés

Szóval kint éltek, megvan a saját kis életetek, családotok, barátaitok kint stb. Már megszoktatok ott, kialakult az életetek, a mindennapjaitok. Igen ám, de a szülők, távolabbi családtagok Magyarországon vannak, és ünnepekre várnak titeket. Tehát akkor nincs kettesben, vagy ha van gyerek, akkor szűk családban töltött karácsony, mert a szüleitekhez gondolom, el akartok menni, és nem indultok útnak 25-én.

Az összes nagyobb ünnep akkor másoknál van, bőröndből öltöztök, nem alhattok a saját ágyatokban stb.


Másik: hogyan oldjátok meg a háziállat kérdést? Ha távolabbi országban éltek, ugye nem kivitelezhető autóval menni, akkor addig panzióztattok, vagy emiatt nincs inkább állatotok?


Nálatok hogy van ez? Ki hogy oldja meg? Szívesen olvasnék erről.



2022. márc. 28. 13:37
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
93%
Mi 1000 km-re élünk. Forognak az ünnepek. Egyszer mi megyünk egyszer anyuék meg tesómék, aztán tesómékhoz megyünk stbstb. Szerintem nem lehet elvárni a külföldön élőtől, hogy utazzanak ők. Mi is szeretnénk nyaralni menni, nem állandóan rokonlátogatóba. Van kutyánk, eddig miatta inkább kocsival jártunk, mióta megszületett a gyerekünk inkább repülővel. Nem a kedvence a kutyusnak, de nem is izgatja különösen.
2022. márc. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretek együtt lenni a családdal karácsonykor. A gyerekeknek is izgalmasabb, mintha csak magunkban lennék. Én is szerettem gyerekként, hogy a nagyiéknál volt mindenki karácsonykor.

Kutyát addig a szomszéd látja el. (Mi is segítünk neki máskor.)

2022. márc. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi most karácsonykor voltunk Magyarországon 800 km karácsony másnapján indultunk és 4.nap.indultunk is vissza ügyinteztunk anyukámal beszélgetem pár órát meg barátaimal beszélgetem egy csomót .azt vissza is jöttünk szép volt jó volt elég volt.

Most már max egy évbe 2x megyünk Magyarországra tényleg csak pár napra .

2022. márc. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 A kérdező kommentje:
10-es, szabadsággal nincs probléma, meg igazából remote a munkám, úgyhogy mehetek bárhova, el tudom végezni. Férjemnek szintén. A gond az, hogy mi Mo-n is együtt töltöttük a 24-ét csak kettesben, és a többi napon mentünk szülőkhöz. Na, most esedékes lesz majd nekünk is ez, és nem szeretnénk karácsonykor utazni, meg bőröndben élni, meg másnál aludni. Ugye, akkor nekünk kéne menni én szüleimhez, én nagymamámhoz (elváltak anyámék, úgyhogy nem lehet egy helyen megoldani, külön menni kell oda is), meg férjem szüleihez is az ország egy másik pontjába. Csak elgondolkodtam, hogy akkor a saját lakásomban nem is tudok karácsonyozni, ne is vegyek fát, mert minek. Hát, én ezt nem akarom. Kíváncsi voltam, ki hogy oldja meg, de valószínűleg karácsonyra mi sem megyünk haza.
2022. márc. 28. 18:29
 15/34 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem kell menni sehova. Lehet. Nem kell. Te döntöd el, hova mész
2022. márc. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Karácsony otthon, fával, családiasan, nálunk ez 2 éve jól bevált.

Én MO- on nőttem fel, a párom Romániában.

A párom egyedüli gyerek és csak az anyukája van, nekem van 2 testvérem, abból az egyiknek 2 gyereke van.

Anyósom, ha akarna jöhetne, de annyira vallásos, hogy az otthoni karácsonyi misét nem akarja kihagyni.

A szüleimet nem is kérhetem erre, mivel ott van a másik 2 unoka, de lehetséges, hogy idén nálunk töltik az ünnepeket.

Mi most úgy oldjuk meg, hogy egy hét itt, egy hét ott.

Viszont egy nagyszülőnek könnyebb jönnie, mint nektek gyerekkel hazamenni.

Az előző hozzászólásomban elfelejtettem írni, hogy karácsony másnapján van, hogy a szüleim mennek nővkéremékhez, vagy fordítva, mivel nőverem párjának a szülei már nem élnek sajnos.

Viszont nekem nem az ünnepek fontosak, hogy azt együtt töltsük, hanem legalább egy évben egyszer nekünk sikerüljön hazajussunk, és akár a nagyszülők is tudjanak egyszer idejönni.

Az sem számít, hogy mikor.

Persze az is igaz, hogy valaki tud babával is könnyen utazni, de az én fiam kb 1 éves koráig nagyon sírós volt, el se mertem volna vele indulni repülővel,főleg Covid alatt, amikor napról napra változtak a törvények MO- on és Romániában is

2022. márc. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

3 gyerekkel a tesómék már nem jönnek haza karácsonykor, csak nyáron, amikor több hétre tudnak, mert iskola, ovi szünet van.

Eleinte nehéz volt átszokni, de teljesen megérthető. Mi könnyen fogadtuk, a másik család nem igazán, de nem volt mit tenniük.

Most lettek macskáik, még nem tudom nyáron hogyan fogják megoldani, majd kiderül. Hozzánk nem jöhetnek, mert a szüleim nem szeretik az állatokat a lakásban.

2022. márc. 28. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

Mi nem járunk haza karácsonykor. Előtte néha 1 hónappal hazamegyünk, de ennyi.

Ha van szabad szoba akkor ki is hívhattok szülőket. Van ismerősöm akinek a szülei majdnem mindig kijönnek. Ha nem is minden évben, de néha ezt is meg lehet csinálni. Vagy pl felváltva menjenek. Egyik héten a párod szülei, következő héten a tiéd. Mire eljön a karácsony meg nyugisak csak ketten unneplitek.

Távoli rokonokkal én nem foglalkozok mert nincs rá időm se kedvem. De nem azért mert haragszok, csak nincs értelme. Egyszerűen ha nem állunk közel egymáshoz akkor nem fogok a kedvükért több ezer km-t utazni.

Háziállatot szabadságkor ismerősökre szoktuk bízni. Cserébe mindig viszünk otthonról valamit amit szeretnek.

2022. márc. 29. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 A kérdező kommentje:

Nincs annyi hely, hogy elszállásoljuk őket. Meg egyébként folyton panaszkodnak, hogy milyen drága kiutazni, holott párezerért van már jegy, ezért azt várják, hogy mi utazzunk mindig, vagy hogy fizessük az utazásukat, meg mivel nincs hely, a szállásukat is. Ez azért két családra nem megy.

Mindegy, nem lesz közös karácsonyozás, bízom benne, hogy megértik.

2022. márc. 29. 00:58
 20/34 anonim ***** válasza:
100%
És igen, 11-es jól leírta. Sokan nem értik meg hogy a kinnt élők a szabadságukat áldozzák fel a rokonlátogatásra. Ezért tényleg jobb ha az otthoniak is megerőltetik magukat néha és kijönnek látogatóba, persze ha van szabad szoba mert a nélkül nehéz.
2022. márc. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!