Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Külföldön élők, ti hogyan...

Külföldön élők, ti hogyan álltok ehhez?

Figyelt kérdés

Szóval kint éltek, megvan a saját kis életetek, családotok, barátaitok kint stb. Már megszoktatok ott, kialakult az életetek, a mindennapjaitok. Igen ám, de a szülők, távolabbi családtagok Magyarországon vannak, és ünnepekre várnak titeket. Tehát akkor nincs kettesben, vagy ha van gyerek, akkor szűk családban töltött karácsony, mert a szüleitekhez gondolom, el akartok menni, és nem indultok útnak 25-én.

Az összes nagyobb ünnep akkor másoknál van, bőröndből öltöztök, nem alhattok a saját ágyatokban stb.


Másik: hogyan oldjátok meg a háziállat kérdést? Ha távolabbi országban éltek, ugye nem kivitelezhető autóval menni, akkor addig panzióztattok, vagy emiatt nincs inkább állatotok?


Nálatok hogy van ez? Ki hogy oldja meg? Szívesen olvasnék erről.



2022. márc. 28. 13:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
9%

Valamilyen szinten érthető.

Nem ők akarták, hogy külföldön élj és ott alapíts családot, ezt egy éve én is megkaptam.

Nektek kell alkalmazkodni, vagy beletörődni, hogy nincs az, ami eddig volt.

Család és család között van különbség, neked mi a fontosabb?

2022. márc. 29. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%

Egyszerűen, általában nem megyünk haza ünnepekre, Karácsonykor utoljára 3 éve voltunk, amikor megyünk szabadságra a mi családi házunkban lakunk, ami időközben csak arra szolgál,hogy amikor otthon vagyunk ott lakjunk, anyum kint él, apummal nincs kapcsolat.

Kutyánk nincs, a cicát pedig rabizzuk itt kint valakire, de ha vinnünk is haza el lenne a családi házban

2022. márc. 29. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

Skóciában élünk, az én családom budapesti, a páromé apai ágon vidéki, anyai ágon olaszországi.

Általában úgy szoktuk csinálni (nyilván a vírus alatt ez nem volt kivitelezhető), hogy 26-ig kettesben vagyunk és a helyi barátainkkal ünnepelünk, utána 27-re lemegyünk vidékre a párom édesapjához. 28 és 30 között vagyunk Budapesten és 31 és január másodika között vagyunk Olaszországban. (Fordultak már elő csúszások, de általában ez a terv.)

Mivel mindketten szeretünk utazni és mindketten szeretjük a családjainkat, ezért nekünk nem probléma, ha nem otthon alszunk, vagy ha bőröndből öltözünk.

Két kutyánk van, mindig vannak barátaink, akik befogadják őket, de igazából a párom édesapjánál is otthagyhatnánk őket (csak nem szoktuk, mert az új párja allergiás rájuk).

Úgy csináljátok, ahogy nektek kényelmes. Normális esetben a család tisztában van vele, hogy nehézkes lehet összehozni egy ilyen utazást vagy hogy mindenkinek a legközelebbi szerettei élveznek prioritást. Ha pedig megsértődnek, hadd sértődjenek, de akár füllenthetsz is, hogy valami miatt nem megoldható az utazás.

27/N

2022. márc. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
100%

1. NEM megyünk haza karácsonykor, meg "nagyobb ünepekkor" - tudod, ez oda-vissza működik, ŐK is kijöhetnek ám!


És igen, ebből volt és van sértődés, évről évre, de pont leszarom.

Elmegyünk dec 16 körül, és 23-24-re visszajövünk. Így velük is találkoztunk, de nem a full tömegben kell aszalódni a vonaton, hogy kiéjünk pl a reptérre, meg 3x-os áron repülni.


Aki meg nem érti meg, így járt.

2022. márc. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
87%

Egyébként nálunk is mindig tőlünk várják el.

6 éve élünk kinn, három családtagon kívül SENKI nem látogatott meg, de azért folyamat megy a hiszti, hogy miért nem járunk haza 4 havonta.


WTF? Persze, ha fizetik a repjegyet, meg a szállást, akkor persze, megyünk - ja, bocs, akkor sem, mert csak egy nap az utazás kb. háztól házig.

2022. márc. 29. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
91%

"Nem ők akarták, hogy külföldön élj és ott alapíts családot" - nem, de ettől függetlenül tiszteletben tarthatják mások döntését.

Normális ember nem várja el másoktól, hogy a legnagyobb ünnep ideje alatt hozzá utazzanak és lemondjanak a meghitt, kényelmes otthon ünneplésről. Szerintem érthető, hogy senki nem veszi a nyakába fél Európát, hogy a szülői házban karácsonyozzon miközben neki ott a saját otthona, házastársa, esetleg gyereke(i). Majd találkoznak máskor, ennyi.

Én biztos nem csinálnék belőle problémát. Örülnék, hogy a gyerekem megtalálta a helyét a világban, a boldogságát. Ezt is így fel lehet fogni, nem a légkört mérgezni feleslegesen.

2022. márc. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt tapasztaltam hogy nem értik meg. Még a nálunk (Magyarországon) jobban kereső közeli rokonom is azt mondja hogy "nektek könnyű". Egyszer se jött még ki meglátogatni még nyáron se pedig megtehetné. Mikor hazamegyünk pedig megkérdezi hogy mikor jössz már hozzánk.🤔

Szerintem még ha Magyarországon lakik az ember csak az ország másik végén akkor is nehézkes a közös karácsony. Mindenkinek feleség/férj, gyerek, kutya, macska, hörcsög.. Egy idő után már egyszerűen megvalosíthatatlan hogy összegyűljünk ahogy régen ugyanabban az időpontban. Az élethelyzetek változnak, semmi se marad ugyan az.

2022. márc. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
47%
Mo-n él egyedül az idös anyukám. Karácsonykor mindíg meglátogatom, és olyankor megy fel a pumpa, hogy idös létére mennyit föz, most takarít a kdevemért. Amíg tehetem továbbra is megyek hozzá.
2022. márc. 29. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
Egyszerűen. Meg van beszélve hogy mikor kihez megyünk. Én most voltam otthon a férjem nélkül, ő nem tudott velem jönni. Megmondtam a szüleimnek hogy húsvétra ne várjanak, mert apósékhoz megyünk, ők helyiek, egy órányira laknak tőlünk. Karácsonyt úgy oldjuk meg a szüleimmel, hogy két ünnep közt megyünk haza. A tesóim és családjaik addigra már elmennek így nem kell egymás hegyén-hátán aludni és jobban elférünk. Mindig megtervezzük előre hogy kinél töltjük ezeket az ünnepeket. Ha gyerekünk lesz, nyilán változni fog valamennyit a dolog, pici babával nem fogok bevállalni 1500 km-es utat.
2022. márc. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
85%

Nem konkrétan rólunk van szó, de férjem családjában van ilyen. Ok se járnak haza gyerekkel, kint töltik a karácsonyt. Szidják is szegeny feleséget miatta (mert biztos egyedül az ő döntése).

Ok amúgy december vége fele jönnek, az új évet mindig itt töltik de ezt ok akarjak így.

2022. márc. 29. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!